Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Między brzozami

Pokaż wątki Pokaż posty

Między brzozami

Ania111 11:27, 22 paź 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Misia napisał(a)
A teraz się przyznam że pojechałam tam z myślą zobaczenia ogrodu jesienią i po ambrowca lub klona ściętolisnego, chciałam wybrać na miejscu. No i wybrałam... oba Oprócz klona i ambrowca zmieściłam jeszcze grujecznika, derenia kousa i parocje całe szczęście że możliwości transportowe były ograniczone, bo podobały mi się jeszcze kaliny i trzmieliny oskrzydlone Normalnie spać w nocy z wrażenia nie mogłam co ja takiego nakupowałam teraz cały czas główkuję gdzie to posadzić Wyszło mi coś takiego:


Na dolnej rabacie bliżej tarasu od lewej pomarańczowa kreska grujecznik zielone pionowe kreski to sosny fastigiaty ( jeszcze ich nie mam), czerwona kreska to glon ścietolistny lub ginnala, między sosnami w doniczce dereń kousa Beni Fuji i ostatnia doniczka parocja.

Rabata tylna, zachodnia pod płotem od lewej za brzozami sosna bośniacka, fioletowe kreski klon ginnala albo ściętolistny, różowa kreska ambrowiec i stożek zielony jodła kaukaska. na brązowo zaznaczyłam jeszcze nie przygotowaną dalszą część rabaty i na zielono żywopłot z grabu/buka. A i między fioletową a różową kreską nadal jest jarzębina jeszcze nie wyleciała i tam też przyjdą berberysy.

Teraz to ja już muszę obsadzić te rabaty bo wczoraj to rozum w domu został i sercem kupowałam




Misia ,
100% kobieta - ogrodnik ,
najpierw kupi a póżniej mysli gdzie wsadzić ,

mam to samo
____________________
Ania Spelnione marzenie
Misia 11:30, 22 paź 2019


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
I jeszcze na dodatek tysiące pomysłów, bo o przesuwaniu doniczkami o 20 cm w prawo czy lewo to nie będę wspominać
____________________
Misia - Między brzozami
Misia 11:36, 22 paź 2019


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Aniu, baaardzo mi się tam podobało chciałabym tam jeszcze wiosną pojechać jak wszystkie różaneczniki i azalie w ogrodzie japońskim zakwitną teraz królowała jesień z przebarwieniami

trawami

i zapasami na zimę
____________________
Misia - Między brzozami
Dorii 11:49, 22 paź 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Żółta ławeczka pięknie wkomponowana w jesienne drzewa. Tylko jeszcze nad czerwonym mostkiem czerwonych listków klonowych brakuje.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 11:55, 22 paź 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Toś się obkupiła, tirem pojechałaś? Pokazuj badyle
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Misia 12:28, 22 paź 2019


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Całe szczęście że nie tirem eM powiedział że chrustu na rozpałkę do kominka przywiozłam więc nie wiem czy jest co pokazywać ale po południu porobię fotki
____________________
Misia - Między brzozami
Misia 17:01, 22 paź 2019


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Tak więc oto moje patyczki

klon ścietolistny bez liści niestety praktycznie go nie widać


Dereń kousa Beni Fuji


parocja perska też już praktycznie bez liści, sporo straciła w czasie podróży


Ambrowiec nazany Ambrożym


i jeszcze jeden klon NN ale tak mi się te jego czerwone listki podobały że nie mogłam się oprzeć to ten po lewej stronie Ambrowca
____________________
Misia - Między brzozami
Misia 17:03, 22 paź 2019


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Tak sobie teraz myślę że tego klona NN dam na tyły zamiast Ambrowca, a Ambrowca posadzę przed domem, będę miała na niego oko z okna kuchennego
____________________
Misia - Między brzozami
Ania111 17:04, 22 paź 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Misia napisał(a)
Całe szczęście że nie tirem eM powiedział że chrustu na rozpałkę do kominka przywiozłam więc nie wiem czy jest co pokazywać ale po południu porobię fotki



Misia

Na wiosnę będzie efekt
To mu szczeka opadnie
____________________
Ania Spelnione marzenie
Dorii 17:49, 22 paź 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Skoro tyle tego nakupiłaś to myślałam że to maleństwa a tu wcale nie patyczki a całkiem dorodne drzewka. Szczególnie parocja przypadła mi do gustu. I ty taki kawał jechałaś z tym dobrodziejstwem? Piękne zakupy.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies