Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

toommm 19:43, 06 kwi 2020

Dołączył: 22 mar 2020
Posty: 5
purcell

Ja bym to wszystko chemią potraktował , wertykulatorem przejechał parę razy i zasiał porządną trawę . Jak sam piszesz że to najtańsza to wiesz jak może wyglądać ... po prostu trawa pewno pastewna . Zrobisz i będzie ładnie , równo . Później tylko dbać i będzie ładnie .



Mój trawnik 500 m2 już drugi dzień po zasianiu , podlewam rano/południe/wieczór zraszaczami oczywiście . Tak jak wcześniej pisałem - zasiałem mieszankę kilku gatunków kostrzew bez żadnej innej odmiany .
jason 10:28, 08 kwi 2020

Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 130
Soulboy napisał(a)
Witam, proszę o pomoc w interpretacji wyników badania gleby na którym mam dwuletni trawnik z rolki. Przez małe nasłonecznienie wdał się mech, który wygrabiłem. W niektórych miejscach pojawiły się puste place ziemi, które chciałbym uzupełnić trawą samozagęszczająca Substral.
Jaka kolejność działań będzie poprawna? Chciałem częściowo rozluźnić glebę robiąc piaskowanie, następnie areację, później nawóz a pod 2-3 tyg dosiewkę.


Bardzo duże zasolenie gleby. pH za wysokie. Azot wystarczający, przy czym trzeba będzie używać formy amonowej żeby zakwasic glebe i zmniejszyć pH. Potas i Fosfor bardzo wysokie. Wapń wysoki, chlorki powyżej normy.

Gleba wygląda na mocno przenawożoną, zapewne było sypane za dużo i za często nawozem nieorganicznym. Na razie nie ma sensu iczym nawozić bo wszystko jest. Zrezygnowałbym z nawożenia PK do połowy sezonu, sam azot amonowoy. Jeśli trawnik będzie źle rósł to przez bardzo wysokie zasolenie. Na to nie ma łatwego rozwiązania, dużo wody (ale nie z kranu tylko deszczówki) i zrezygnować z nawozów nieorganicznych. Inaczej nie będzie ratunku. Pomyśleź nad własnym kompostem. Pozdrawiam.
Arturzielony86 02:01, 09 kwi 2020

Dołączył: 09 kwi 2020
Posty: 6
Witam wszystkich. Prosze o pomoc chce mieć piekny trawnik ale cos robie zle.
Trawnik zalozylem 3 lata temu z rolki w zeszlym sezonie zaczely się problem a teraz jest dramat trawa zrobila się rzadka a na srodku mam takie miejsce 4m na 1.5m gdzie trawa niechce rosnąć (wyglada jakby byla calyczas mloda rosnie bardzo slabo. Prosze was o pomoc
Wlodek40 11:50, 09 kwi 2020

Dołączył: 07 kwi 2020
Posty: 2
Witam, potrzebuje porady. Teren na którym posiałem trawe jest gliniasty (ziemia nawieziona przez dewelopera 2 lata temu). Rok temu temu zakładałem trawnik.

Chwasty były spryskane Roundapem, następnie teren był przekopany glebogryzarką (dokładnie wybrane wszytskie kamienie, kawałki gliny), została nawieziona ziemia trawnikowa (w workach) i wymieszana z ziemią. Ziemia na której została posiana trawa ma PH 6.5 Trawa która posiałem to dekoracyjno-sportowa z Iławy. Założona została siatka na krety, następnie zostało wszystko wyrównane( nie było to zrobione dokładnie przez pośpiech przed nadchodzącym deszczem)

Trawa została posiana i nasiona została przysypane delikatnie ziemią (wszystkie nasiona nie były przysypane gdyż brakło mi ziemi) potem wałowanie i podlewanie. Trawnik był w ciagu sezonu nawożony nawozem YaraMila Complex jakies 4razy. Trawa od spodu czesto usychala i robila sie żólta (gniła).

Jesienia, przpadkowo przy randapowaniu u sasiada kawałek mojego trawnika został uszkodzony i musialem na nowo przegrabic i zasiac trawe przed zima. Po zimie trawnik zrobił sie bardzo nierówny i wygląda jak wygląda wszystko na zdjęciach. Gdyby nie to że jest założona siatka na krety założyl bym trawnik od nowa, nawiózł więcej ziemi żeby było troche wyzej bo troche osiadło i porządnie wyrównał, ale w tym wypadku wolalbym odratować ten trawnik wyrównac, nawieźć chociaż troche ziemi na tą trawę wyrównać przewałowac.

Myślałem też o wertykulacji chociaż trawnik ma tylko rok a na kawałku widać na zdjećiu na środku ogródka po prawej stronie jest posiana nowa trawa jesienią po tym randapie. Bardzo prosze o poradę jak odratować i co zrobić żeby mój trawnik był ładny i równy



Arturzielony86 12:00, 10 kwi 2020

Dołączył: 09 kwi 2020
Posty: 6
Pani Gardenarium prosze panią o pomoc ja juz naprawdę niewiem co robic
Arturzielony86 13:16, 11 kwi 2020

Dołączył: 09 kwi 2020
Posty: 6
Czy ktoś tutaj jest mi w stanie pomóc?
TomaszZ 18:27, 11 kwi 2020

Dołączył: 13 maj 2019
Posty: 88

Arturzielony86, jak rozsiewasz nawóz, ręcznie?
na ostatnim zdjęciu to dramatu nie ma,
jeszcze jest czas aby urosła...
jeśli był nawóz w opowiedniej ilości to lać wodę i czekać, obserwować co się dzieje
Arturzielony86 19:34, 11 kwi 2020

Dołączył: 09 kwi 2020
Posty: 6
TomaszZ dzkiejuje za zainteresowanie się moim problemem.
Nawóz rozwoziłem do zeszlego sezonu siewnikiem kołowym w tym recznie.
Martwi mnie tylko ze w tym jednym miejscu trwa jest bardzo słaba, wygląda jakby zatrzymala sie w z roście ( jest naprawdę drobna jakby dopiero co wzeszla po siewie)
lucas_c 22:29, 11 kwi 2020

Dołączył: 11 kwi 2020
Posty: 1
Kochani
Potrzebuje porady na jesień zasiana trawa Barenbrug exclusor więc jeszcze nie ma ideału. Tam gdzie niestety nie wzeszła tydz temu podsiałem i czekam. Niestety coś mi się pojawia w niektórych miejscach co nie wygląda atrakcyjnie. Czy mógłbym Was prosić o rozpoznanie co to ew rośnie i jak to zwalczyć. Chemii narazie raczej chyba nie zastosuje z racji podsiewki. Ewentualnie po jakim czasie i jaką zastosować. Z góry bardzo bardzo Wam dziękuję
TomaszZ 07:12, 12 kwi 2020

Dołączył: 13 maj 2019
Posty: 88
Arturzielony86 napisał(a)
TomaszZ dzkiejuje za zainteresowanie się moim problemem.
Nawóz rozwoziłem do zeszlego sezonu siewnikiem kołowym w tym recznie.
Martwi mnie tylko ze w tym jednym miejscu trwa jest bardzo słaba, wygląda jakby zatrzymala sie w z roście ( jest naprawdę drobna jakby dopiero co wzeszla po siewie)



te siewniki kołowe są słabe, zapychają się otwory,ja miałem cały trawnik w pasy po wysianiu nawozu takim siewnikiem.
Najlepszy jest siewnik ręczy który trzymasz w ręku i kręcisz korbką,
systematyczne nawożenie i podlewanie jest bardzo ważne jeśli gleba nie jest odpowiednia.
Może kup sobie trochę nawozu w mikrogranulkach (szybciej zaczynają działać) i delikatnie posyp w tych miejscach, podlej wodą i zobaczysz czy po ok. 5 dniach jest lepiej?
ja położyłem trawnik na wiosnę a na jesień już miejscami dosiewałem

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies