Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

waldek727 20:59, 19 paź 2019


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Masz w ogrodzie psa albo kota?
Na pierwszym zdjęciu trawa może być podgryzana przez pędraki. Odsłoń bryłę korzeniową i zajrzyj co się w niej kryje.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
mazilo 23:58, 19 paź 2019

Dołączył: 20 kwi 2019
Posty: 132
Tez tak myślałem - pędraki , ale tak w trzech różnych miejscach ?
diodaq 16:46, 20 paź 2019

Dołączył: 20 paź 2019
Posty: 1
Witam,

około 1,5 miesiąca temu miałem zakladany trawnik z rolki i coś niepokojacegonsie z nim dzieje. Pomiędzy zielonymi źdźbłami jest sporo pożółkłych i brązowych, jakby pognitych. Nie wiem czy nie za często go podlewalem, bo praktycznie codziennie wieczorem. Lane z ręki bo nie mam nawadniania.
Da się to jakoś uratować? Proszę o pomoc i porady co z tym zrobić.
waldek727 01:02, 21 paź 2019


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
mazilo napisał(a)
Tez tak myślałem - pędraki , ale tak w trzech różnych miejscach ?

Myślisz, że jedna samica chrabąszcza majowego przypada na jeden trawnik? Zbierz w tym miejscu do wiaderka 5-10 cm ziemi i sprawdź. I tak w tym miejscu musisz zrobić dosiewkę lub przeszczepić darń z innego miejsca.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
mazilo 14:52, 22 paź 2019

Dołączył: 20 kwi 2019
Posty: 132
Raz jeszcze zapytam z uwagi na pogodę
Czy jeśli miesiąc temu sypałem trawnik nawozem jesiennym Florovit to czy sypnąć raz jeszcze?
Czy ostatnie koszenie już sobie darować ?
mazilo 15:03, 22 paź 2019

Dołączył: 20 kwi 2019
Posty: 132
Pędraków nie było :-/, chyba ze powędrowały w inne miejsce bo podkop zrobiłem po około 2 tygodniach od powstałej plamy .
Kurczę, czasami widuje jakiegoś kota jak wtargnie mi na posesje .... może to sprawca
Witawa 16:26, 22 paź 2019


Dołączył: 01 cze 2015
Posty: 3


Dzien dobry,
Czy ktos rozpoznaje co to za paskudztwo pojawilo sie na moim trawniku?
waldek727 02:23, 23 paź 2019


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
mazilo napisał(a)
Raz jeszcze zapytam z uwagi na pogodę
Czy jeśli miesiąc temu sypałem trawnik nawozem jesiennym Florovit to czy sypnąć raz jeszcze?
Czy ostatnie koszenie już sobie darować ?


Ja też jeszcze raz spytam z uwagi na pogodę.
Zrobiłeś badanie gleby w Okręgowej Stacji Chemiczno-Rolniczej?
Mazilo. Sądzisz, że na forum ktoś wie jakie masz pH gleby? Jakich składników jej brakuje i w jakiej ilości? My tutaj nie bawimy się w pastwiska i łąki, tylko podchodzimy poważnie do tematu - trawniki.
Samo nawożenie, nawadnianie i koszenie nie przyniesie nikomu zamierzonych efektów. To są tylko podstawowe czynności pielęgnacyjne. Poza tym żeby mieć piękny trawnik który jest ładnym tłem dla roślin i wizytówką naszego ogrodu trzeba w sezonie wegetacyjnym wykonać jeszcze wiele innych prac takich jak:
wertykulacja, aeracja, top – dressing, dosianie traw, wałowanie, nawożenie dolistne żelazem i innymi mikroelementami, odchwaszczanie, wapnowanie, mulczowanie, docinanie brzegów...Dopiero to wszystko razem wzięte uczyni z naszego trawnika zielony dywan.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
waldek727 02:26, 23 paź 2019


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Dla przypomnienia jeszcze raz podaję wymagany zakres składników pokarmowych w glebie dla mieszanek traw.

Odczyn pH 5,5 - 6,8

Azot NO3 w mg/l 100-150

Fosfor P w mg/l 40-80

Potas K w mg/l 125-200

Magnez Mg w mg/l 50-100

Wapń Ca w mg/l 1000-2000

Chlor Cl w mg/l <100

Zasolenie w g NaCl/l <1
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
mazilo 07:44, 23 paź 2019

Dołączył: 20 kwi 2019
Posty: 132
waldek727 twoja uszczypliwość na forum nie zna granic .
Dzięki ze właśnie się dowiedziałem iż aby zrobić jakiekolwiek nawożenie najlepiej oddać raz próbkę ziemi do przebadania .
Oczywiście ze przebadałem ziemie , ale w celu przygotowania jej pod trawnik z rolki .
Mamy jesień i od jakiegoś czasu ogarniam forum i nie sposób zauważyć za większość z nas sypie nawozem na jesień jak i na wiosnę ......
Całe prace pielęgnacyjne pozostają mi na następny rok ,gdyż również doczytałem ze w pierwszym roku od założenia ich nie przeprowadzamy .....
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies