Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Gruszka_na_w... 19:15, 13 cze 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 23162
Dołożyć!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
kasiek 17:28, 19 cze 2024


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21594
Nie no - rewelacja razem z Madzią macie niesamowitą umiejętność nadawania lekkości i harmoni w ogrodowych aranżacjach - pięknie!
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Urszulla 08:24, 20 cze 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22302
Iwonka napisał(a)
Na koniec maja fragment nowej rabaty. Postawiłam na sprawdzone połączenia i rośliny.
Jest lekko, zwiewnie, ale nadal w fazie: czegoś mi tu brakuje... takie ogrodnicze neverending story



Połączenie szałwini kocimiętka jest super, szkoda że nie mogę zgapić szałwia nie przeżywa inwazji ślimaków.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Margo2 00:48, 21 cze 2024


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 1572
Przepięknie!!!

Jeśli brakuje Ci czegoś wyższego, to może zastanowiłabyś się nad różą?
Jedną bym tam widziała, może o małych kwiatkach.
Może Heavenly Pink?
____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
Kordina 09:30, 21 cze 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 5664
kasiek napisał(a)
Nie no - rewelacja razem z Madzią macie niesamowitą umiejętność nadawania lekkości i harmoni w ogrodowych aranżacjach - pięknie!

Zgadzam się absolutnie z Twoim zdaniem Kasiu Iwonko gratuluję, cudnie było i jest
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Iwonka 19:13, 21 cze 2024


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4655
Haniu dołożę, decyzja zapadła, dziękuję za pomoc. Muszę tylko znaleźć 3 egzemplarze w dobrej cenie i wysokości.
Nie chcę już Robusty, pozostaje chyba klasyczna Fastigata? Może Wojtek? Na pewno nie Dawid bo żółty
W razie czego mam plan B, świerki Conica od lat mają przędziorka. W tym roku nie pryskałam, niech czas zadecyduje...

Kasiek już niedługo i sama będziesz czarować takie rabaty, nowe miejsce wymarzone
Oj będzie się działo, ogród tak inny od obecnego... Trzymam kciuki i dużo zdrowia kochana!!!

Ula u mnie tylko szałwia Caradonna daje radę i ślimaki jej nie lubią. Odrobina granulek ratuje maluszki a potem spokój. Inne szałwie choćby nie wiem jak i kiedy zabezpieczone systematycznie mi wypadają. Jedynie Salute Light Pink jakoś się uchowała i robię sobie nowe sadzonki.

Margo wiesz Gosia, że róże są w planie B jeśli 3 hortensje Pink będą jednak na nie.
Na razie jest ok, ale jak widzę rozrost tych hortek na rabacie z 2020 to myślę, że chyba zamiast nich będą róże. Wiesz że Heavenly Pink mam na swojej liście róż To długa lista, mam ją jakieś 4 lata i na razie tylko Eden Rose kupiona. Niezłe mam tempo
W dodatku Edenka w tą zimę prawie cała przemarzła więc startuję od początku

Kordina dziękuję Bożenko. Aż mi wstyd, że tak rzadko bywam u Ciebie i u wielu innych osób, z telefonu czasem podglądam, ale nie dam rady pisać, "peselioza" we wzroku i nie tylko
Powinnam choć słówko zostawić czy emotkę, ale starej daty jestem i eleboraty nie chcą mnie opuścić
Wygodnie mi za to z laptopa, ale tak trudno od wiosny wygospodarować czas. Przepraszam!
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 22:24, 21 cze 2024


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4655
Jutro kalendarzowe lato i to jutro jest pewne jak fakt istnienia kalendarza.

Zatem mam ostatni moment na fotki późno wiosenne z początku czerwca
Tylko pismo obrazkowe, mózg w tym tygodniu coś nie współpracuje

Ale jak zawsze obiecuję poprawę!!!

Moje słynne "jutro"...

Choć mąż pracuje nad nim to przez tyle lat nie udało mu się wkodować mi swojego ulubionego:
"Co masz zrobić jutro zrób dzisiaj"

Wciąż jak Scarlett O'Hara wasza Iwonka mówi: "Pomyślę o tym jutro"

Ale spam z wiosennego czerwca wrzucam dziś, ku pamięci jak wiosną 2024 odwiedziło nas lato

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 22:24, 21 cze 2024


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4655
Dereń kousa Weise Fountain kwitnie już kilka tygodni.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 22:24, 21 cze 2024


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4655
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 22:24, 21 cze 2024


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4655
Takie to nasze wzgórze
Czasami uda się zrobić zdjęcie "jakby wokół nic nie było"

Oliwka w donicy na tarasie po raz pierwszy zakwitła.

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies