Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

Tomek85 12:06, 22 lip 2018

Dołączył: 22 lip 2018
Posty: 29
Przepraszam tu zdjęcia

waldek727 13:34, 22 lip 2018


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Tomek85 napisał(a)
Witam serdecznie na wstępie chcialbym się przywitać
Moi drodzy mam problem z trawinkiem jest nawodnienie jest nawozenie ale nie wyglada zbyt ladnie w załączniku zdjecia proszę o pomoc. Moim zdaniem moglbyc zbyt często podlewamy bo 2 razy dziennie ale nie jestem pewien nawożony jest saletra amonowa pozdrawiam Tomek


Stosując samą sól kwasu azotowego i amoniaku osoby posiadające trawniki nie nastawiają się na to aby mieć w swoim ogrodzie piękny trawnik, tylko na to aby uzyskać z niego jak największą ilość zielonej masy. Trawa na trawniku to nie kukurydza czy rzepak aby faszerować ją tak dużą dawką azotu. Poza azotem trawa potrzebuje również innych ważnych dla niej składników takich jak magnez, wapń, żelazo, fosfor, potas. Zrób sobie badanie gleby, poproś o zalecenia nawozowe i będziesz wtedy wiedział w czym tkwi problem.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Tomek85 13:39, 22 lip 2018

Dołączył: 22 lip 2018
Posty: 29
Super dziekuje bardzo za odpowiedz, ale co moze soe dziac z tym trawnikiem ze wygląda tak a nie inaczej? Jak zrobic te badania gleby? Pozdrawiam
Gardenarium 18:25, 22 lip 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może być zagłodzony, czyli odczuwać braki składników pokarmowych. Zrób badanie gleby jak radzi Waldek. Wtedy zobaczysz czego mu brakuje.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Tomek85 18:43, 22 lip 2018

Dołączył: 22 lip 2018
Posty: 29
Gardenarium napisał(a)
Może być zagłodzony, czyli odczuwać braki składników pokarmowych. Zrób badanie gleby jak radzi Waldek. Wtedy zobaczysz czego mu brakuje.
ok dziekuje w najbkizszym czasie zrobie badanie glebya czym moze byx spowodowane zamiera ie trawy jest nawadniania i nawozona zzdjecie
Gardenarium 20:53, 22 lip 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może być przenawożona. Może być niedonawożona. Bo prawidłowo nie jest pielęgnowana.

Może być niewłaściwie nawożona i niewłaściwie nawadniana.
Może być niewłaściwe pH gleby. Zbadaj je.
Mogą występować pędraki i podgryzać trawnik.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Tomek85 21:06, 22 lip 2018

Dołączył: 22 lip 2018
Posty: 29
Gardenarium napisał(a)
Może być przenawożona. Może być niedonawożona. Bo prawidłowo nie jest pielęgnowana.

Może być niewłaściwie nawożona i niewłaściwie nawadniana.
Może być niewłaściwe pH gleby. Zbadaj je.
Mogą występować pędraki i podgryzać trawnik.
dziękueje za odpowiedz mam jeszcze pytanie co zrobić i jak kontrolowac żeby cieszyc się ładnym gęstym zielonym trawnikiem na co zwrócić uwage po zbadaniu gleby?? Dziękuję i pozdrawiam
Gardenarium 21:37, 22 lip 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
O tym, aby trawnik wyglądał dobrze, decydujące znaczenie miało przygotowanie gleby przed jego założeniem. Jak to zrobiłeś? Tego przecież nie wiem.
Nie wiem też jaka jest gleba, jak żyzna, jakie ma pH.

Co zrobić? Najpierw poznaj dlaczego tak słabo rośnie, a potem dowiesz się co zrobić.
Lekarz podejmuje decyzję o leczeniu, gdy ma diagnozę. Tutaj diagnozy brak, a leczenie może być nietrafione.

Są zwolennicy wyłącznie metod ekologicznych, a inni nie mając kompostu inaczej zasilają swoje trawniki. Jak świat światem obie te grupy będą się ze sobą spierały i przekonywały o wyższości jednej metody nad drugą.

Po prostu zrobisz wszelkimi dostępnymi dla ciebie metodami. Ale po diagnozie. Stacja wyda zalecenia nawozowe.

A tutaj w skrócie co masz robić każdego miesiąca.


https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/77-kalendarz-pielegnacji-trawnika

Podszkol się w pielęgnacji trawnika, czytając artykuły pod tagiem trawnik

https://www.ogrodowisko.pl/tag/trawnik
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
waldek727 21:49, 22 lip 2018


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Tomek85 napisał(a)
dziękueje za odpowiedz mam jeszcze pytanie co zrobić i jak kontrolowac żeby cieszyc się ładnym gęstym zielonym trawnikiem na co zwrócić uwage po zbadaniu gleby?? Dziękuję i pozdrawiam

Tomek. Uzbrój się w cierpliwość. Razem z Danusią zalecamy Ci abyś zaczą od podstaw jeżeli zależy Ci na ładnej murawie. Podstawą każdego ładnego trawnika jest gleba którą powinieneś poddać analizie. W zleceniu nawozowym specjaliści z Okręgowej Stacji Chemiczno-Rolniczej dokładnie wyliczą Ci jakimi nawozami i w jakiej dawce masz uzupełnić niedobory składników w glebie. Na co masz zwrócić uwagę? Na wszystko. Ładny trawnik to suma wszystkich zabiegów agrotechnicznych i pielęgnacyjnych. Tak samo jest ważne pH gleby (5.5-6.5), co mulczowanie dobrej jakości kompostem, jak i coroczna aeracja i wertykulacja. Nawet ostre noże w kosiarce mają wpływ na wygląd trawnika.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Tomek85 21:51, 22 lip 2018

Dołączył: 22 lip 2018
Posty: 29
Gardenarium napisał(a)
O tym, aby trawnik wyglądał dobrze, decydujące znaczenie miało przygotowanie gleby przed jego założeniem. Jak to zrobiłeś? Tego przecież nie wiem.
Nie wiem też jaka jest gleba, jak żyzna, jakie ma pH.

Co zrobić? Najpierw poznaj dlaczego tak słabo rośnie, a potem dowiesz się co zrobić.
Lekarz podejmuje decyzję o leczeniu, gdy ma diagnozę. Tutaj diagnozy brak, a leczenie może być nietrafione.

Są zwolennicy wyłącznie metod ekologicznych, a inni nie mając kompostu inaczej zasilają swoje trawniki. Jak świat światem obie te grupy będą się ze sobą spierały i przekonywały o wyższości jednej metody nad drugą.

Po prostu zrobisz wszelkimi dostępnymi dla ciebie metodami. Ale po diagnozie. Stacja wyda zalecenia nawozowe.

A tutaj w skrócie co masz robić każdego miesiąca.


https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/77-kalendarz-pielegnacji-trawnika

Podszkol się w pielęgnacji trawnika, czytając artykuły pod tagiem trawnik

https://www.ogrodowisko.pl/tag/trawnik

Trawnik zasianybw zeszłym roku na ziemi nieznanego pochodzenia w tym roku na wiosne zrobione automatyczme nawodnienie po tym zrobiona wertykulacja i nawiezione nawozem dlugodzialajacym Substral w maju trawnik spsikany na chwasty starone 250 target od maja koszony co 3 dni nawozony co 3 tyg saletra amonowa nawodnienie od kiedy zostało zalozone pracowało 2 razy dziennie o 21 i o 4 rano, wszystko było ok ale od jakiegoś miesiąca dzieje się cos zlego, zastanawia mnie fakt ze gdy jade kosiarka z trawnika podrywa sie chmara.meszek może one są przyczyną usychania? Jutro pobiara próbkę gleby i sprawdze czego brakuje dziękuję za odpowoedz i pozdrawiam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies