Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

Piotr_K 15:47, 29 paź 2019

Dołączył: 18 mar 2018
Posty: 166
Witam,
Około 2 tygodnie temu pojawily mi się suche placki trawy na trawniku. Ostatio zauważyłem "czerwone kropki" w tych miejscach. Poczytałem trochę i jest to prawdopodobnie "czerwona nitkowatość".
Bardo proszę o potwierdzenie mojego zdania oraz o poradę czy przy takiej pogodzie i najbliższych przymrozkach jest sens pryskać trawnik jakimś preparatem.

Pozdrawiam


waldek727 16:34, 29 paź 2019


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Zgadłeś.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
M_M 19:06, 29 paź 2019

Dołączył: 29 paź 2019
Posty: 1
Dzień dobry Wszystkim,
Prosiłbym o pomoc, jest to pierwszy moj trawnik. Trawa była zasiana w połowie sierpnia (gazon dekoracyjny - trawy z iławy). Kilka tygodni temu na trawniku pojawiły się plamy. Myslaem, ze moze to nie dokarmiony trawnik, dlatego rozsypalem nawozu florowit jesienny. Plamy zaczęły się rozszerzać, trawa brazowiec i obumierać. Zauważyłem, ze przy ziemi widoczne jest jakby "pajęczyna", pleśń/grzyb. Proszę o informację czy w chwili obecnej jestem w stanie w jakikolwiek sposob pomoc trawie?
Dziękuję.
Piotr_K 07:14, 30 paź 2019

Dołączył: 18 mar 2018
Posty: 166
waldek727 napisał(a)
Zgadłeś.


Proszę mi napisać czy o tej porze roku mogę spokoje pryskać preparatem, czy poczekać do wiosny. Będę dziś w Castoramie to odrazu bym kupił.
waldek727 21:32, 30 paź 2019


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Piotr. Nie mam pojęcia. Czerwona nitkowatość traw i inne choroby grzybowe najczęściej występują przy zbyt niskim pH gleby i dużej wilgotności podłoża. Spytaj speca w Castoramie.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Piotr_K 12:41, 01 lis 2019

Dołączył: 18 mar 2018
Posty: 166
waldek727 napisał(a)
Piotr. Nie mam pojęcia. Czerwona nitkowatość traw i inne choroby grzybowe najczęściej występują przy zbyt niskim pH gleby i dużej wilgotności podłoża. Spytaj speca w Castoramie.


Dziękuję. Jutro zobaczę co mi powiedzą w castoramie. Pierwszy raz jakiś grzyb zaatakował mi trawnik :/
AquaSystem 13:12, 01 lis 2019

Dołączył: 01 lis 2019
Posty: 2
Castoramie ?? Wybacz ale to zły pomysł..naprawialiśmy klientowi błąd pani z Castoramy...cały trawnik do wymiany 15 koła w plecy tyle dobrego ze wygrał z nimi i to oni zapłacili za błąd..

na nitkowatośc; wertykulacja i oprysk fungicydem – Amistar 250SC.

Pozdrawiam.
AquaSystem
Piotr_K 09:24, 02 lis 2019

Dołączył: 18 mar 2018
Posty: 166
AquaSystem napisał(a)
Castoramie ?? Wybacz ale to zły pomysł..naprawialiśmy klientowi błąd pani z Castoramy...cały trawnik do wymiany 15 koła w plecy tyle dobrego ze wygrał z nimi i to oni zapłacili za błąd..

na nitkowatośc; wertykulacja i oprysk fungicydem – Amistar 250SC.

Pozdrawiam.
AquaSystem


Wertykulacje robiłem we wrześniu i było wszystko pięknie



Nitkowatość pojawiła się nagle jakieś 2 tygodnie temu. Na poczatku myślałem, że trawa "szykuje" się do zimy.

Amistar 250SC można stosować przy takie pogodzie jaka jest teraz? Ujemne temperatury, wilgotność i brak słońca?
AquaSystem 12:00, 04 lis 2019

Dołączył: 01 lis 2019
Posty: 2
Ogólnie jego stosowanie jest na początku kwietnia do końca października.
przy takim klimacie jaki mamy na ten moment sadze ze nie powinno nic zaszkodzić aleee... jest to pana decyzja. ja osobiście zastosował bym go na jakimś małym kawałku by zobaczyć co będzie się działo,
a na pewno trzeba zwiększyć Ph gleby poprzez nawiezienie jej wapnem.
Proszę pamiętać, że ja tylko podpowiadam co można zrobić.
jeżeli będzie pan chciał wykorzystać moje rady proszę zrobić to na jakiejś części trawnika dla sprawdzenia efektu.


Pozdrawiam.
AquaSystem

Piotr_K 11:21, 06 lis 2019

Dołączył: 18 mar 2018
Posty: 166
AquaSystem napisał(a)
Ogólnie jego stosowanie jest na początku kwietnia do końca października.
przy takim klimacie jaki mamy na ten moment sadze ze nie powinno nic zaszkodzić aleee... jest to pana decyzja. ja osobiście zastosował bym go na jakimś małym kawałku by zobaczyć co będzie się działo,
a na pewno trzeba zwiększyć Ph gleby poprzez nawiezienie jej wapnem.
Proszę pamiętać, że ja tylko podpowiadam co można zrobić.
jeżeli będzie pan chciał wykorzystać moje rady proszę zrobić to na jakiejś części trawnika dla sprawdzenia efektu.


Pozdrawiam.
AquaSystem



Wolę nie ryzykować, na pewno kupię Wapno nawozowe Flovit. Wyczytałem że w listopadzie spokojnie można jeszcze wapnować.
Po wapnowaniu trzeba podlać trawnik, tak jak się to robi po nawożeniu?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies