Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Muszelki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Muszelki

ElzbietaFranka 18:10, 08 lip 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
Osz! kurza stopa huśtawka prima sort. Pokażę emowi dzisiaj nigdzie takiej nie dostanę porządnie zrobiona. Można się bujać w kilka osób .

Tyle stron nastukalas i focilas. Piękne powojniki. Nie wszystkie można ciąć na 30 cm niektóre kwitną na starych pędach.

Też kupuje takie żeby ciąć wiosna. Piszesz że tniesz jesienią może ja też tak zrobię i kompostem obloze co za różnica wiosna czy jesienią prawdaż.
Tnę jesienią wszystkie róże oprócz pnących i rosną bardzo dobrze, grzyby nie żerują w ziemi.

Zrób fotkę twoim zurawkom chciałabym zobaczyć jaki kolor teraz mają.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Nowa12 20:38, 08 lip 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Muszelka napisał(a)
Mam go też w odcieniu niebieskim. Fajnie dopełnia od dołu hortensje i powojniki.



Fajne te Twoje dzwonki. Szkoda że nie ma zdjęcia z szerszej perspektywy bo ciekawa jestem jak one wygladają na rabatach.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Kokesz 20:49, 08 lip 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Też go mam ale całe lato to mi raczej nie kwitnie.
Fajny pomysł z tym wypełnieniem łączki krokusowej
Różowej odmiany nie spotkałam, bardzo ładny jest
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
gogo 23:14, 08 lip 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Witaj Muszelko
Skaczę z radości, że jesteś, bo brakowało mi Ciebie, Twojego ogrodu i zdjęć
Tak wielkie i pięknie kwitnące u Ciebie powojniki oglądam i będę oglądać z zachwytem
I wszystkie inne rośliny też

____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Krakus 07:23, 09 lip 2019


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1370
Muszelka napisał(a)
Krakusie, mówisz - masz



i jak szczegółowo Piekne dzięki...tak ładnie finezyjnie zokraglona nie będzie ale juz ogólny zarys jest pewnie do zimy doczeka sie pomysł na realizację
____________________
Zielonym do góry...
sierotka 14:57, 09 lip 2019


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Pozdrawiam serdecznie lato u Ciebie Muszelki cudne
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
oliwka 17:08, 09 lip 2019


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
Muszelka napisał(a)


Oliwko, pewnie po tym czasie, moja odpowiedź będzie jak "musztarda po obiedzie"... Ale odpowiem, może się przyda.

Lepsze mleko tzw. "świeże", ale inne też pomogą. Opryski latem zawsze robię wieczorem, po zachodzie słońca.

Na mączniaka dobra jest też mieszanka wody i sody oczyszczonej (2 l. wody + małe opak. sody, tj. 20 gram + łyżka mydła potasowego lub płynu do mycia naczyń). Miałam kiedyś mączniaka na trzmielinach na pniu. Bardzo szybko soda go pokonała.


Muszelki bardzo się cieszę że wróciłaś. Porada jak najbardziej się przyda, zapisze sobie i wypróbuję.
Jeszcze dodatkowe pytanie o drożdże. Wydawało mi się że one dobrze się rozwijają w wilgotnym środowisku, czy to oznacza ze powinnam zmoczyc co jakis czas liscie zeby dobre drozdzaki sie namnazaly?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
Muszelka 07:53, 10 lip 2019


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
ElzbietaFranka napisał(a)
Osz! kurza stopa huśtawka prima sort. Pokażę emowi dzisiaj nigdzie takiej nie dostanę porządnie zrobiona. Można się bujać w kilka osób .

Tyle stron nastukalas i focilas. Piękne powojniki. Nie wszystkie można ciąć na 30 cm niektóre kwitną na starych pędach.

Też kupuje takie żeby ciąć wiosna. Piszesz że tniesz jesienią może ja też tak zrobię i kompostem obloze co za różnica wiosna czy jesienią prawdaż.
Tnę jesienią wszystkie róże oprócz pnących i rosną bardzo dobrze, grzyby nie żerują w ziemi.

Zrób fotkę twoim zurawkom chciałabym zobaczyć jaki kolor teraz mają.

Pozdrawiam


Huśtawka rzeczywiście fajna. I co najważniejsze, ma wyprofilowaną ławeczkę, wygodną dla kręgosłupa. Narysowałam projekt (chciałam, żeby huśtawka była jednocześnie pergolą), a mąż mojej koleżanki z pracy ją wykonał (jest stolarzem).
Teraz dodałabym do projektu, po obu, wewnętrznych stronach maleńkie "stoliczki" do postawienia filiżanki z kawą

Powojniki tnę jesienią, oczyszczam z wszystkich liści i... nic złego się z nimi nie dzieje. Wręcz przeciwnie. Mam wrażenie, że przez to zdrowiej rosną.

Od trzech lat - dzięki Tobie - robię to samo z różami. I też jest super

Zdjęcie żurawce zrobię jutro.

Serdeczności
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Muszelka 08:01, 10 lip 2019


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Kokesz, kolor tego dzwonka ma odcień liliowy. U mnie kwitnie ponad dwa miesiące. Mniej więcej od pocz. lipca do pocz. września (wystawa pn.-zach.).
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Muszelka 09:27, 10 lip 2019


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Sierotko, Gogo -> dzięki za powitanie
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies