Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zakręcony ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakręcony ogród

DorKa 07:57, 13 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
wiklasia napisał(a)
Jak męża sieknęło to nie ma co go teraz po dachach ganiać.
A tak się zastanawiam: jak to z góry wygląda to chyba nie najważniejsze. Jak to z okna kuchennego lub z poziomu wysokości wzrostu własnego wygląda - to istotne, i to zasadniczo. Wszak to z tego własnie poziomu podziwiać będziemy rabaty.
Ale tak po prawdzie z góry tez bym sobie chętnie zobaczyła .


No widzisz Ja dokładnie też tak mam. Ja jestem mega zadowolona z moich kółek ( pseudo kółek ) ale z czystej ciekawości zobaczę je z góry. Co oczywiście nie oznacza,że nie poprawię jak gdzieś nierówno będzie
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 08:26, 13 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Dziewczyny możecie być ze mnie dumne Odważyłam się na wycięcie większej ilości darni niż się spodziewałam. Mało tego, jeżeli będzie taka potrzeba jestem gotowa na więcej
Tak teraz wygląda wejście od podjazdu :

od strony tarasu ( ta ziemia wyrównana to miejsce, gdzie będzie żwirek, reszta rabat )

tu lepiej widać przyszłą ścieżkę :

____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 08:34, 13 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Tam gdzie są płyty stoi w sezonie grill.Nie wiem jak to bedzie wyglądać jak się przeniesiemy do altany ale póki co te płyty , które mam chcę wykorzystać . Rozsunę je na środku ładnie i wysypię grysem. Płyty na ścieżkę chcę kupić prostokątne ale też w takim kolorze więc cyba nie będą się gryzły.

Myślę cały czas nad tymi schodami i jednak chyba zabuduje je na bokach. Nie wiem co projektant miał na myśli wymyślając takie rozwiązanie..
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Kasia_CS 08:35, 13 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Dorka, nie wiem, jak masz na innej żwirowej rabacie - pod żwir dałaś agro? Nie zapomnij teraz położyć, zawsze to mniej roboty później - i łatwiej zdejmiesz żwir jakby przyszło co do czego
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
DorKa 08:41, 13 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
i jeszcze jedna perspektywa :

Po rozmowach z eMusiem, kiedy to poznałam jego wizję zagospodarowania miejsca za płotkiem muszę pomyśleć jednak o jakimś wejściu do ogrodu.
Dla przypomnienia płotek zniknie po zamontowaniu bramy. Zaraz za płotkiem po prawej stronie na ścianie domu jest warsztat eMusia. Lubi dłubać w drewnie- mój Gepetto Po lewej stronie chcę kiedyś tam w dalekiej przyszłości na całej długości płotu aż do śmietnika wiatę postawić. I tak pomyślałam ,żeby zrobić po obu stronach w miejscu istniejącego płotu jakąś ażurową konstrukcję ( wyższą niż płotek ). Na niej jakieś pnącza puścić... Tak,żeby odgrodzić część roboczą.
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 08:42, 13 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Kasia_CS napisał(a)
Dorka, nie wiem, jak masz na innej żwirowej rabacie - pod żwir dałaś agro? Nie zapomnij teraz położyć, zawsze to mniej roboty później - i łatwiej zdejmiesz żwir jakby przyszło co do czego


No właśnie na frontowej nie dawałam, bo rośliny tam sadziłam ale tu planuję położyć
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Kasia_CS 08:52, 13 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Zaraz Ci pokażę, jak znajdę konstrukcję z paneli takich typu pergola, dzielącą dwie części ogrodu - może niekoniecznie taką trzeba robić, ale sam pomysł - bo do pięcia się czegoś jest ok.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 08:56, 13 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
pergola obrośnięta - i zerknij sobie na 1 stronę tego samego wątku - tam jest zdjęcie z łysą pergolą dla porównania
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
mrokasia 08:57, 13 lis 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
Dorka, no super!!! Brawo, napracowałaś się . Zrób tak jak radzi Kasia - daj agro pod żwir. Lubię tu do Ciebie zaglądać. Ale się będzie działo !!!!
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
DorKa 09:01, 13 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Kasia_CS napisał(a)
pergola obrośnięta - i zerknij sobie na 1 stronę tego samego wątku - tam jest zdjęcie z łysą pergolą dla porównania

Pięknie! Ja myślałam o szerszym wejściu ale może takie jak Ty pokazujesz jeszcze lepsze będzie, bo nic nie będzie mi zaburzać pięknego widoku Bo kiedyś przecież będzie
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies