Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pszczelarnia 16:27, 25 lip 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Tomek85 napisał(a)
witam czekam na badanie gleby i zalecenia nawozowe dzis po koszeniu trawa wyglada fatalnie mam nadzieje ze to tylko z braku odpowiedniego nawozu



U mnie tak samo albo nawet gorzej po koszeniu. Nie wiem, co jej jest. Podlewanie nic nie daje.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Tomek85 16:32, 25 lip 2018

Dołączył: 22 lip 2018
Posty: 29
Pszczelarnia napisał(a)


U mnie tak samo albo nawet gorzej po koszeniu. Nie wiem, co jej jest. Podlewanie nic nie daje.

Witam z tego co podpowiedzieli forumowicze to raczej z braku odpowiedniego nawozu, zobaczymy jak odbiore wyniki gleby.
eVka 19:37, 25 lip 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Bardzo nisko skoszony trawnik, przy takich upałach szybciej wysycha. Może to jest powód?
____________________
Tomek85 20:28, 25 lip 2018

Dołączył: 22 lip 2018
Posty: 29
effka napisał(a)
Bardzo nisko skoszony trawnik, przy takich upałach szybciej wysycha. Może to jest powód?

Trudnonpowiedziec ja kosze non stop na tej samej wysokości zdarzało mi kości mokra trawe wkec to moze powód?
Gardenarium 20:52, 25 lip 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Hej, Tomek, podnieś noże kosiarki - nie koś tak samo. W czasie upałów zostawia się dłużej, aby trawa się nieco zacieniała.

W ogóle za nisko kosisz. Trawa nie ma czym asymilować, bo wszystko zielone ścinasz jak rżysko
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Tomek85 21:46, 25 lip 2018

Dołączył: 22 lip 2018
Posty: 29
Hej Danusiu kosze na 3 poziomie jak przełóż na 4 to co 3/4 dni nie bedzie raczej różnicy w trawie skoszonej A nie skoszonej albo się mylę czekam.na wyniki badan gleby i zalecen nawozowych i zobaczymy co i jak narazie zmienilem nawadnianie co drugi dzień i po 2 razy dłużej niz dotychacz bo podlewalaem codziennie dziękuję i pozdrawiam
Gardenarium 21:48, 25 lip 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No to koś co 7 dni i podnieś o jeden poziom. Trawa nie ma siły, bo ścinasz to, czym asymiluje.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ElzbietaFranka 00:29, 26 lip 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
Tomek85 napisał(a)
Hej Danusiu kosze na 3 poziomie jak przełóż na 4 to co 3/4 dni nie bedzie raczej różnicy w trawie skoszonej A nie skoszonej albo się mylę czekam.na wyniki badan gleby i zalecen nawozowych i zobaczymy co i jak narazie zmienilem nawadnianie co drugi dzień i po 2 razy dłużej niz dotychacz bo podlewalaem codziennie dziękuję i pozdrawiam



Tomek wtrace sie 3 lub 4 to bardzo nisko. Ziemia w trawniku przy takich temperaturach szybko wysycha i robi sie skała. Obecnie u mnie trawnik jest koszony na 5 a nawet na 6 przy takiej pogodzie ukropie.

Moim zdaniem lepiej wyzej niz nizej metoda sprawdzona przy takiej pogodzie.
Nie katuj tego trawnika co 3 4 dni.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
eVka 09:11, 26 lip 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Naprawdę koszenie i nawóz do trawnika działają cuda, szkoda, że nie mam zdjęć swojego trawnik apsrzed i po. Kosiłam za nisko, nie dawałam nawozu, trawa była bylejaka. Skosiłam potem wyżej, moja kosiarka ma regulację chyba do 7, dałam na 5, wszyscy się śmiali po co kosić, jak prawie nic nie widać ale ja ich olałam, pamiętając co Danusia pisze, że lepiej często a odrobinę ucinać. Po koszeniu dałam nawozu podlewałam bardzo intensywnie i teraz nie nadąrzam z koszeniem. Trawa jest gęsta jak dywan, ciemno zielona, bardzo szybko rośnie, no cudo. A całkiem niedawno wyglądała miejscami jak Twoja albo i gorzej.
Daj jej urosnąć sporo, potem odrobinę skoś i sypnij nawóz, lej wodę sporo, ja ustawiałam zraszacze na 2 godziny co drugi dzień, ale mam kipskie ciśnienie ze studni. Ja dałam nawóz S. 100 dni, wiem, że nie wszyscy go polecają, ale u mnie zadziałał
Trzymam kciuki!

Edit: myślę, że od razu sypnij nawóz, jak ci podrośnie trawa zacznij kosić.

____________________
Tomek85 10:31, 26 lip 2018

Dołączył: 22 lip 2018
Posty: 29
effka napisał(a)
Naprawdę koszenie i nawóz do trawnika działają cuda, szkoda, że nie mam zdjęć swojego trawnik apsrzed i po. Kosiłam za nisko, nie dawałam nawozu, trawa była bylejaka. Skosiłam potem wyżej, moja kosiarka ma regulację chyba do 7, dałam na 5, wszyscy się śmiali po co kosić, jak prawie nic nie widać ale ja ich olałam, pamiętając co Danusia pisze, że lepiej często a odrobinę ucinać. Po koszeniu dałam nawozu podlewałam bardzo intensywnie i teraz nie nadąrzam z koszeniem. Trawa jest gęsta jak dywan, ciemno zielona, bardzo szybko rośnie, no cudo. A całkiem niedawno wyglądała miejscami jak Twoja albo i gorzej.
Daj jej urosnąć sporo, potem odrobinę skoś i sypnij nawóz, lej wodę sporo, ja ustawiałam zraszacze na 2 godziny co drugi dzień, ale mam kipskie ciśnienie ze studni. Ja dałam nawóz S. 100 dni, wiem, że nie wszyscy go polecają, ale u mnie zadziałał
Trzymam kciuki!

Edit: myślę, że od razu sypnij nawóz, jak ci podrośnie trawa zacznij kosić.


Hej dziekuje za odpowiedz, narazie czekam ba wyniki badań gleby i zalecenia mawozowe, myślę czy w tych miejscach zasuszonym nie posiac nowej trawy?? Bo nie wiem czy ta istniejącą odbije? Pozdrawiam i dziekuje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies