Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

Arturzielony86 09:47, 12 kwi 2020

Dołączył: 09 kwi 2020
Posty: 6
TOMASZZ

Dwa tygodnie temu nawozilem rozypywalem nawóz recznie i staranie trzymalem się zalecenia producenta 35gram na 1m. Nic jej nie pomogło do okoloa trwnik zaczyna sie pomału robic gesty i rośnie do góry a te jedno miejsce nie kupiłem teraz saletrę amonowa za tydzien będę chial podsypac. Jak myslisz to dobry pomysł?
TomaszZ 15:27, 12 kwi 2020

Dołączył: 13 maj 2019
Posty: 88
Arturzielony86 napisał(a)
TOMASZZ

Dwa tygodnie temu nawozilem rozypywalem nawóz recznie i staranie trzymalem się zalecenia producenta 35gram na 1m. Nic jej nie pomogło do okoloa trwnik zaczyna sie pomału robic gesty i rośnie do góry a te jedno miejsce nie kupiłem teraz saletrę amonowa za tydzien będę chial podsypac. Jak myslisz to dobry pomysł?


jeśli jesteś pewien że tam jest nawóz to saletra raczej nie pomoże,
jakąś aerację robiłeś na wiosnę?
a może masz pędraki i podgryzają trawnik?

https://www.facebook.com/zielonepogotowiepl/videos/jak-zwalczy%C4%87-p%C4%99draki-w-trawniku/701037750256797/

ja bym dosiał trawy ale wcześniej sprawdził pod kątem pędraków
Arturzielony86 18:02, 12 kwi 2020

Dołączył: 09 kwi 2020
Posty: 6
Tomasz
Tez podejrzewam ze coś je mi trawnik zrobilem oprysk na pedrakin i nicienie.
Areacje i wertykulacje zrobilem 3 tygodnie temu
wacion 16:20, 13 kwi 2020

Dołączył: 16 maj 2018
Posty: 53
8-9 dni robiłem dosiewki w miejscach gdzie pies zdemolował trawnik - pomimo podlewania nic nie wykiełkowało - czy to kwestia zimnych nocy czy moje nasiona(2 lata w garażu) są... do wyrzucenia?
A_gawa 11:02, 14 kwi 2020


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Może za wcześnie. Chyba wszystkie wschody są po 21 dniach.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
bgdm 15:55, 19 kwi 2020

Dołączył: 22 maj 2018
Posty: 22


Dzień dobry, na swoim trawniku zauważyłem czerwone plamy. Co to może być i jak się tego pozbyć?
GABRIEL 19:59, 20 kwi 2020

Dołączył: 20 kwi 2020
Posty: 1
Cześć! Moi drodzy mam problem z trawnikiem, a mianowicie: pojawiają się "dziury", inaczej mówiąc miejsca gdzie trawa nie rośnie. Pokrótce trawnik założony we wrześniu zeszłego roku, pod koniec marca pierwszy raz koszony. 8 kwietnia nawoziliśmy go granulatem, nawożone siewnikiem pchanym, dodatkowo dziury oraz po całości dosialiśmy nasiona trawy. Od tego czasu nie chodzimy po nim, natomiast codziennie rano oraz po zachodzie słońca podlewany zraszaczem. Widać, że nawóz polepszył sprawę, natomiast nie widzę poprawy w temacie wzrostu trawy w tych miejscach, gdzie nie wyrosła. Dodam, że to miejsce przy garażu w większości dnia jest w cieniu.

Co polecacie zrobić dalej? Czym to ratować, by uzyskać ładny, gęsty trawnik? Może jest przelany? a może trzeba zastosować dodatkowo nawóz np. czarną ziemią?

W załączniku zdjęcie zrobione 8 kwietnia br. w dniu zasilenia granulatem i dosiania trawy, drugie zdjęcie z dnia 16 kwietnia tego roku

Pozdrawiam!

[url=http://fotogorg.pl/pliki/img-1.jpg[/url]
dojlidy 18:26, 21 kwi 2020


Dołączył: 14 cze 2018
Posty: 26
Gabriel - nie widać zdjęc
Gabriel 10:28, 22 kwi 2020

Dołączył: 22 kwi 2020
Posty: 14
Chciałem dodać zdjęcie (poprawić wątek ale mnie zablokowali). Wysyłam raz jeszcze, a przynajmniej próbuje
A_gawa 12:49, 22 kwi 2020


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Moja w pierwszym roku po posianiu też tak wyglądała. Podlewałam i czekałam - rok był bardzo suchy. W tym roku miała wertykulację i podanie nawozu - agrecol i azofoska.
Teraz jest o wiele lepiej, tylko sunia ją posikała - nie patrzeć na dziury.
Mieszkam na "piaskowni", więc szału angielskiego nie ma. W końcu przestałam do tego dążyć, bo to chore było.

____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies