Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Cydalima perspectalis - ćma bukszpanowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Cydalima perspectalis - ćma bukszpanowa

eVka 14:50, 01 kwi 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
bimki napisał(a)
lepinox w mniejszym opakowaniu kupisz w czechach, ale mi się nie udało znalezc sklepu z wysyłką do Polski.

Kup lepiej w Polsce 1kg za 200zł i się z kimś podziel, bo potem moze się okazać że nie będzie i stracisz krzaki.

Właśnie wysłałam zapytanie do firmy czeskiej, w której kupowałam Lepinox Pus w zeszłym roku. Widzę, że teraz nie mają w opcjach wysyłki do PL...
____________________
eVka 09:32, 02 kwi 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
bimki napisał(a)
lepinox w mniejszym opakowaniu kupisz w czechach, ale mi się nie udało znalezc sklepu z wysyłką do Polski.

Kup lepiej w Polsce 1kg za 200zł i się z kimś podziel, bo potem moze się okazać że nie będzie i stracisz krzaki.

Wysyłają do Pl z tej firmy:
https://www.hubeni-skudcu.cz/insekticidy-proti-skudcum-rostlin/lepinox-plus/
Wysyłka kosztuje 50zł, będe zamawiać, więc jak ktoś potrzebuje, możemy sę złożyc na wysyłkę a potem jak opłacicie kuriera wyślę do was.
____________________
HannaR 09:40, 02 kwi 2019


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
effka napisał(a)

Wysyłają do Pl z tej firmy:
https://www.hubeni-skudcu.cz/insekticidy-proti-skudcum-rostlin/lepinox-plus/
Wysyłka kosztuje 50zł, będe zamawiać, więc jak ktoś potrzebuje, możemy sę złożyc na wysyłkę a potem jak opłacicie kuriera wyślę do was.


Ewa, ja chętnie się złożę na wysyłkę. Jak będziesz zamawiać to daj znać co i jak.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
syli_a 10:50, 02 kwi 2019


Dołączył: 11 cze 2017
Posty: 34
codziennie chodzę koło trzmielin i bukszpanów, ale w Będzinie chyba jeszcze gąsienice śpią, a jeżeli nie śpią, to są bardzo małe, bo nie zauważyłam jeszcze ani jednej, i ani pół nowego nadgryzionego listka
eVka 11:15, 02 kwi 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
HannaR napisał(a)


Ewa, ja chętnie się złożę na wysyłkę. Jak będziesz zamawiać to daj znać co i jak.

Jasne, a ile bys chciała opakowań? Tam są 3x10 g.
____________________
HannaR 13:57, 02 kwi 2019


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
effka napisał(a)

Jasne, a ile bys chciała opakowań? Tam są 3x10 g.


priv
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
bimki 22:33, 03 kwi 2019

Dołączył: 20 sty 2019
Posty: 3
hej,

mam pytanie odnośnie tego lepinoxu - kiedy pryskać - już teraz zapobiegawczo czy czekać aż się pojawią?

Na opakowaniu napisali, że by robić 3 opryski na sezon, ale nie wiem jak długo działa jeden oprysk.

W jakim miesiącu są największe inwazje?

pozdrawiam
anulajda 18:05, 05 kwi 2019


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3772
Bądźcie już czujne na gąsienice,dzisiaj ciełam obwódki bukszpanowe i maleńkie gąsienice już u mnie się pojawiły, na razie ręcznie gniotłam bo zaczął padac dzeszcz to oprysk musi poczekać, a łatwo było je odszukać bo znajdowały się pomiędzy dwoma zlepionymi listkami i widać że ledwo co się wykluły bo jescze nic nie pogryzione.
____________________
Ania - anulajda w raju :) ***wizytówka
anbu 18:54, 05 kwi 2019


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
anulajda napisał(a)
Bądźcie już czujne na gąsienice,dzisiaj ciełam obwódki bukszpanowe i maleńkie gąsienice już u mnie się pojawiły, na razie ręcznie gniotłam bo zaczął padac dzeszcz to oprysk musi poczekać, a łatwo było je odszukać bo znajdowały się pomiędzy dwoma zlepionymi listkami i widać że ledwo co się wykluły bo jescze nic nie pogryzione.


No to ja jutro polecę z lepinoxem
____________________
Ania Ogród Ani :)
eVka 20:22, 05 kwi 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
O matko już... to ja też jutro robię akcję... eh
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies