Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

Gabriel 13:45, 22 kwi 2020

Dołączył: 22 kwi 2020
Posty: 14
Ok. Tak jak piszę jest to dość świeży ogród. Zastanawiam się jednak czy robić wertykulację i aerację czy wstrzymać się do przyszłego roku. Ziemia nawożona była na nowo natomiast sam teren ogólnie jest raczej gliniasty.
Isku 14:36, 22 kwi 2020

Dołączył: 22 kwi 2020
Posty: 1
Witam,

Czy jest ktoś w stanie podpowiedzieć co mogę zrobić z załączonym trawnikiem. Trawa została założona z rolki rok temu przez developera. Ziemia jest dość gliniasta "UK"
W tym roku została wygrabiona jak jest sucho jest podlewana i raz dostała już nawóz lecz nadal jest sporo żółtej trawy z która nie mogę nic zrobić. Trawa wydaje się być bardzo gęsta.

Kosiarka jest roczna i nóż był ostrzony przed pierwszym koszeniem.

Wszelkie rady będą mile widziane.



martaej 07:48, 24 kwi 2020

Dołączył: 24 kwi 2020
Posty: 1


Witam, w październiku 2019r. Zakładaliśmy trawe z rolki. Trawa była piękna zielona az do pierwszego koszenia po zimie, obecnie wygląda tak, jest żółta i pojawiła sie na trawniku jakaś dzika trawa która kwitnie Czy jest jeszcze nadzieja? Jak uratować nasz trawnik?
TomaszZ 08:38, 24 kwi 2020

Dołączył: 13 maj 2019
Posty: 88
Martaej
masz chyba wiechlinę roczną...
porównaj z tym zdjęciem, słabo to widać na Twoich zdjęciach,
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wiechlina_roczna
musisz to wyrywać inaczej się nie da tego zlikwidować,
ja też to mam, myślałem że przez zimę wymarznie ale nic z tego, tej zimy to w zasadzie tylko przymrozki były

ja swój trawnik też położyłem w ub. roku na wiosnę i po 1 koszeniu była strasznie żółta tuż przy podłożu ale to chyba była wina nowozu z dużą ilością azotu,
zrezygnowałem z takich nawozów, teraz sypie yaramila complex i jest ok.
masz chyba też nierówno posypany nawóz,
podlewasz trawnik...?

możesz kupić sobie 1l tego nawozu w płynie, wlać ok 50 ml do konewki 10l i podlać na próbę 2-3 m2, w ciągu 2-3 dni powinno być lepiej




Gabriel 21:26, 24 kwi 2020

Dołączył: 22 kwi 2020
Posty: 14
Witam ponownie. Dalem trawnikowi troche czasu. Dzisiaj pokaze wam zdjecie dla porownania jak bylo przed a jak jest teraz. Dzisiaj zrobilismy oprysk na mlecze + takie male fioletowe kwiatuszki, dodatkowo dosiewka nasion tam gdzie byly dziury. Pytanie z mojej strony czy moge te nasiona przykryc czarna ziemia taka z worka (jak stosuje sie przy kwiatach) czy dac temu czas 2-3 tygodnie?



TomaszZ 07:00, 25 kwi 2020

Dołączył: 13 maj 2019
Posty: 88
Gabriel
nasiona przykryj warstwą ziemi i troszkę utwardź,często też podlewaj w tych miejscach
na dosiewki dobrze jest wcześniej wymieszać nasiona z ziemią
PatrykRT 11:46, 25 kwi 2020

Dołączył: 23 kwi 2019
Posty: 10

Cześć wam. Mam pytanie co do stanu trawy. 4 kwietnia została przeprowadzona wertykulacja, później został rozsypany nawóz Hydrocomplex. Pytanie dotyczy czy powinna tak wyglądać i te siwe punkty? Czy może została że przeprowadzona wertykulacja. Robić coś z tym czy czekać? Wiem że są poranne przymrozki i trawa nie ruszyła na dobre.
Gardenarium 20:26, 25 kwi 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Orkan1994 napisał(a)
Witam
Od pewnego czasu mam problem. Zajmuje się boiskiem piłkarskim jednej z niższych lig. W tym roku pojawiły się dziwne, żółte plamy. Podczas wertukulacji, maszyna w zasadzie wyrywała trawę w miejscach żółtych plam. Tak po prawdzie, to trawę z tych miejsc można 'wyrywać', odchodzi jakby nie byla zakorzeniona. Plamy wyglądają jak kożuch. Miał ktoś z forumowiczów kiedyś taki problem I jeśli tak to jak sobie poradził? Pozdrawiam
[img
size=233x480]https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/201/2014700/original.jpg[/img]


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Makao_J 20:26, 25 kwi 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Problem z murawą przeniesiony

Miałam ten sam proble rok temu. Najpierw myślałam że pędraki. Rozkopałam trochę ale nie było. Przyczyną u mnie okazało się łażenie po śniegu.
Może to być też wypalenie przez nawóz.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Orkan1994 09:27, 26 kwi 2020

Dołączył: 25 kwi 2020
Posty: 2
Wypalenie przez nawóz raczej odpada, miejsca te są wilgotne, trawa jakby gniła, po nawozie z kolei byłaby sucha
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies