Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby klonów, klon - Acer

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby klonów, klon - Acer

Adela 20:23, 27 maj 2018


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Znalazłam jeszcze w internecie preparat o nazwie Trianum. Cena 250 g 3cyfrowa. Chwilowo niedostępny. Ale do takiego przydomowego ogrodu to chyba za dużo. Podane są dawki dla roślin doniczkowych 30g/100 l wody, przy drugiej 15g/100l (chyba, że źle interpretuję).
Jak on wypada w porównaniu z AkTRIvatorem Trichoderma?
____________________
Ela - Moja ostoja
wiunia 11:19, 29 maj 2018


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Kochani,ja też z problemem
Czy mój klon jest zarażony werticiliozą?
Gałązkę na której uschły listki przecięłam. Klon jest malutki.
W zeszłym roku szybko listki mu opadły z powodu jakiegoś grzyba. Opryskiwałam Topsinem.
Bardzo proszę o pomoc co z nim począć....
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
wiunia 11:39, 29 maj 2018


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Dodam, że to klon Shirasawy aureum i rosnie u mnie od maja 2017.
Listki się u niego przebarwiają na pomarańczowo z czasem.
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
Mazan 13:28, 29 maj 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Adela

Dlatego pisałem o 'cenie z kosmosu'. Wszędzie piszą o stosowaniu jako zaprawy i innych pierdołach. U siebie stosuję w szerszym wymiarze /sam go hoduję/ i jakoś mnie nie zawiódł. Wiesz jak drutowce lubią sałatę, a po takim zabiegu nie ma ich wcale. Jednak nie radzę hodować mikrogrzybów gdyż można ich nie rozpoznać nie znając ich 'wyglądu'.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Mazan 13:37, 29 maj 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Wiunia

Fotki są chyba aktualne, a widać, że liście niektóre starzeją się.
Z przekroju wnioskuję, że klon miał problemy w szkółce, a choroba dość długo się rozwija. Tobie - jak innym - proponuję podlewanie Aliette lub Provado czy propamokarbem i opryskiwanie. Podlewanie trzykrotne co 14 dni.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
wiunia 13:49, 29 maj 2018


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Mazan napisał(a)
Wiunia

Fotki są chyba aktualne, a widać, że liście niektóre starzeją się.
Z przekroju wnioskuję, że klon miał problemy w szkółce, a choroba dość długo się rozwija. Tobie - jak innym - proponuję podlewanie Aliette lub Provado czy propamokarbem i opryskiwanie. Podlewanie trzykrotne co 14 dni.



Pozdrawiam


Tak, fotki są z wczorajszego dnia. Czyli choróbsko ...
Zastosuję się do Twoich zaleceń i mam nadzieję ....uratować malucha.
Bardzo Ci dziękuję za odzew
Pozdrawiam
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
Adela 16:44, 29 maj 2018


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Mazan napisał(a)
Adela

Dlatego pisałem o 'cenie z kosmosu'. Wszędzie piszą o stosowaniu jako zaprawy i innych pierdołach. U siebie stosuję w szerszym wymiarze /sam go hoduję/ i jakoś mnie nie zawiódł. Wiesz jak drutowce lubią sałatę, a po takim zabiegu nie ma ich wcale. Jednak nie radzę hodować mikrogrzybów gdyż można ich nie rozpoznać nie znając ich 'wyglądu'.



Pozdrawiam

Rzeczywiście piszą i mówią, że te preparaty stosuje się do przygotowania podłoża przed rozpoczęciem uprawy. Myślę, że dam sobie spokój z preparatami biologicznymi w przypadku drzew i krzewów ozdobnych. Zastosowałam już raz doglebowo i dolistnie Ridomil (czy to jest odpowiednik Aliette?), zastosuję jeszcze previcur zanim nie zdobędę propamokarbu, o którym wspominasz Wiuni.
Niezależnie od wszystkiego w sadzie i ogrodzie ozdobnym stosuję Rt, Ow i Rj. Póki co, efekty zadawalają, ale napryskać się trzeba.
Pozdrowienia
____________________
Ela - Moja ostoja
wolnyrafael 16:08, 03 cze 2018

Dołączył: 03 cze 2018
Posty: 1
Witam. Dwa lata temu posadziłem dwa klony Red Sunset w odległości ok 5 metrów, jeden wspaniale rośnie, drugi nie... ( w zeszłym roku bardzo wcześnie pożółkły i uschły mu liście, ok końca sierpnia, myślałem że już po nim ale w tym roku wypuścił nowe, niestety dalej to nie jest to) proszę o opinie czym to może być podyktowane, czy to warunki glebowe? może jest konieczne jakieś dodatkowe nawożenie albo inne działania.


malgol 08:09, 12 cze 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Walerku, ratunku!
Na moim klonie Jordan znalazłam 3 suche, zwiniete listki.Swiatło nie sprzyjało dobrym zdjęciom, ale mam nadzieję ,że będzie widać co trzeba. Listki są szare, zwinięte, suche, gałązka na której rosna jasna, jak każda inna bez zmian. Opryskałam Topsinem na wszelki wypadek, ale już snił mi się w nocy ,że umiera Proszę poradz czy to może być początek czegoś groźnego?

____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Mazan 09:16, 12 cze 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Malgol

Do takiego wniosku mu daleko.
Zrób jeszcze dwukrotny oprysk gwarantem i topsinem lub sarfunem. Podobnie wygląda szara pleśń. Nie dopuść jej do gałązek gdyż może stać się przyczyną zamierania pędów.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies