Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Agatorek 23:11, 26 cze 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Iwonka, świetny przegląd bodziszków. I znów muszę dumać, gdzie by je jeszcze posadzić
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Iwonka 07:40, 29 cze 2023


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4216
Dla Kasi Mrokasi szybkie foty jarzmianek, nieco rozmazane bo wieczorem kropiło.

White angel. Całe dwa kwiatki na 5 kępach, no szał Będę na dniach przesadzać więc jak coś to Kasia wołaj. Kolor biały w kierunku szarego, ładny, nie smutny. Ale jest w cieniu więc trudno powiedzieć jak byłoby z kolorem na słońcu, chyba tylko lepiej, tak myślę.


A tu jarzmianka no name od Magleski. Niby biało szara, a jednak róż się wkrada. Ma więcej cienia niż słońca. U Madzi była na słoneczku, miała u niej ładną biel.


____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 07:50, 29 cze 2023


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4216
mrokasia napisał(a)
Dreamlanda nie widziałam na żywo ale na Twoich fotkach wygląda świetnie. Na tyle, że dumam czy by go gdzieś u siebie nie wcisnąć .

Mogłabyś pokazać jak wygląda kępa na rabacie?


Kasia foty z września 2022.
Bodziszek Dreamland przy drewutni, dwie sztuki, z jednej i drugiej strony rogu południowo zachodniego.
Miejsce niby nasłonecznione, ale otoczone tujami więc światło mocno rozproszone.


A tu lipiec 2022.



____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 07:59, 29 cze 2023


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4216
Sylwia też mam kocimiętki z targu w stylu twoich pierwszych, też nie za bardzo lubię, bo są mocno wybujałe, rzadkie w kwiaty. Odmianowe faktycznie piękniejsze.

Ula a mnie się wydaje, przynajmniej po tym co mam, że czerwone są niższe niż kantabryjskie.
Mają zdecydowanie drobniejsze liście i też może przez to wyglądają na mniejsze.
Bodziszek Renarda super na fotkach w necie!
Monotonię zobaczysz jak mnie odwiedzisz

Gosia dziękuję za opinię. Chyba zwiększymy sprzedaż Dreamlanda w szkółkach

Wiola przybijam piątkę Super wypełniacze te nasze bodziszki.

Asia potwierdzam, że dla Dreamland i Cloud Nine warto zrobić miejsce w ogrodzie. Ten drugi jako wyższe piętro.

Wacław do kolekcji daleko, ale troszkę ich mam. tylko wiele jeszcze małych.

Agnieszka dumaj koniecznie, będziesz miała mniej plewienia a miejsca na sadzenie masz jeszcze trochę
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
mrokasia 09:15, 29 cze 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18116
Iwonka, dzięki za fotki. Ta White Angel do mnie gada więc jakbyś przesadzając dziabnęła kawałek dla mnie to byłabym wdzięczna bo ona nie do dostania .

Bodziszek DreamLand bardzo fajnie wygląda, taki zadarniacz/wypełniacz. No muszę poszukać mu miejsca u mnie .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Urszulla 13:43, 29 cze 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
Iwonka napisał(a)
Dla Kasi Mrokasi szybkie foty jarzmianek, nieco rozmazane bo wieczorem kropiło.

White angel. Całe dwa kwiatki na 5 kępach, no szał Będę na dniach przesadzać więc jak coś to Kasia wołaj. Kolor biały w kierunku szarego, ładny, nie smutny. Ale jest w cieniu więc trudno powiedzieć jak byłoby z kolorem na słońcu, chyba tylko lepiej, tak myślę.


A tu jarzmianka no name od Magleski. Niby biało szara, a jednak róż się wkrada. Ma więcej cienia niż słońca. U Madzi była na słoneczku, miała u niej ładną biel.




Iwonka jarzmianka lubią mokro i słońce, w cieniu dlatego nie kwitną.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Magleska 14:49, 29 cze 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18726
Iwonka
fajny przegląd bodziszków

ten Cloud Nine jaką wysokość i szerokość u Ciebie ma ? mam 3 sztuki i właśnie doczytałam ,że trzeba go jako średnie piętro posadzić ....a ja chciałam dać na przód rabaty

u mnie ta moja jarzmianka jest chyba bielsza
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Gosialuk 17:54, 29 cze 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5295
Cloud Nine jakieś 50 cm będzie miał. Przynajmniej takie sadzonki widziałam w szkółce, niestety już sprzedane.
Jarzmianki śliczne, zwłaszcza te białe. Chyba z miejscem dla nich muszę jeszcze u siebie popróbować, bo jedne kwitną a drugie nie.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
ewsyg 21:29, 29 cze 2023


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Iwonka, świetny przegląd bodziszków. Masz z nimi bardzo ładne kompozycje.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Iwonka 10:14, 01 lip 2023


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4216
Kasia anioł wkrótce przyleci

Ula dzięki z info jarzmiankowe, będę przesadzać.

Madzia dwie kępy Cloud nine mają różną wysokość. Ta w lepszej miejscówce ma ok. 1 metra, tak, tak - sięga mi pod pępek, ta druga jest dużo mniejsza, ma bardziej sucho od dużego miskanta.
Dobrze posadzić za czymś, na czym w razie pokładania ten bodziszek będzie miał z przodu podporę i nie będzie widać jego łysawego dołu.
U mnie jest między stożkiem z choiny i turzycą musegdońską.



Ale kwiat ma przepiękny, w kształcie i kolorze.



Madzia u ciebie ta jarzmianka jest bielsza, bo ma dużo słońca, no i rośnie tam, gdzie przy płocie masz mokro, czyli idealne warunki.

Gosia jak napisałam Madzi ten bodziszek może zaskoczyć wysokością. A jarzmianki faktycznie muszą mieć dobre stanowisko.

Ewa bodziszki warto mieć, ale świadomie posadzić. Rozanne coraz bardziej mnie przeraża
Na tej rabacie pożarł: hortensje, kule cisowe, brunery, molinie, ciemierniki.

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies