Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Dorota123 12:26, 03 maj 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Magnolia ma bardzo ładny kształt kwiatów, a tulipany spędzają mi sen z powiek. Już kombinuję gdzie ja bym mogła takie posadzić.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
sylwia_slomc... 13:17, 03 maj 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Iwonka napisał(a)


Mam tak samo jak ty, jeśli coś mi się uroi w głowie to sadzę, mimo wiedzy, że nie powinnam. Najwyżej będą zmiany
Mam nadzieję, że dojdziesz do etapu wchodzenia do szkółki po konkretne coś, ja uwielbiam ten moment do którego dotarłam. Niemniej spontany też są fajne, nie ma to jak kupić coś co wpadnie w oko i sprawi przyjemność.

Molinia lekko się zieleni, super, to znak że nie dobiłam jej rozsadzaniem w sierpniu i nie dosypaniem ziemi wokół - zostawiłam gołe korzenie w połowie rośliny na całą zimę... taka ze mnie ogrodniczka

Magnolię zostawiam, dała radę staruszka w tym pogodowym armagedonie.


Ale obficie zakwitła
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
kasiek 22:08, 04 maj 2021


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
No piekny ten rząd tulipanów - to moja ulubiona odmiana!
Romantyczny kącik cudownie uroczy
To mówisz że masz już białe zawilce? jak będziesz przejazdem na rowerze wpadnij po złotego wilczomlecza i białe prymulki
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Agatorek 21:40, 11 maj 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Iwonka napisał(a)
Dziś tylko tulipanowy raport, cały tydzień nic w ogrodzie nie robiłam.



Nie dziwię się, że tak się podobają. Są śliczne, takie inne. Piękny kolor.


Szał w trampkach

Tylko tulipany. Ale chyba trzeba napisać „aż”.

No i śliczne ważki
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 01:05, 20 maj 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Iwonka, gdzie się schowałaś?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Krakus 10:55, 23 cze 2021


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1370
czytałem u Sylwii że u Ciebie tez nieciekawie.. mam nadzieję że tak jak piszesz wszystko sie podniesie po wczorajszym szaleństwie...jedyny plus u mnie że elewacje umyło i kostkę
____________________
Zielonym do góry...
sylwia_slomc... 14:05, 23 cze 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Masakra z tą pogodą ostatnio, a już ten rok od wiosny ciężki....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 10:36, 27 cze 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Iwonko tak się cieszę że mogłam z Wami się zrelaksować u Madzi, że chciałyście tą drogę pokonać. Ciekawa jestem Twojego powrotu na intuicję i oczywiście relacji z sadzenia i postępów prac melioracyjnych
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
BASIA8 14:06, 05 lip 2021


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
A Ja poproszę o zdjęcie turzycy palmowej i ewentualnie jaką Masz odmianę i o jakieś info o niej czekamy z utęsknieniem na focie
Buziam.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Iwonka 18:43, 05 lip 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
effka napisał(a)

Haha, to trzymam kciuki za syna
Powiem Ci, że czuję radość i dumę jak tak przez okno patrzę na nasz ogród. Kawał roboty i kawał kasy ale warto było, niczego nie żałuję...

Ja Conicę mam jedną od maluszki, szybko rośnie i mąż ja uwielbia więc jak przędziorki dopadną to on sobie ją pryska chemią.
Ja mam buksa tego wielkiego na głowie bo już robale ćmy bukszpanowej grasują... Jak przestanie padać i wiać (może jutro) to prysnę Lepinoxem.

Właśnie też muszę Doorenboski oskubać żeby ładne białaski były

Romantyczny zakątek pod brzozą...


Trzymanie kciuków pomogło Dziś wyniki, jest bardzo dobrze

Śmieję się, że ja tak mocno trzymałam, że aż mi się grzebień łopatki zapalił
Tak, tak... ludzka łopatka ma grzebień, który w ramach buntu potrafi nieźle boleć.
Stąd majowy odwyk od laptopa.
A gdy próbowałam grzeszyć i przysiąść na chwilę przy myszce, miałam wrażenie zabetonowania łopatki, barku, szyi i jeszcze przypiekania całego towarzystwa żelazkiem.
Jakieś średniowieczne tortury za całkiem współczesne grzeszki
Steryd, masaże nieco pomogły, ale i tak nadal bywają dni, że piecze i boli.

Ale to forum ogrodowe a nie poczekalnia w przychodni zdrowia
Plewić mogłam i ogród na tym skorzystał. Na chwilę obecną znów tonie w zieleni chwastów
Toniemy też w remontach, które ledwo co zmieniają. Demolka przy tym taka, że lenia mam zamiast adrenaliny.

Pożegnałam dwa 20-letnie świerki conica, nie mam sumienia lać ich chemią co chwila...

Przy skubaniu doorenbosków okazało się, że 3 egzemplarze mają najprawdopodobniej trocinarkę.
Dwa drzewka u podstawy. Nie mam pojęcia co z tym zrobić. Czytam na razie wątek na chorobach brzóz, nie brzmi optymistycznie.

Jedna z doorenbosek, ta najcieńsza, miała korytarze wydrążone nieco wyżej. Jakieś trzy tygodnie temu wichura złamała jej pień w połowie.
Dobrze, że kilka gałęzi zostało... Miejsce działania szkodnika było ukryte pod patyczkiem, z którym brzozy zakupiłam.
Czyżby zbyt mocno przymocowane patyki ułatwiały pracę szkodnikowi?
Na wszelki wypadek przestrzegam, sprawdzajcie dokładnie drzewka, które kupujecie.
Buk Dawyck gold też mi marniał pod zbyt ciasno umocowaną podporą. Gdy zabrałam patyczek bambusowy, kora na pniu miała wżery, które już trzeci rok nie zabliźniają się, a wręcz powiększają.
Samo życie...




Zygzak na ostatnim zdjęciu, pod białą korą pokazuje obszar wędrówek szkodnika.
Zrobię jeszcze zdjęcia wydrążeń na dwóch pozostałych brzozach. Ku przestrodze
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies