Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Cydalima perspectalis - ćma bukszpanowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Cydalima perspectalis - ćma bukszpanowa

Adela 17:21, 09 lis 2018


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Trzy zdjęcia bukszpanów zaatakowanych w tym roku przez ćmę bukszpanową. Każdy bukszpan ma innego właściciela.

Najpierw mój - w porę zauważony szkodnik, „zneutralizowany” mospilanem. Krzew po 2 tygodniach przycięłam a następnie miesiąc temu, zgodnie z zaleceniem Waldka, oprószyłam mączka bazaltową. Wszystkie rosnące w słonecznym miejscu zaczęły wypuszczć nowe liście.


To zdjęcia przedstawia bukszpan sąsiadki. Pomimo, że był w fatalnym stanie, nie miał żadnego zielonego listka, właścicielka nie zauważyła zagrożenia. Użyczyłam jej swojego preparatu i krzew spryskała bardzo dokładnie. 1 listopada wyglądał tak:


W obu przypadkach młodym listkom może zagrozić mróż - tak myślę. Czas pokaże

I też na mojej ulicy bukszpan „bezpański”


____________________
Ela - Moja ostoja
Gardenarium 07:04, 10 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Straszne spustoszenie Na sąsiedniej ulicy u mnie rośnie wielki 2 metrowy bukszpan. Na razie nic na nim nie zauważyłam, ale obserwuję.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
bimki 22:12, 20 sty 2019

Dołączył: 20 sty 2019
Posty: 3
hej!

jestem tu nowy - witam wszystkich. Mam około 300 bukszpanów i jestem przerażony tym co tu czytam :/

powiedzcie jak się zabezpieczyć - bo wiem, że kilka kilometrów ode mnie ćma już jest. Plan mam taki:

1) kilka pułapek z feromonem do obserwacji
2) nawóz z krzemem na wiosnę
3) lepinox plus - zamówiłem już w Czechach 60gr więc będzie na 60L roztworu, co powinno pozwolić zrobić 3-4 opryski. Pytanie kiedy go stosować? Już w kwietniu zabobiegawczo czy czekać?

pozdrawiam
Figaro 20:23, 02 mar 2019


Dołączył: 15 kwi 2017
Posty: 452
Bylo to juz bo nie czytalam watku ?

http://ekologiawogrodzie.pl/sposoby-na-szkodniki/szkodniki/sposob-na-cme-bukszpanowa-cydalima-perspectalis/

I jaszczurki tez sa dobre chociaz pisza ze ta cma to nie ma wrogow naturalnych. A wlasnie ze ma.
Orlicki 10:31, 03 mar 2019

Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 1
Ja na razie jej nie mam, a bukszpanów wiele i latarnie przy nich. Zastanawiam się nad powieszeniem pułapek feromonowych właśnie przy latarniach - świetle. Bukszpany opryskuję profilaktycznie; wywar z cisu (ich trujące dla wielu owadów igły, zawierają soki odmienne od gatunków liściastych, wrotyczu, sody spożywczej (4 łyż./1 litr), trochę ludwika dla lepkości. Wszystko naturalne, nieszkodliwe dla środowiska. Na razie się sprawdza. Zobaczę jak będzie w kwietniu. Warszawa
mikina34 08:32, 04 mar 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Chętnie kupię środek na ćmę na spółkę - czy ktoś z łódzkiego byłby zainteresowany?
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
frezja 09:02, 04 mar 2019


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Czy to ona??
____________________
Ewa - Ogrodowy song
basia3012 19:11, 04 mar 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9452
Jeśli ktoś będzie zamawiał Lepinox plus , ten tańszy z Czech i będzie poszukiwał kogoś do spółki do opłacenia za przesyłkę, to jestem chętna.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
eVka 19:52, 04 mar 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
frezja napisał(a)
Czy to ona??

Raczej nie, to coś mega dziwnego....
____________________
Basilikum 19:59, 04 mar 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
a to nie sa te trujace gasieniczki? jesli tak to ich nie dotykaj golymi rekami, wywoluja bardzo silna alergie
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies