Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Między brzozami

Pokaż wątki Pokaż posty

Między brzozami

Misia 21:48, 23 paź 2019


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Toszka napisał(a)
Kosodrzewina wielka rośnie. Jeśli mają być sosny rozsądnych gabarytów to proponuję szczepione na nóżkach jakieś odmianowe, rasowe bestie. A najwięcej radości sprawiają takie, które na zółto przebarwiają się na zimę.


To w takim razie kosodrzewina też opada chyba zimą będę myśleć

Mam przy okazji jeszcze pytanie, dostałam od sąsiada obornik taki pół roczny, czy mogę przekopać go po całości teraz na tej nowej rabacie i posadzić od razu parocję i derenia, czy lepiej przekopać i zostawić a rośliny gdzieś zadołować na zimę??
____________________
Misia - Między brzozami
Misia 22:07, 23 paź 2019


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
sylwik69 napisał(a)
Fajne zakupy i wycieczka także inspiruje!


Oj bardzo szkoda tylko że ogród z gumy nie jest, aby wszystkie inspiracje pomieścić




____________________
Misia - Między brzozami
Nowa12 17:29, 24 paź 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Masz taką samą odmianę derania jak ja . Będę miała się z kim wymieniać doświadczeniami bo mój nie chce kwitnąć nie licząc tych paru kwiatków, które miał w tym roku. Ty może będziesz mieć więcej szczęścia albo lepsze warunki i u Ciebie będę go oglądać w całej krasie .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Ania111 18:41, 24 paź 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Misia napisał(a)
Aniu, baaardzo mi się tam podobało chciałabym tam jeszcze wiosną pojechać jak wszystkie różaneczniki i azalie w ogrodzie japońskim zakwitną teraz królowała jesień z przebarwieniami

trawami

i zapasami na zimę



Te słoiczki z przewodami to dla gości jaj rozumiem naszykowane
____________________
Ania Spelnione marzenie
Toszka 22:13, 24 paź 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Misia napisał(a)


To w takim razie kosodrzewina też opada chyba zimą będę myśleć

Mam przy okazji jeszcze pytanie, dostałam od sąsiada obornik taki pół roczny, czy mogę przekopać go po całości teraz na tej nowej rabacie i posadzić od razu parocję i derenia, czy lepiej przekopać i zostawić a rośliny gdzieś zadołować na zimę??


Bardzo maże się ten obornik, czy pulchny - prawie jak torf?

Jeśli bardzo się maże to daj go mało do dołka. A resztę przekop w dużej ilości na całej rabacie. Do wiosny przerobi się. Jesli pulchny to przekopuj dołki śmiało.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Misia 22:42, 24 paź 2019


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Agato ten moj dereń musiał już w tym roku kwitnąć w szkółce bo miał owoce, ale czy u mnie zechce to się okaże ciekaw jestem jaki duży on urośnie czy faktycznie może mieć te 3 metry?? i czy ja ich doczekam

Aniu czy te słoiczki były z przewodami to nie wiem, nie odważyłam się próbować

____________________
Misia - Między brzozami
Misia 22:44, 24 paź 2019


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Toszka napisał(a)


Bardzo maże się ten obornik, czy pulchny - prawie jak torf?

Jeśli bardzo się maże to daj go mało do dołka. A resztę przekop w dużej ilości na całej rabacie. Do wiosny przerobi się. Jesli pulchny to przekopuj dołki śmiało.


Raczej się maże i pewnie słomiasty też będzie, przynajmniej taki miałam wiosną. Zrobię jak radzisz
____________________
Misia - Między brzozami
Nowa12 09:54, 25 paź 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Misia napisał(a)
Agato ten moj dereń musiał już w tym roku kwitnąć w szkółce bo miał owoce, ale czy u mnie zechce to się okaże ciekaw jestem jaki duży on urośnie czy faktycznie może mieć te 3 metry?? i czy ja ich doczekam

Aniu czy te słoiczki były z przewodami to nie wiem, nie odważyłam się próbować



Mój po 3 latach ma jakieś 1,7 m. Poza tym jest rozłożysty więc na szerokość też potrzebuje sporo miejsca. Ja go nie tnę na razie.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Dorii 22:50, 29 paź 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Jak tam grabki, posadzone?
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Misia 23:00, 29 paź 2019


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Jeszcze jeden mi został myślałam że łatwiej z nimi pójdzie. Mam nadzieję że się przyjmą bo korzeni trochę musiałam im obciąć Ale posadziłam derenia, parocje, klona ściętolistnego i ambrowca

____________________
Misia - Między brzozami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies