Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Urszulla 16:39, 19 cze 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21813
Pokażesz bodziszki?
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Magleska 21:29, 19 cze 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18427
Iwonka i jak te nowe zakupy ? przyszły ? zadowolona jesteś ?
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Iwonka 10:19, 24 cze 2023


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


U mnie też szczerby po wycinkach.
Podczas użycia piły rozum mam wyostrzony. Bałam się rozkojarzeń, żeby sobie samej czegoś nie odciąć. Prawdziwą moc czuję podczas pracy z akumulatorowymi nożycami do żywopłotu. Nimi nie operuje w okolicach swoich członków.

Zadziwiająca jest moc regeneracji iglaków po cięciu. Ten odrodzony stożek daje nadzieję, że z tamtymi będzie podobnie. Najważniejszy jest chyba dostęp do światła. W głębokim cieniu taka sztuczka chyba by się nie udała.


Haniu przychodzi taki moment, że musisz ciąć, jednak dobrze o tym wiedzieć i mieć tego świadomość na początku posiadania ogrodu. Jest wtedy szansa zaopiekowania się posadzonym towarzystwem, o ile życie nie komplikuje czasu na ogród.

Podczas cięcia też jestem skupiona, piła to jednak szybki zawodnik. Rozum odbiera mi decyzyjność wycięcia. Podchodzę z myślą, że zetnę tylko trochę, a potem ścinam coraz więcej, coraz bardziej.

Żałuję zaniedbania niektórych iglaków. I wiesz, że ten na górce po prawej chyba pójdzie do wycinki. Coraz bardziej przeszkadzają mi dwa duże stożki koło siebie. Cyprys lawsona szybko się zregeneruje, świerk cupressima wolniej, ponieważ ma dużo gałęzi zakręconych. Jestem już prawie zdecydowana, że go wycinam.

Górka stanie się lżejsza, ale co z nią dalej - puste pole pokaże. Szkoda mi czasu poświęconego na ratowanie świerka, ale z drugiej strony gdybym tego nie zrobiła tylko od razu wycięła, mogłabym żałować.
Świerk cupressima jest fajny, rośnie wolno, żałuję, że go nie dopilnowałam w odpowiednim czasie.

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 10:36, 24 cze 2023


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
basia3012 napisał(a)
Iwonko, trafiłam do Ciebie akurat na wielkie cięcie. Wychodzi Ci wszystko przepięknie. Super, ze daje Ci ono tyle radości bo widać, że cieszą Cię efekty.
Rodki tez pięknie Ci kwitły. Rozpoznałam chyba Novą Zemblę i chyba Catawbience Grandiflorum lub Roseum Elegans. Nie wiem. A ten fioletowy z oczkiem to jaki? Piękny jest, trochę do mojego Rasputina podobny.
Zieleń u Ciebie niesamowita, ma moc. Kolorek intensywny.
Iwonko, też trochę cięłam ostatnio ale moje nożyce trzeba często ostrzyć. Masz może jakiś namiar na super nożyce, ostre i z dobrej stali? I w miarę lekkie. Może jakąś firmę podpowiesz?
Pozdrawiam ciepło.
Basiu rozpoznałaś niektóre rodki, super Dziękuję! Niestety nie znam żadnej nazwy. Kiedyś miałam przy niech etykiety, podniszczone wyrzuciłam.
Cieszę się, że mam z nimi taki misz masz kolorystyczny, trwa to tylko jakieś trzy tygodnie i jest wesoło.

W kwestii sprzętu: mam piłę - nożyce Bosh, mają ponad 10 lat, mąż je ostrzy przed cięciem. Patrząc z perspektywy czasu jestem z nich zadowolona, mam dużo cięcia i dają radę. Kabel mi nie przeszkadza, chyba nawet wolę niż akumulatorowe.




Dostałam ręczną piłkę i nożyce Stihl na akumulator. Nożyce są bardzo fajne i używam ich teraz do moich kulek. A ręczną piłką cięłam cieńsze gałęzie, jest bardzo wygodna w manewrowaniu na drabinie. Trzeba jednak pamiętać o ładowaniu, dobrze, że każdy z nich ma po dwie ładowarki. Czy je mogę polecić - czas pokaże, mam je od tego sezonu.

Dziękuję Ci za polecenie powojnika White Price Charles, zawsze jak zaczyna kwitnąć myślę o Tobie
Piękny ma kolor.





____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 10:40, 24 cze 2023


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Magleska napisał(a)
Iwonka i jak te nowe zakupy ? przyszły ? zadowolona jesteś ?


Madzia już widziałaś Ale może komuś się przyda. Zamówienie z popularnego A.....r.
Kocimiętki, szału nie ma jak to od nich ostatnio, ale szybko przyszły i na tę cenę są OK.

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 10:48, 24 cze 2023


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Urszulla napisał(a)
Pokażesz bodziszki?
Ula mam ich jakieś 10 odmian, poszukam zdjęć wieczorem i napiszę parę słów
Na szybko wrzucam mojego ulubionego, kwitnie teraz, dosyć krótko, ale ten kolor... CUDO.
Taki brudny niebiesko fiolet. Piękne kwiatuszki, dosyć wysoki. Nazwa? Nie pamiętam...


____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Gruszka_na_w... 14:40, 24 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Też mnie ostatnio wzięło na te kompaktowe kocimiętki. Nie wylewają się co prawda tak romantycznie na ścieżki jak te większe, ale mniej z nimi problemów podczas koszenia trawiastych ścieżek.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gosialuk 19:39, 24 cze 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Ten bodziszek to może być Cloud Nine. Mam go, tylko u mnie jeszcze nie kwitnie.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Iwonka 21:59, 24 cze 2023


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Też mnie ostatnio wzięło na te kompaktowe kocimiętki. Nie wylewają się co prawda tak romantycznie na ścieżki jak te większe, ale mniej z nimi problemów podczas koszenia trawiastych ścieżek.
Mam drugi rok Purssian Blue, super kocimiętka, kompaktowa, śliczny kolor.

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 22:06, 24 cze 2023


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Gosialuk napisał(a)
Ten bodziszek to może być Cloud Nine. Mam go, tylko u mnie jeszcze nie kwitnie.
Tak Gosiu to bodziszek łąkowy Cloud Nine. Znalazłam jakieś stare zapiski. Śliczny jest.

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies