Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

mest 20:53, 07 lis 2019

Dołączył: 20 cze 2017
Posty: 60
Mam dokładnie taki sam problem jak Piotr. Zalecane jest stosowanie do końca października. Dlaczego? Chodzi o niską temp? Deszczową aurę? Co może być przeszkodą w listopadzie?
Kupiłem narzędzie do badania odczynu gleby bo wydaje mi się, że jest zbyt kwaśna stąd takie problemy.
waldek727 04:07, 08 lis 2019


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Piotr_K napisał(a)


Wolę nie ryzykować, na pewno kupię Wapno nawozowe Flovit. Wyczytałem że w listopadzie spokojnie można jeszcze wapnować.
Po wapnowaniu trzeba podlać trawnik, tak jak się to robi po nawożeniu?


Jak to w listopadzie spokojnie można jeszcze wapnować? W listopadzie i w grudniu dopiero należy wapnować trawniki. Nie należy tego robić w sezonie wegetacyjnym ponieważ związki wapnia
usuwają azot i blokują rozpuszczalne w wodzie fosforany.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Piotr_K 00:35, 09 lis 2019

Dołączył: 18 mar 2018
Posty: 166
waldek727 napisał(a)


Jak to w listopadzie spokojnie można jeszcze wapnować? W listopadzie i w grudniu dopiero należy wapnować trawniki. Nie należy tego robić w sezonie wegetacyjnym ponieważ związki wapnia
usuwają azot i blokują rozpuszczalne w wodzie fosforany.


Dolomit 50 kupiony. Jjutro jak nie będzie dużej wilgoci to wapnuje trawnik. Po wszystkim - podlewanie.
Piotr_K 10:58, 09 lis 2019

Dołączył: 18 mar 2018
Posty: 166
Można sypać wapno na mokrą trawę? Cały dzień u mnie ma padać, w między czasie jak przestanie mogłbym wapnować. Tylko nie wiem czy można, w przypadku nawozu nie można bo może spalić trawę.
Jak to jest w przypadku wapnowania?
mest 21:50, 09 lis 2019

Dołączył: 20 cze 2017
Posty: 60
A czy połączenie wapnowania i oprysku fungicydem jest dozwolone?
malgorzata_d... 20:28, 13 sty 2020

Dołączył: 26 cze 2016
Posty: 13
Dzień dobry
Chciałam prosić o radę
Jesienią pojawiło się na moim trawniku kilka plam takich jak na zdjęciu
Na początku zmiany pojawiły się w dość wilgotnym i zacienionym miejscu i było ich kilka

W tej chwili przy bardzo cieplej zimie w ciągu ostatniego miesiąca
, w krótkim czasie, liczba tych zmian znacząco się powiększyła i objęła znaczny obszar działki.
Byłabym bardzo wdzięczna za diagnozę i sposób postępowania.
Co to jest i czym i kiedy to potraktować.
Trawnik założony w kwietniu ubiegłego roku, zainstalowane automatyczne nawadnianie
Będę bardzo wdzięczna za pomoc

Gardenarium 20:10, 15 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Teraz niczym nie traktować. Jest zima, zimno. To jakby pleśń. W normalną zimę śniegową tak się robi, że w tych miejscach gdzie leżał śnieg i ktoś stanął butami, śnieg się "przyklepał" - zbił w lodową skorupę i robi się pleśń pośniegowa.
Na wiosnę zajmiesz się wertykulacją, wygrabianiem, wtedy wszystko zginie.
Teraz nic nie rób bo to nie ma sensu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
malgorzata_d... 20:06, 16 sty 2020

Dołączył: 26 cze 2016
Posty: 13
Dziękuję bardzo Pani Danusiu
Zmartwiła mnie ta sytuacja bardzo zwłaszcza, że sporo pracy wsadziłam w ten trawnik
Ponad 3000 m2 trawnika zakladałam sama
Rosła nieźle nawet przy tak upalnym lecie jak ostatnie
a tu taka niespodzianka....
Czy taką roczną trawę można już wertykulować?
Gardenarium 22:09, 17 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Delikatnie, płytko, nie ryj w każdą stronę. Albo grabkami plastikowym wachlarzem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
malgorzata_d... 21:20, 18 sty 2020

Dołączył: 26 cze 2016
Posty: 13
dziękuję
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies