Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Cydalima perspectalis - ćma bukszpanowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Cydalima perspectalis - ćma bukszpanowa

frezja 20:37, 04 mar 2019


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Basilikum napisał(a)
a to nie sa te trujace gasieniczki? jesli tak to ich nie dotykaj golymi rekami, wywoluja bardzo silna alergie
Wczoraj nogi mnie swędziały nie wiedzieć czemu...ręce nie ;( Ale dobrze, że piszesz.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Mazan 13:33, 05 mar 2019

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Frezja

Spójrz na poczwarki jako szkodnika drewna. Możliwe że to trociniarka.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Tess 14:54, 05 mar 2019


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Jak tam przygotowania do walki z wrogiem?
Ja już kupiłam pułapki lejkowe (miałam dotychczas tylko 3) i feromony w ilości wystarczającej na cały sezon.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
frezja 19:56, 05 mar 2019


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Mazan napisał(a)
Frezja

Spójrz na poczwarki jako szkodnika drewna. Możliwe że to trociniarka.


Pozdrawiam
Czy może to być związane ze składem drewna za płotem? Dla mnie ważne,że to nie ćma i nadzieja w tym,że u mnie spustoszenia nie zasieje. Bardzo dziękuję
____________________
Ewa - Ogrodowy song
m_gocha 23:41, 05 mar 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
czy mógłby mi ktoś podesłać namiar gdzie mogę kupić Lepinox (czy Lepinox Plus?) w rozsądnej cenie.
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Mazan 08:56, 06 mar 2019

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Frezja

Ewo pytasz o to? One bardzo łatwo przenoszą się "na piechotę", czyli przechodząc po ziemi na duże - jak dla nich - odległości.
Zapewne czytałaś jakie szkody wyrządza. Lepiej będzie gdy zlustrujesz dokładnie krzewy i drzewa aby później nie narzekać bardziej niż na ćmę czy korniki.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
frezja 09:45, 06 mar 2019


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Mazan napisał(a)
Frezja

Ewo pytasz o to? One bardzo łatwo przenoszą się "na piechotę", czyli przechodząc po ziemi na duże - jak dla nich - odległości.
Zapewne czytałaś jakie szkody wyrządza. Lepiej będzie gdy zlustrujesz dokładnie krzewy i drzewa aby później nie narzekać bardziej niż na ćmę czy korniki.


Pozdrawiam
Przejrzałam internet i coś mi nie pasują gąsieniczki.. u mnie nie były czerwone; bardziej przypominały te,które składa "słynna" ćma. Pod koniec lata było ich bardzo dużo. To, co teraz znalazłam w tych kokonach, być może jest trociniarką. Dzisiaj zrobię przegląd pod tym kątem. Dziękuję za pomoc.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
basia3 18:50, 11 mar 2019


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 1329
Zakupiłam lepinox (cały kilogram na pół z teściową), mączkę bazaltową. Będę walczyć. Choć nie wiem czy ćma do nas przywędruje.
no ale przezorny zawsze ubezpieczony więc mam wszystko i szykuję się na bój.
____________________
JEST DOBRZE :D
Krys 21:00, 11 mar 2019


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
basia3 napisał(a)
Zakupiłam lepinox (cały kilogram na pół z teściową), mączkę bazaltową. Będę walczyć. Choć nie wiem czy ćma do nas przywędruje.
no ale przezorny zawsze ubezpieczony więc mam wszystko i szykuję się na bój.


Basiu a gdzie go kupiłaś ?
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
basia3 21:07, 11 mar 2019


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 1329
w sklepie: dlaroślin
____________________
JEST DOBRZE :D
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies