Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zakręcony ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakręcony ogród

DorKa 11:29, 24 paź 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
mrokasia napisał(a)


Zaniemówiłam na widok tych tuj w aucie. One wystawały drzwiami czy to był kabriolet?

Tuje nie odrastają tak świetnie jak cisy ale muszę Ci powiedzieć, że moje giganty, wyczyszczone po latach z zalegającego w środku suszu puszczają zielone od pnia . Więc bym jeszcze nie rezygnowała .
Na wiosnę możesz spryskać Pinivitem.


Dzięki Kasiu! To świetna wiadomość Muszę się w takim razie tym bardziej nimi zająć bo już troszkę odpuściłam

a samochód to dostawczak, który ma otwór w dachu przy drzwiach ( taki niewielki na ok 60-80cm ) ale upchnęliśmy
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Toszka 12:16, 24 paź 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Od wiosny zacznij je strzyc, co 6-8 tygodni płytko. I czyszczenie z suchego jest ważne - Kasia już napisała. Tuja, może nie tak szybko jak cis, ale też doskonale się odbudowuje. Systematyczne strzyżenie temu pomaga.
Teraz wspomóż korzenie i woda...dużo wody.

Natomiast z samym nawożeniem tuj ja bym zalecała ostrożność. Nie nadarmo polska nazwa to "żywotnik".
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
DorKa 12:32, 24 paź 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Toszka napisał(a)
Od wiosny zacznij je strzyc, co 6-8 tygodni płytko. I czyszczenie z suchego jest ważne - Kasia już napisała. Tuja, może nie tak szybko jak cis, ale też doskonale się odbudowuje. Systematyczne strzyżenie temu pomaga.
Teraz wspomóż korzenie i woda...dużo wody.

Natomiast z samym nawożeniem tuj ja bym zalecała ostrożność. Nie nadarmo polska nazwa to "żywotnik".

ale będę miałą szpital na wiosnę cisy, tuje.. ciekawe co jeszcze przygarnę do tego czasu Dziekuję serdecznie za wszystkie rady!
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Dorii 13:12, 24 paź 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Znajomym sarny wyjadły tuje do samego pnia, żeby tego nie powiedzieli nam to byśmy nie zauważyli. Po przyjrzeniu widać było linię na żywopłocie dokąd sięgnęły.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Toszka 14:23, 24 paź 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Swoje brabanty też co kilka lat tnę niemal do pni. Pomimo tego jest co ciąć. Ze szmaragdami bym się bała
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Kasia_CS 17:48, 24 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Cześć Dorka! Ależ długo Ciebie nie było! Za to wróciłaś z pięknym tarasem a ogród nie ucieknie, zimą poplanujesz na spokojnie

Operacja pod kryptonimem "przewóz tuj" komiczna, szkoda że w wiosennej kondycji są, bo piękne egzemplarze..
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
DorKa 11:43, 25 paź 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Kasia_CS napisał(a)
Cześć Dorka! Ależ długo Ciebie nie było! Za to wróciłaś z pięknym tarasem a ogród nie ucieknie, zimą poplanujesz na spokojnie

Operacja pod kryptonimem "przewóz tuj" komiczna, szkoda że w wiosennej kondycji są, bo piękne egzemplarze..


dzięki Kaisu, to fakt ogród nie ucieknie tylko koncepcje mi się ciągle zmieniają a to oznacza tylko jedno never ending story
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 11:47, 25 paź 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Dziewczyny kochane właśnie zakupiłam 5 śliczny kulek bukszpanowych przez internet. Na zdjęciu wyglądają ślicznie a rzeczywistość wszystko zweryfikuje Pytanie w związku z tym, czy mogę je w doniczkach zadołować do wiosny ?
Mam za dużo pomysłów co z nimi zrobić i wolałabym nie ruszać wszystkiego dopóki nie mam planu. Jak to zawsze u mnie się dzieję
____________________
Dorka Zakręcony ogród
eVka 12:04, 25 paź 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
DorKa napisał(a)
Dziewczyny kochane właśnie zakupiłam 5 śliczny kulek bukszpanowych przez internet. Na zdjęciu wyglądają ślicznie a rzeczywistość wszystko zweryfikuje Pytanie w związku z tym, czy mogę je w doniczkach zadołować do wiosny ?
Mam za dużo pomysłów co z nimi zrobić i wolałabym nie ruszać wszystkiego dopóki nie mam planu. Jak to zawsze u mnie się dzieję

Możesz spokojnie zadołowac ale sprawdź najpierw czy grzyba lub ćmy nie mają, powiem szczerze, że ja już nie kupuję buksów, za dużo zachodu z nimi z opryskami i stresem.
____________________
DorKa 12:08, 25 paź 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
effka napisał(a)

Możesz spokojnie zadołowac ale sprawdź najpierw czy grzyba lub ćmy nie mają, powiem szczerze, że ja już nie kupuję buksów, za dużo zachodu z nimi z opryskami i stresem.

Ewcia ja też miałam nie kupować czytając Wasze zmagania z nimi. Ale z drugiej strony jak ja ma tworzyć ogrodowiskowy ogród bez bukszpana choćby jednego ?? Tak więc zaryzykuję
Na zdjęciu wyglądają łądnie. Rozumiem,że jak coś im będzie dolegać to gołym okiem dostrzegę ?
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies