Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

sylwia_slomc... 13:49, 28 kwi 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Pergoli nie ruszałabym pod żadnym pozorem uważam, że jest tam idealna
Mało tego jak ja usuniesz to odsłoni Ci się miejsce gdzie mają budować i co wtedy?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Anitka 20:12, 28 kwi 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Ale się tu dzieje Przenoszenia kamieni nie zazdroszczę, ale fajnie wyszło z tym zlikwidowaniem tego paska trawnika pomiędzy skarpą a żywopłotem.

Magnolie dały cudny spektakl. A te porosty nic złego nie robią na gałęziach. Nawet są dla drzewa pożyteczne.

Ja dałabym na rabacie z miłorzębem kamień, bo ona łączy mi się bardziej z tymi rabatami blisko domu. Dobrze, że kamień ma taki mix kolorystyczny. Są tam kamienie w odcieni elewacji, tych dużych kamieni i w szarościach nawiązujących do kostki. Nie razi śnieżną bielą. One z czasem nabierze takiej "patyny".Tylko nie wiem czy nie za duży, ale to można ocenić tylko na żywo. Plus większego kamienia jest taki, że podczas prac z odkurzaczem ogrodowym takiego większego nie wciąga.
Piszesz, że w deszczu wydaje ci się za pstrokaty. Tylko patrząc na ostatnie lata ile tych dni deszczowych mamy to chyba nie ma co się tym przejmować

Podobną pergole w zeszłym roku zdemontowałam do malowania i już się nie pojawiła na swoim miejscu

____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Iwonka 07:20, 29 kwi 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4216
wiklasia napisał(a)
Ja sypnęłabym kamieniem Na podstawie tego zdjęcia widać, że kamień fajnie spiąłby te rabaty w spójna całość

No i chyba tak właśnie zrobię, żeby wokół chodnika była jedna całość a kolejna już z korą jak wszystko wokół.



AngelikaX napisał(a)
Iwonko dałabym kamień, ale ciutkę mniejszej frakcji, ta pod domem dość duża się wydaję, ale to moze złudzenie... zawsze mozesz zmieszać na obu a włąściwie trzech rabatach
Ślicznie Ci to kulkowisko wyszło

Kulki faktycznie mają w sobie klasę i moc Będzie kamień w tym miejscu a na reszcie kora bo pozostałe rabaty są już mniej formalne. Co do frakcji to w realu nie są one aż tak duże, ale nadal coś mi nie gra i może faktycznie nie jest to kolor a grubość... ? Tych kupiłam troszkę na próbę więc będę nadal szukać. Ostatnio wolę dłużej czegoś nie mieć, żeby w końcu to, co wybiorę było fajne i zostało na dłużej



sylwia_slomczewska napisał(a)
Hmmmm a ja nie wiem czy bym nie dała kory......spina wtedy optycnie resztę ogrodu z ta rabatą i widok z okna przyjemniejszy, a z drugiej strony nasadzenia na tej rabacie łącża się z tymi pod oknami i kamień lepszy. Może by sie udało tak , ze kora spinałaby z reszta ogrodu, a nasadzenia spinały te trzy rabatki
Pergoli nie ruszałabym pod żadnym pozorem uważam, że jest tam idealna
Mało tego jak ja usuniesz to odsłoni Ci się miejsce gdzie mają budować i co wtedy?

Dumałam wczoraj długo, dam kamień po obu stronach chodnika a na tej większej korę bo jest mniej formalna i wszystko wokół będzie już w korze, której docelowo ma nie być widać, cha cha ...ciekawe kiedy o nastąpi
Co do pergoli to najczęściej spoglądam na nią z kuchni i jadalni i stąd zaczęła mnie drażnić bo zasłania rozrośniętą resztę. W głębi jest nasza druga działka i tam jest spokojnie Pergola zasłania trochę jak jest się na ogrodzie, ale tam najwięcej zasłoniłoby nasadzenie w tej dużej rabacie za ławką - tam nadal nic się nie dzieje, osłabia mnie moja niemoc co do wyboru. A już by rosło i nabierało mocy, a tak drugi rok pustka i stare resztki



Anitka napisał(a)
Ale się tu dzieje Przenoszenia kamieni nie zazdroszczę, ale fajnie wyszło z tym zlikwidowaniem tego paska trawnika pomiędzy skarpą a żywopłotem.

Magnolie dały cudny spektakl. A te porosty nic złego nie robią na gałęziach. Nawet są dla drzewa pożyteczne.

Ja dałabym na rabacie z miłorzębem kamień, bo ona łączy mi się bardziej z tymi rabatami blisko domu. Dobrze, że kamień ma taki mix kolorystyczny. Są tam kamienie w odcieni elewacji, tych dużych kamieni i w szarościach nawiązujących do kostki. Nie razi śnieżną bielą. One z czasem nabierze takiej "patyny".Tylko nie wiem czy nie za duży, ale to można ocenić tylko na żywo. Plus większego kamienia jest taki, że podczas prac z odkurzaczem ogrodowym takiego większego nie wciąga.
Piszesz, że w deszczu wydaje ci się za pstrokaty. Tylko patrząc na ostatnie lata ile tych dni deszczowych mamy to chyba nie ma co się tym przejmować

Podobną pergole w zeszłym roku zdemontowałam do malowania i już się nie pojawiła na swoim miejscu

Powiem ci, że byłam wykończona tym kamieniem. Ten drobny wbił się w glinę, ten duży na skarpie zresztą też. Kilka dni nam z tym zeszło, robota mega ciężka a efekt tak naprawdę widzę tylko ja a raczej moje sumienie Wiem, że nie ma tam już żadnej folii, dużego kamienia jest o połowę mniej, drobnego w postaci obwódki nie ma wcale. Łatwiej mi będzie coś tam dosadzać, szybciej uda się posprzątać po zimie. Ale tak dla gościa z zewnątrz różnica żadna No cóż, spokój własnego sumienia najważniejszy
Anitka postanowiłam, że będzie kamień z jednej i drugiej strony chodnika bo rabatki przy wykuszu i ta większa są takie formalne i kamień będzie bardziej elegancko wyglądał. Rabata na przeciwko dostanie korę, mimo, że jej początek nawiązuje do tych przy domu, to jednak cała reszta jest już bardziej taka jak wszystko wokół, czyli miks różności.
Pojadę jednak do tego Filara, daleko ale na taką ilość jak potrzebuję, to i w moje auto się zmieści. Ze strony zniknął ten, który kiedyś mi pokazywałaś, że taki masz, ale może na stanie jest a ja na stronie nie mogę znaleźć...
No właśnie twoja pergola była chyba w okolicy ogniska? Czy mnie pamięć zawodzi? Gdyby zdemontowanie mojej było prostsze, już by jej dawno nie było

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Agania 13:01, 29 kwi 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Mnie brakuje pergoli, a Ty z nią masz tylko problem, ja jednak wykorzystałabym
ją na jakiś powojnik, a najbardziej na róże, bo tą królową wśród kwiatów lubię najbardziej

Tujami "Polskie ogrody" stoją i raczej tych bym nie dosadzała...wcześniej pisałaś,
że chcesz dosadzić nie wolałabyś tam wcisnąć pięknego derenia kwiecistego lub np. d. skrętolistnego
lub nawiązując do nasadzeń rh, hortensję?

Jestem za żwirkiem na wykuszowej, ładny elegancki kawałek rabaty powstał
Nie zazdroszczę Wam tachania tych kamieni, mnie też to czeka, ale nie garniemy się jeszcze to dopiero na urlopie
Powodzenia na maturach dla młodego
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
eVka 10:05, 30 kwi 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Iwonko przybiegłam w końcu do Ciebie, uff Melduję rozpoczęcie czytania Twojego ogrodu
____________________
lindsay80 22:03, 30 kwi 2019


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Bardzo ładna nowa rabata.
Pomimo, że z kamieniami jest utrapienie (wiem, bo aktualnie muszę coś poprzesadzać u siebie i to jest masakra) to jednak tutaj pasują zdecydowania bardziej niż kora.
____________________
Tu ma być ogród :)
eVka 13:39, 01 maj 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Przeczytałam Iwona jestem pod olbrzymim wrażeniem Twojego ogrodu, duże piękne drzew i te kolory. Wyglądają jak pejzaże wybitnych malarzy...
Podczas czytania tyle pytań przychodziło mi do głowy a teraz pustkę mam. Na pewno mam pytanie dotyczące tego wielkiego żółtego drzewa, to klon Globossum?

Jestem nim oczarowana

Jesteś bardzo pozytywną osobą, pełną energii! Już się nie mogę doczekać się spotkania.
____________________
Iwonka 09:31, 02 maj 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4216
Agania napisał(a)
Mnie brakuje pergoli, a Ty z nią masz tylko problem, ja jednak wykorzystałabym
ją na jakiś powojnik, a najbardziej na róże, bo tą królową wśród kwiatów lubię najbardziej

Tujami "Polskie ogrody" stoją i raczej tych bym nie dosadzała...wcześniej pisałaś,
że chcesz dosadzić nie wolałabyś tam wcisnąć pięknego derenia kwiecistego lub np. d. skrętolistnego
lub nawiązując do nasadzeń rh, hortensję?

Jestem za żwirkiem na wykuszowej, ładny elegancki kawałek rabaty powstał
Nie zazdroszczę Wam tachania tych kamieni, mnie też to czeka, ale nie garniemy się jeszcze to dopiero na urlopie
Powodzenia na maturach dla młodego


Agatka róże mnie nie lubią Na tej pergoli były już róże i to był jedyny moment wzajemnej miłości, potem było już tylko gorzej
To moja pergola w szczytowym momencie 10 lat temu No ładna była, ale się na mnie obraziła i któregoś majowego dnia zaczęła marnieć (nie było mrozu)a pod koniec sezonu po prostu padła... Potem były ze trzy próby z innymi różami, każda zakończona porażką. W zeszłym roku chciałam zasadzić tam bluszcz, ale chyba nie chcę takiej gęstej zapory za kilka lat... temat do przemyślenia



Na nowej rabacie będzie kamień Dziękuję Wam za pomoc w podjęciu decyzji
W kamieniołomie na skarpie może dzisiaj będzie finisz, mam już dosyć tego gruzowiska Tam posadzę trzy rododendrony, w sumie wyjdzie zakątek z pięcioma sztukami.
W rabacie koło altany nadal zastój decyzyjny, na razie pracuję nad ziemią w tym miejscu.
Też trzymam kciuki za mojego maturzystę Oby już było po, bo niby się nie denerwujemy a jednak stres jest...
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 09:32, 02 maj 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4216
lindsay80 napisał(a)
Bardzo ładna nowa rabata.
Pomimo, że z kamieniami jest utrapienie (wiem, bo aktualnie muszę coś poprzesadzać u siebie i to jest masakra) to jednak tutaj pasują zdecydowania bardziej niż kora.


I będzie Edytko kora, nie jest to duży teren więc mam nadzieję, że uda się go jakoś ładnie utrzymać. Oby tylko fajny kamyk wybrać...
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 09:50, 02 maj 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4216
effka napisał(a)
Iwonko przybiegłam w końcu do Ciebie, uff Melduję rozpoczęcie czytania Twojego ogrodu

Witam W moim wątku, tak jak w tytule chaos

effka napisał(a)
Przeczytałam Iwona jestem pod olbrzymim wrażeniem Twojego ogrodu, duże piękne drzew i te kolory. Wyglądają jak pejzaże wybitnych malarzy...
Podczas czytania tyle pytań przychodziło mi do głowy a teraz pustkę mam. Na pewno mam pytanie dotyczące tego wielkiego żółtego drzewa, to klon Globossum?

Jestem nim oczarowana

Jesteś bardzo pozytywną osobą, pełną energii! Już się nie mogę doczekać się spotkania.


Ewuś podziwiam, że przebrnęłaś, bo mój wątek jakiś taki bez ładu i składu Zalogowałam się kiedyś, aby skomentować ogród Anitki z wątki "Mój azyl na Wichrowym Wzgórzu". Obiecuję sobie, że wrzucę historię mojego ogrodu, ale tak jakoś schodzi...
Bardzo lubiłam mój ogród z 10 lat temu, był w fazie nastolatkowej Teraz dużo egzemplarzy wypadło, mnóstwo choruje, ale jest tez kilka okazów, które lubię Jednym z nich jest właśnie klon globossum - piękny o każdej porze roku. Ma jakieś 13 lat. Często był podcinany i wychodziło mu to na dobre. Od 3 lat nie przycinamy go i powiem ci, że w tym roku trochę już nie jest dobrze. Za bardzo wybujał, dlatego na przyszłą wiosnę fryzjer jak nic
Na spotkanie postaram się dotrzeć. Mam w sobotę zlot "druciarski" na Śląsku i jeśli tylko sił wystarczy to będę
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies