Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

sierotka 18:02, 19 lut 2020


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
A co piszą na opakowaniu
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
TomaszZ 18:36, 19 lut 2020

Dołączył: 13 maj 2019
Posty: 88
sierotka napisał(a)
A co piszą na opakowaniu


dobre pytanie
no własnie o trawie to niewiele piszą
https://florovit.pl/pro/produkty/zelazo

kuli 16:33, 05 mar 2020

Dołączył: 09 sie 2017
Posty: 14
Dzień dobry,

Mam bardzo piaszczysta ziemie pod trawnikiem.
Pani z Okręgowej stacji po zobaczeniu wyników badań stwierdziła że powinienem nawozić ja co dwa tygodnie mniejszymi ilościami nawozu, ponieważ i tak wszystko przez nią przeleci.
Chciałbym poprawić strukturę gleby, planowałem na wiosnę na trawę rozsypać kompost ale już teraz widzę ze będzie go za mało (kompostownik złożony 1,5 roku temu).
I tutaj dochodzimy do mojego pytania z czym najlepiej połączyć kompost aby poprawić ziemie? zwykłą ziemia do trawników?
Może są inne sposoby na poprawienie struktury gleby na już istniejącym trawniku?




Gardenarium 20:03, 05 mar 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Polecam przeczytać mój artykuł

https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/295-jak-poprawic-zdrowotnosc-gleby-w-ogrodzie

https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/300-przygotowanie-gleby-pod-ogrod

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
TomaszZ 10:18, 10 mar 2020

Dołączył: 13 maj 2019
Posty: 88
Gardenarium napisał(a)
Polecam przeczytać mój artykuł

Pani Danusiu
a ja mam pytanie o prace w marcu"-)
https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/13-co-robimy-w-ogrodzie-w-marcu


należy teraz w marcu skosić tą starąi suchą trawę po zimie?
bald2 12:44, 12 mar 2020

Dołączył: 12 mar 2020
Posty: 4
Trawnik założyłem w maju zeszłego roku. Już po pierwszym koszeniu, zauważalne było zżółknięcie trawy w niektórych miejscach. Kosiarka była nowa więc odpada problem nieostrych ostrzy.

Generalnie zaobserwowałem, że od strony wschodu trawnik jest zieloniutki. Od południa oraz zachodu w niektórych miejscach trawnik jest żółty. Przed założeniem trawnika całą ziemię przekopałem glebogryzarką. Niestety w wielu miejscach natknąłem się na gruz, duże kamienie. Przeważnie właśnie w po stronie zachodniej i południowej. Czy to możliwe że trawnik żółknie właśnie przez to że w ziemi znajdują się kamienie. Czy można coś teraz jeszcze z tym zrobić?

Trawnik w poprzednim roku nie był w ogóle nawożony. Podlewany ze studni (system nawadniania).

Załączam zdjęcia wykonane na jesieni zeszłego roku.

Lukaszamator... 16:01, 27 mar 2020

Dołączył: 25 sie 2019
Posty: 9
Witam forumowiczów!
Mam problem. W zeszłym roku założony był trawnik. Trawa dsv 220 lub 230. "Trawnik" wygląda ogólnie tragicznie.
Trawa w paru miejscach, których jest mało wygląda dobrze ale są chwasty. Miejscami jej brakuje. W większości jest bardzo krótka tak jakby nie zdążyła wyrosnąć.
Teraz b moje pytanie.
Co z tym zrobić. Czy mogę zrobić wertykulację dosiać trawę i nawozić a chwasty spryskać środkiem na dwuliścienne. Czy wystarczy wygrabić pousuwać ręcznie chwasty nawozic i dosiać trawę?
Jak to ruszyć bo nie mam zielonego pojęcia.
Proszę o pomoc.
Maxis83 09:00, 30 mar 2020

Dołączył: 30 mar 2020
Posty: 3
Witam,
Mam problem z trawnikiem najprawdopodobniej spalony od nawozu. Wykonałem wertykulacje jakieś 2 tyg temu, po tym zabiegu wysypałem nawóz agrecol. Po około tygodniu moja trawa wygląda jak na zdjęciach. Co robić? Może jeszcze raz wykonać wertykulacje i posiać trawę? Proszę o pomoc.

Lukaszamator... 10:06, 30 mar 2020

Dołączył: 25 sie 2019
Posty: 9
Witam forumowiczów!
Mam problem. W zeszłym roku założony był trawnik. Trawa dsv 220 lub 230. "Trawnik" wygląda ogólnie tragicznie.
Trawa w paru miejscach, których jest mało wygląda dobrze ale są chwasty. Miejscami jej brakuje. W większości jest bardzo krótka tak jakby nie zdążyła wyrosnąć.
Teraz b moje pytanie.
Co z tym zrobić. Czy mogę zrobić wertykulację dosiać trawę i nawozić a chwasty spryskać środkiem na dwuliścienne. Czy wystarczy wygrabić pousuwać ręcznie chwasty nawozic i dosiać trawę?
Jak to ruszyć bo nie mam zielonego pojęcia.
Proszę o pomoc.


Gardenarium 07:22, 31 mar 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
TomaszZ napisał(a)


należy teraz w marcu skosić tą starąi suchą trawę po zimie?


Tak, trzeba skosić jeśli da się skosić i zrobić wertykulację, albo wygrabić filc.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies