Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Iwonka 11:28, 03 maj 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4216
sylwia_slomczewska napisał(a)
Iwonko bardzo się cieszę, że zdecydowałaś się na historię ogrodu, ona pokazuje jak bardzo trzeba się starać by powstał piękny ogród, że to nie dzieje się samo ot tak, że każdy z nas stawia czoła innym wyzwaniom, które nas wszystkich jednoczą w celu jakim jest piękny ogród.
Wam udało się osiągnąć ten cel
A Tato na pewno z dumą z góry spogląda i tak jak widać na zdjęciach dba o Was nadal


No w końcu w końcu Chociaż moi Ogrodowiskowi goście już te zdjęcia widzieli, to nawet dla mnie samej jest to fajne posumowanie, mimo okoliczności w jakich miałam natchnienie je umieścić...
Tatko na pewno mnie wspiera, skąd ja miałabym tyle siły aby, te kamienie które mi nawiózł, ciągle dźwigać, przestawiać
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
eVka 12:04, 03 maj 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Iwonka napisał(a)


Kochana ja też...
Mam nadzieję, że uściskam cię wkrótce

Mam nadzieję Faknie poznać takie pozytywne osoby.
____________________
eVka 12:06, 03 maj 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Iwonka napisał(a)


Wielu osobom ten 2000 rok zapisał się ważnymi wydarzeniami Moja matura była 8 lat wcześniej. Wspominam ją w tym roku tym bardziej, że synowie są w tym samym LO, co mamusia kiedyś Kilku moich profesorów nadal uczy, super!
Dom spełnił swoje zadanie w 100%. Pojawił się razem z dziećmi i ten metraż bardzo nam się przydał i nadal przydaje. Nie myślę na zapas, co będzie gdy chłopcy kiedyś wyfruną. Śmieję się do męża, że sadząc kolejne drzewko upiększam nie tylko otoczenie ale też zwiększam wartość domu gdyby kiedyś coś...
Troska o zdrowie najbliższych spędza nam sen z powiek! Zdrowia dla twojego Tatki życzę!!! Po tych trudnych doświadczeniach widzę, jak pasja, jakakolwiek, daje nam siłę. Mnie uratowały druty do których powróciłam po latach ale też ogród, który lubię od zawsze. Narzekam, ale kocham

Tak to był rok przełomowy.
Też bym chciała, żeby cora poszła do mojego LO. Jedt świetne z tradycjami.
Hobby jest niezbędne dla zdrowego funkcjonowania, daje siłę i chęć życia
____________________
Gosialuk 14:52, 03 maj 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5295
Zgadzam się z wami dziewczyny. Pasje dają chęci do życia i radość.

I bardzo lubię oglądać początki powstawania ogrodu. Jak się zmienia i to jak wysiłek i praca, którą wkładamy w jego tworzenie procentuje. I jeszcze, jak ze szczerego pola powstaje coś, co zachwyca.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Iwonka 06:05, 04 maj 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4216
Gosialuk napisał(a)
Zgadzam się z wami dziewczyny. Pasje dają chęci do życia i radość.

I bardzo lubię oglądać początki powstawania ogrodu. Jak się zmienia i to jak wysiłek i praca, którą wkładamy w jego tworzenie procentuje. I jeszcze, jak ze szczerego pola powstaje coś, co zachwyca.


Masz rację Gosiu, sama tworzysz teraz coś od podstaw, jaka to radość, prawda Twoja działka zachwyca mnie spokojem i naturalnością... Moje nasadzenia widzę na co dzień, nie wszystko mi wyszło, ale jak na wiosnę każda roślina pokazuje swoje piękno to serducho się raduje
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 07:15, 04 maj 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4216
Podsumowań i porównań ciąg dalszy Były już początki, pora na zestawienia

Rok 2000

Rok 2019


Rok 2000

Rok 2019


Rok 2000

Rok 2019

Muszę jeszcze poszukać zdjęć z okresu pomiędzy 2000 a 2019, ponieważ trochę tych zmian wtedy zaszło.
Z ostatnich nowości, które wiać na zdjęciach: zlikwidowałam trawnik między ulicą a ogrodzeniem. Na razie jest żwirek przeniesiony z opasek wokół rabat. Na wierzch muszę nawieźć coś bardziej ozdobnego. Wahałam się nad zrobieniem przedogródka. Jednak zimą z racji stromej góry służby odśnieżające sypią mnóstwo soli. Wydaje mi się, że to jeden z powodów dla których trawnik nie rósł w tym miejscu za dobrze. Posadzona u sąsiadów kosodrzewina w niektórych miejscach rudzieje. Chyba szkoda wysiłku na to miejsce
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Waclaw 21:43, 04 maj 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Iwonka napisał(a)
Podsumowań i porównań ciąg dalszy Były już początki, pora na zestawienia

Rok 2000



Rok 2019

Muszę jeszcze poszukać zdjęć z okresu pomiędzy 2000 a 2019, ponieważ trochę tych zmian wtedy zaszło.
Z ostatnich nowości, które wiać na zdjęciach: zlikwidowałam trawnik między ulicą a ogrodzeniem. Na razie jest żwirek przeniesiony z opasek wokół rabat. Na wierzch muszę nawieźć coś bardziej ozdobnego. Wahałam się nad zrobieniem przedogródka. Jednak zimą z racji stromej góry służby odśnieżające sypią mnóstwo soli. Wydaje mi się, że to jeden z powodów dla których trawnik nie rósł w tym miejscu za dobrze. Posadzona u sąsiadów kosodrzewina w niektórych miejscach rudzieje. Chyba szkoda wysiłku na to miejsce


Dziewięć lat, ogrom pacy. Efektów gratuluję
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Nowa12 22:10, 04 maj 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Super przemiana. Żwirek też dobrze wygląda. Też bym chętnie tak zrobiła gdyby nie to, że mój przedogródek jest szeroki i nie wiem czy taka wielkość żwirowiska dobrze by wyglądała.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Iwonka 09:14, 05 maj 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4216
Waclaw napisał(a)


Dziewięć lat, ogrom pacy. Efektów gratuluję


2000-20019 Dziewiętnaście Ale warto było
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 09:17, 05 maj 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4216
Nowa12 napisał(a)
Super przemiana. Żwirek też dobrze wygląda. Też bym chętnie tak zrobiła gdyby nie to, że mój przedogródek jest szeroki i nie wiem czy taka wielkość żwirowiska dobrze by wyglądała.


Przy szerokim dobrze wyglądałby żwirek o grubszej frakcji plus jakieś większe głazy. Gdyby mój przedogródek miał szansę na przetrwanie na pewno coś bym tam posadziła. Na chwilę obecną nie mam już do niego siły i czasu. Musisz sama ocenić swój pod względem nie tylko miejsca ale i zdolności przetrwania. Szkoda pracy, gdyby warunki nie były korzystne
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies