Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

ElzbietaFranka 07:05, 25 cze 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13891
Max Frei ma kolor ciemno różowy (identyczny jak na pierwszych dwóch fotach) bardzo ładny i obficie kwitnie. U mnie już ponad miesiąc.

Biokowo u mnie trochę luźny może jeszcze za młody aby coś o nim powiedzieć.

Rosanne kwitnie ma pędy 1 m długie kwitnie. Muszę mu zmienić miejsce wchodzi na inne rośliny.

Inne jeszcze testuje.

Też zaczęłam od zeszłego roku sądzić. Tydzień temu posadziłam 3 odmiany.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
mrokasia 07:27, 25 cze 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18015
Dreamland przepiękny! Wszystkie piękne . Fajny przegląd. Też mam kilka odmian, bardzo wdzięczne rośliny.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Iwonka 08:45, 25 cze 2023


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Sylwia bodziszki są fajne, dziękuję za Magnificum. A kocimiętki wiadomo, aż się dziwię, że nie miałaś ich wcześniej

Hania ja też wszystko dzielę, hitem był kuklik, z 3 sadzonek mam 10 Wrzucę wkrótce to zobaczysz. Wreszcie mam słynnego Mai Tai. Choć będę polować na klasycznego, takiego jak masz z ROD, nie ma to jak stare, sprawdzone odmiany.

Bożenko trzy lata temu dopadł mnie bodziszkowy szał, nakupiłam co tylko wygrzebałam w szkółkach, ceny nie były kosmiczne. Ale jak to po spontanicznych zakupach pojawia się dylemat, gdzie sadzić.
No i jedne dostały dobre miejscówki, kilka wegetuje i mus znaleźć nowe.

Lidka masz bodziszka korzeniastego Czakor. Czy faktycznie wygląda jak mój? Bo u mnie nazwa pojawiła się drogą eliminacji. Jest to bodziszek korzeniasty na pewno, liście mocno pachną. Kwietnie raz obficie i około miesiąca jak nie troszkę dłużej, zaczyna pod koniec maja. Podobne kwiaty ma "Spessart" i "Bevan's Variety". Ale u nas najpopularniejszy jest Czakor więc i u siebie obstawiam ten.

Oprócz Rozanne równie długo kwitnie Dreamland. I tu nazwa była wyszukana przez forumowiczki, April pomogła. Ten bodziszek ma specyficzne liście i ciekawy start na wiosnę. Wygląda trochę jakby chorował, liście mają białą obwódkę, są nieco zwinięte. Ciekawostką jest, że nie traci liści zimą. Wiosną pojawiają się nowe, zastępując powoli stare. Najpierw z obwódką, potem całe zielone.
Zobaczcie na różnice maj a czerwiec. Jakby inny bodziszek z liści.

Majowe fotki


Koniec czerwca


Basiek nawet nie wiedziałam, że tyle się ich nazbierało. Ula mnie zmobilizowała
Mam najnowszy katalog bylin, tam bodziszki zajmują 4 strony i faktycznie dużo ich u mnie i w ogóle odmian, rodzajów jest sporo.

Ula dobrze mieć bodziszkowego wspólnika Wpadaj, zapraszam!!! Będziemy dzielić.
Jedynie Plenum, Pink Pouffe i Magnificum będzie najtrudniej, bo to moje wegetujące maleństwa, w złej miejscówce. Przesadziłam Plenum, miejsce będzie dobre, ale w upały i wegetuje.
Biokovo mam niższy niż Czakor, ale on bardziej w cieniu i pod ławką, stąd może maluszek na wysokość. Ale super do podziału. Biokovo jest kantabryjski, Czakor korzeniasty, stąd liście jedne bardziej pachnące, drugie mniej.
Max Frei to kolor mocny, wyrazisty, jaskrawy. Fuksja, ciemny róż. Druga fotka najbardziej oddaje odcień.
Zobaczysz jak wpadniesz moją koncepcję, nuda okropna się wkrada do ogrodu. Za dużo powtórzeń, rzędów, szeregów, coraz mniejsza różnorodność. Sama już nie wiem, czy to dobry kierunek...

Elu trafnie opisałaś nasze wspólne bodziszki

Kasiu no właśnie, co myślisz o Dreamland? Wrzuciłam powyżej kilka dodatkowych zdjęć. Czy to faktycznie on? April mi go zdiagnozowała. Zmiany w liściach są bardzo charakterystyczne na wiosnę. Żaden inny bodziszek u mnie tak się nie zachowuje.


____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
sylwia_slomc... 10:14, 25 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81986
Iwonko miałam na początku mojej przygody z tym ogrodem kocimietki zakupione w Nowym Brzesku i zawiodły mnie wtedy. Porosły na wysokość do pasa zrobiły metr średnicy , a kwiatów było mało, jedynie trzmiele je lubiły, ja usunęłam bo mi zjadały rabatę. Teraz mam odmiany o obfitym i długim kwitnieniu, darowane z forum, choć jak mnie zapytasz to niestety nie pamiętam nazwy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 11:29, 25 cze 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21829
Co do Dreamland to nie pomogę, bo mi go nie przysłali. Ale Biokovo rzeczywiście będzie niższy od korzeniastego Czakor i to by pasowało. Jest świetny skoro tak długo kwitnie, będzie hitem
Ja mam jeszcze Renarda -też bardzo dobrze rokują oraz leśne-dla odmiany, nic o nich nie wiem więcej. Generalnie kantabryjskie są najniższe, potem czerwone.

Chcesz zasugerować monotonię u Ciebia???
Ale ja u Ciebie monotonii nie zauważyłam od wiosny ogród zmienia się cały czas
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Gosialuk 14:41, 25 cze 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Potwierdzam Dreamland. U mnie tak samo jest.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Wiolka5_7 19:25, 25 cze 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20499
Iwonka ale masz piękną kolekcję bodziszków ,uwielbiam je
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
mrokasia 20:12, 25 cze 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18015
Dreamlanda nie widziałam na żywo ale na Twoich fotkach wygląda świetnie. Na tyle, że dumam czy by go gdzieś u siebie nie wcisnąć .

Mogłabyś pokazać jak wygląda kępa na rabacie?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Roocika 09:04, 26 cze 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Iwonka, dziękuję za ten przegląd bodziszków. Sporo ich masz.

No i kolejny pomysł na bodziszki to dreamland i cloud nine.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Waclaw 22:44, 26 cze 2023


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Piękna kolekcja bodziszków
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies