Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Iwonka 06:16, 07 maj 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4216
sylwia_slomczewska napisał(a)
Iwonko popatrz tyle lat wstecz, a Ty już kanciki miałaś


No faktycznie Kancikowa kobita ze mnie, przydałoby się trochę luzu wprowadzić, ale z tym chyba będzie ciężko
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 06:45, 07 maj 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4216
Po przodach i tyłach pora na boczki a jako, że za boczkami kobiety nie przepadają to i u mnie one skromne Mało zdjęć w tym temacie. Więcej wkrótce się pojawi bo wąska, południowa strona domu przechodzi metamorfozę. Baaardzo wolną jak to u mnie, ale może coś z tego wyjdzie.
Na razie skromne porównanie

Rok 2000
Na skarpie sadzimy głównie iglaki: cisy, choiny kanadyjskie Jeddeloh, jałowce. Przychodzi folia i tona kamieni


Rok 2010
Skarpa po 10 latach nabiera nieco masy. Nie jestem dumna z tych nasadzeń, lubię bardzo cisy i choiny, reszta taka se Cieszę się z brzozowej kurtyny sąsiada trwając w totalnej nieświadomości, że krajobraz za płotem nie bywa na wieki i dobrze zabezpieczyć się i samemu zadbać o osłonę


Rok 2015
Opaska wzdłuż południowej ściany domu zyskuje nieco roślin. Powstaje wrzosowisko i rabatka bylinowa. Kancik wije się jak szalony


Rok 2017
Zalogowanie na forum sprawia, że kanciki nieco się prostują


Po 19 latach od pierwszych nasadzeń przychodzi mi pozbyć się wyrzutów sumienia i wyrzucić szmatę z całej skarpy. Wymaga to przerzucenia ton kamienia, walki z powrastanymi korzeniami. Robota prawie na finiszu a fotorelacja wkrótce
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Agania 08:41, 07 maj 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Ciekawa retrospekcja z budowy i wspomnienia o tacie bardzo wzruszające
Twoi chłopcy jeszcze tacy malcy na fotkach
Kiedy ja dojdę do takiego etapu z ogrodem jak u Ciebie...jest jak spod igiełki
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Iwonka 12:06, 07 maj 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4216
Krakus napisał(a)
hortka fajna ale jak Ci sie takie podobają to wygogluj sobie Hortensja bukietowa 'Le Vasterival' GREAT STAR ...ja ostatnio widziałem koło szpitala ! i mnie urzekła.. ktoś wcisnął w jakiejś przełączce i trochę zdziczała ale kwiaty super ma...


Piotrek będę zamawiać na all... bo stacjonarnie nigdzie nie wypatrzyłam. Są po 20 zł. Chcesz?
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 12:10, 07 maj 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4216
Agania napisał(a)
Ciekawa retrospekcja z budowy i wspomnienia o tacie bardzo wzruszające
Twoi chłopcy jeszcze tacy malcy na fotkach
Kiedy ja dojdę do takiego etapu z ogrodem jak u Ciebie...jest jak spod igiełki


Agatka ty masz tyle cudnych roślin i taki spokój na działce i wokół, że kanciki nie mają większego znaczenia Za młodymi malutkimi tęsknię, ale wszystko się zmienia i trzeba to zaakceptować... byleby zdrówko było
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
eVka 12:48, 07 maj 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Ale się naoglądałam Pięknie pokazany proces dojrzewania ogrodu
____________________
Krakus 14:07, 07 maj 2019


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1375
Iwonka napisał(a)


Piotrek będę zamawiać na all... bo stacjonarnie nigdzie nie wypatrzyłam. Są po 20 zł. Chcesz?


pewnie przesyłka na pół...może ze 4 bym wział dzięki z pamięc...ostatnio mi właśnie p ogłowie chodziła ta Hortka jak byłem w tym szpitalu gdzie ja widziałem
____________________
Zielonym do góry...
Krakus 14:17, 07 maj 2019


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1375
no i jeszcze zapomniałem napisać że bardzo fajne zrobiłaś zestawienie jak sie ogród zmieniał..każdą stronę ogrodu z osobna co pozwala poznać wszystko lepiej... aż szok jak się wszystko zmieniło co tez pozwala początkującym ogrodnikom uświadomić ze w pierwszych latach pusto sie wydaje na rabatach a później trzeba przesadzać albo wywalać bo miejsca nie ma..

tak w skrócie piękny ogród stworzyliście...byłem i widziałem
____________________
Zielonym do góry...
Gosialuk 20:48, 07 maj 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5295
Krakus bardzo fajne podsumowanie zrobił. To samo bym napisała. Podobało mi się.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Magleska 21:36, 07 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18729
Iwonka podsumowanie powstawania ogrodu super cieszę się ,że niedługo się widzimy
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies