Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Między brzozami

Pokaż wątki Pokaż posty

Między brzozami

Dorii 23:03, 29 paź 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Super przy takiej pogodzie to podziwiam
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Misia 23:08, 29 paź 2019


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
No pogoda to nie rozpieszcza w deszczu sadziłam i przy latarce bo noc mnie zastała Chciałam zdążyć przed przymrozkami z posadzeniem, zawsze się martwię, że te rośliny które zostaną w doniczkach to jak przyjdzie przymrozek to zmarzną.
____________________
Misia - Między brzozami
Misia 23:09, 29 paź 2019


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
W sumie to klona NN zadołowałam i obsypałam liśćmi żeby nie zmarzł bo coś czuję ze dziś przymrozi, ale mam nadzieję że uda mi się jeszcze go posadzić przed zimą
____________________
Misia - Między brzozami
Misia 09:51, 06 lis 2019


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Melduję że graby w końcu przesadzone

W czasie wykopywania grabów naszła mnie myśl ze może sosnę czarna przesadzić tam gdzie chciałam bośniacką (zaznaczyłam niebieską strzałką )


Grabów oczywiście już nie ma, a w plackach jest żywopłot z cisa. Czy ta sosna czarna dałaby rade przy tych brzozach ?
____________________
Misia - Między brzozami
galgAsia 10:00, 06 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Cześć, Misiulku! Cześć pracy! Siem narobiłaś, nieźle.
Sosna może by i dała radę przy brzozach, bo sosny mają korzeń palowy, idą głęboko w dół i tam szukają wody, ale... ten korzeń właśnie - czy dasz radę go wykopać i nie uszkodzić? nie wiem na pewno, ale widzę pewne ryzyko. Spytaj Toszki (na priv np., bo ostatnio jej nie widziałam), ona może wiedzieć lepiej niż ja.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Misia 10:07, 06 lis 2019


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Ja u Ciebie a Ty u mnie

Wiesz jak wykopywałam graba za tą sosną to trafił mi się korzeń od sosny i rósł poziomo dość płytko nawet. Nie wiem czy dobrze myślę, ale wydaje mi się że na mojej glinie ona nie miała potrzeby wytwarzać korzenia palowego. Ale nie przekonam się jak nie wykopie
____________________
Misia - Między brzozami
Ania111 10:35, 06 lis 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Misia napisał(a)
Melduję że graby w końcu przesadzone

W czasie wykopywania grabów naszła mnie myśl ze może sosnę czarna przesadzić tam gdzie chciałam bośniacką (zaznaczyłam niebieską strzałką )


Grabów oczywiście już nie ma, a w plackach jest żywopłot z cisa. Czy ta sosna czarna dałaby rade przy tych brzozach ?


Oj Misia ,

U ciebie to widać zmiany ,
I to jeszcze JAKIE ,
nie małe roślinki ,
Ty to już od drzew zaczynasz ,

u mnie tylko na papierze

PS , Widzę ,że 2 ciężarówki już gotowe do pracy
____________________
Ania Spelnione marzenie
Misia 13:24, 06 lis 2019


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Oj tam wcale nie takie wielkie graby miały jakieś 1,6 m a sosna ma może 1 m, taka 4-latka jeszcze młodziutka Ale żałuję że od razu konkretnie na papierze nie było bo teraz takich roszad bym nie musiała robić.

A ciężarówki zawsze gdzieś są w pobliżu i taczki i łopaty no i "fachowcy" oczywiście
____________________
Misia - Między brzozami
Misia 11:50, 07 lis 2019


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Takie oto sadzoneczki buka na mnie dziś czekają



Teraz moczą nóżki we wiadrach Już nie mogę się doczekać tego żywopłotu

W związku z powyższym pytanie małe: czy do takich sadzonek lepiej dać ukorzeniacz do dołka czy moczyć korzenie w roztworze?? na opakowaniu piszą, że mam zrobić 100 ml roztworu i w tym wymoczyć korzenie ale coś mi się wydaje że bardzo dużo tego roztworu bym musiała mieć na taka ilość sadzonek. A a może nic nie dawać tylko nawóz jesienny na koniec sypnąć??
____________________
Misia - Między brzozami
Dorii 19:45, 07 lis 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Ale ty masz energii, pogoda nie rozpieszcza a mimo to działasz.

A nie masz nawozu PK do podlania? Chyba taki byłby najlepszy. Tylko wiesz, ja się nie znam, może bzdury plotę.

A grabki posadzone i fotorelacji nie ma? Czy przegapiłam?
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies