Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

dojlidy 16:09, 17 wrz 2019


Dołączył: 14 cze 2018
Posty: 26
Witam.
Proszę o podpowiedź. Mam trawę z rolki i Ph wynosi teraz 7,0-7,5. Czy coś teraz z tym robić, czy też czekać do wiosny?
mazilo 09:37, 18 wrz 2019

Dołączył: 20 kwi 2019
Posty: 132
Ja zgodnie z zaleceniem posypałam siarka pylista przy PH 7,9 ale przed położeniem trawnika ( około 1,5 miesiąca ) teraz jestem równo dwa miesiące od założenia trawnika i pH jest na poziomie 6-6,5
rpr 10:14, 18 wrz 2019

Dołączył: 18 wrz 2019
Posty: 17
mazilo jaką dawkę siarki aplikowałaś? 1kg/100m2 czy więcej?
mazilo 12:14, 18 wrz 2019

Dołączył: 20 kwi 2019
Posty: 132
Dokładnie tak
Grzesiu1989 18:30, 18 wrz 2019

Dołączył: 13 wrz 2019
Posty: 9
Ok, zastosowałem 3 opakowania Magicznej Siły przy użyciu specjalnej nakładki mieszającej na wąż. Zobaczymy czy trawa odbije...
BasiaBarbara 15:47, 20 wrz 2019

Dołączył: 14 paź 2017
Posty: 1


Czy tak wygląda zgorzel trawy? Gdybym to wygrabiła zostałby łysy plac. A może mączniak?


TomaszZ 18:33, 20 wrz 2019

Dołączył: 13 maj 2019
Posty: 88
Grzesiu1989 napisał(a)
Ok, zastosowałem 3 opakowania Magicznej Siły przy użyciu specjalnej nakładki mieszającej na wąż. Zobaczymy czy trawa odbije...


3 opakowania...??
miałeś zrobić test na wybranym kawałku trawnika
LTomasz 09:05, 22 wrz 2019

Dołączył: 29 sie 2019
Posty: 8
Cześć wszystkim,

Powiedzcie mi co to może być i czym to opryskać. Na trawie pokazały się czarne kropki, trwa miejscami zrobiła się żółta.
Ostatnio dopiero Wygrabilem stary filc i 4 śni temu posypałam nawozem jesiennym yara.
imrowai 10:39, 23 wrz 2019

Dołączył: 08 cze 2017
Posty: 3
Witam
Piszę, gdyż poszukuję pomocy w kwestii mojego trawnika - niestety nie potrafię przypasować do objawów żadnej choroby, której opisy znajduję na internecie :\, a więc po kolei.
1. Na wiosnę (maj) zauważyłem, że w trawniku pojawiły się takie gęściejsze placki trawy, miała ona trochę inne źdźbła niż moja własna, była jaśniejsza i owocowała. W okolicy są nieużytki więc pomyślałem, że temat nie do wygrania, wsiało mi się w trawnik - trzeba przeżyć (zdjęcie pierwsze i drugie).
2. Obecnie sprawa się skomplikowała - placków jest sporo, ale co gorsza żółkną i usychają. coś mnie podkusiło i spróbowałem je wyrwać. Skupiska te są bardzo płytko zakorzenione, trawa wychodzi bez problemu.
gdyby nie moje obserwacje w pkt. 1 to podejrzewał bym jakiegoś grzyba, pędraki czy cholera wie co, a tak to zgłupiałem:
- jeśli to inwazyjna trawa to czemu tak się słabo ukorzenia?
- jak to choroba to widział bym, że cierpi trawnik oryginalny
- grzebałem w ziemi po wyrwaniu - nie zauważyłem nic podejrzanego (ale może nie wiedziałem czego szukać)

Co z tym fantem zrobić - przyszło mi do głowy - powyrywać i dosiać - ale toż to cały trawnik będzie podziurawiony, a ponadto chciałbym zanim się rzucę na to z motyką, dojść sedna problemu by za rok znów nie powtarzać historii .
Z góry dzięki za wszelką pomoc!







Grzesiu1989 17:31, 23 wrz 2019

Dołączył: 13 wrz 2019
Posty: 9
TomaszZ napisał(a)


3 opakowania...??
miałeś zrobić test na wybranym kawałku trawnika


Heheh zastosowałem na kawałku, doczekałem dzień i nie wytrzymałem - nawiozlem całe podwórko
Na szczęście efekty widać gołym okiem - trawa zieleńsza, mam wrażenie, że tych brazowych miejsc jest znacznie mniej, widzę też wśród tych trochę przyschnietych już źdźbeł nowe zielone więc jest dobrze. Jak długo teraz odczekać z barenbrug barfartile jesień? Mam 10kg chyba sypne całe 10 na 2.5 ara trawnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies