Strona główna Archiwum Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

mest

Dodany 20:53, 07 lis 2019
Mam dokładnie taki sam problem jak Piotr. Zalecane jest stosowanie do końca października. Dlaczego? Chodzi o niską temp? Deszczową aurę? Co może być przeszkodą w listopadzie?
Kupiłem narzędzie do badania odczynu gleby bo wydaje mi się, że jest zbyt kwaśna stąd takie problemy.
waldek727
5186ab9d9f772

Dodany 04:07, 08 lis 2019 , edytowany o 04:09, 08 lis 2019
Piotr_K napisał(a)

Wolę nie ryzykować, na pewno kupię Wapno nawozowe Flovit. Wyczytałem że w listopadzie spokojnie można jeszcze wapnować.
Po wapnowaniu trzeba podlać trawnik, tak jak się to robi po nawożeniu?

Jak to w listopadzie spokojnie można jeszcze wapnować? W listopadzie i w grudniu dopiero należy wapnować trawniki. Nie należy tego robić w sezonie wegetacyjnym ponieważ związki wapnia
usuwają azot i blokują rozpuszczalne w wodzie fosforany.

Dodany 00:35, 09 lis 2019
waldek727 napisał(a)

Jak to w listopadzie spokojnie można jeszcze wapnować? W listopadzie i w grudniu dopiero należy wapnować trawniki. Nie należy tego robić w sezonie wegetacyjnym ponieważ związki wapnia
usuwają azot i blokują rozpuszczalne w wodzie fosforany.

Dolomit 50 kupiony. Jjutro jak nie będzie dużej wilgoci to wapnuje trawnik. Po wszystkim - podlewanie.
Piotr_K

Dodany 10:58, 09 lis 2019
Można sypać wapno na mokrą trawę? Cały dzień u mnie ma padać, w między czasie jak przestanie mogłbym wapnować. Tylko nie wiem czy można, w przypadku nawozu nie można bo może spalić trawę.
Jak to jest w przypadku wapnowania?
mest

Dodany 21:50, 09 lis 2019
A czy połączenie wapnowania i oprysku fungicydem jest dozwolone?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies