Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zakręcony ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakręcony ogród

Toszka 22:18, 29 sty 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
DorKa napisał(a)
iej się ustatkuje a póki co zagryzam zęby i działam.
Toszka jak mam dać płotki a moje ukochane kanty ? ?
(...)
Czy berberysy admiration też kolą ?


U mnie admiration są tratowane, nawet niezauważane Z kolczastymi przy psie trzeba ostrożnie, bo może się nieszczęściem skończyć - znajomego pies uszkodził sobie oko właśnie w berberysach.

Płotki trzeba dać tymczasowo. Cóż ci po kantach jak roslin na rabatach nie będzie...hę?

U mnie normalnie funkcjonują "przypominacze", o, takie, zrobione z palet i liny konopnej. A na zimę daję niską siatkę przy cenniejszych rabatach.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
DorKa 08:13, 30 sty 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Toszka napisał(a)


U mnie admiration są tratowane, nawet niezauważane Z kolczastymi przy psie trzeba ostrożnie, bo może się nieszczęściem skończyć - znajomego pies uszkodził sobie oko właśnie w berberysach.

Płotki trzeba dać tymczasowo. Cóż ci po kantach jak roslin na rabatach nie będzie...hę?

U mnie normalnie funkcjonują "przypominacze", o, takie, zrobione z palet i liny konopnej. A na zimę daję niską siatkę przy cenniejszych rabatach.


W zasadzie to fakt, wszyscy mogą się uszkodzić Ja kiedyś schylając się, wsadziłam sobie iglę świerka do oka. Diagnoza głęboka erozja Nic nie widziałam, oko spuchnięte. Niebezpieczna jest praca w ogrodzie

Ale takie przypominacze to niezły pomysł. Poproszę eMusia,żeby zaprojektował coś ładnego I muszę dosyć gęsto obsadzić rabaty wtedy nie będzie się pchała tak często na nie. Teraz zauważyłam ,że nie wchodzi offen na rośliny tylko chodzi między nimi. A zjadanie ich to już inna sprawa

Ale admiration i tak posadzę bo mi się podobają

____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 09:32, 31 sty 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Dziewczyny bardzo Was proszę poradzcie mi w kwestii tujek.Muszę dokupić kilka sztuka aureospicaty i szmaragdów, żeby wykończyć żywopłot. Ponieważ będą się łączyć ( z jednej strony szmaragd a z drugiej aureospicata ) zastanawiam się jak to zrobić ,żeby wyglądało ładnie.
z lewej strony szmaragdy, które będą do końca płotu :

a z prawej aureospicaty :

a co na środek ? Coś zupełnie innego ? W tym rogu chce miec nigrę i pytanie czy powinna miec zielone plecy czy nie.



Pierwotnie chciałam posadzić sama Nigrę, która bo bokach miałaby tujki ale chyba jednak lepiej będzie wyglądało jak plecki będą po całości. Tylko co na środek ? Od razu zaznaczam, że to satre zdjęcie i trawa jest wcięta dużo głębiej a co za tym idzie rabat jest dużo szersza
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Magleska 13:22, 31 sty 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18739
Dorka wiesz ,że ja się nie znam ,ale wg mnie szmaragdy dałyby ładne tło dla Nigry ja bym dała szmaragdy ,chyba
Chociaż trochę mnie korci czy choina kanadyjska ,lub cisy by tam fajnie nie wyglądały jako przerywnik między tymi tujami .....ale to najlepiej na żywo ocenić .....pewnie ktoś mądrzejszy Ci doradzi
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
DorKa 13:35, 31 sty 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Magleska napisał(a)
Dorka wiesz ,że ja się nie znam ,ale wg mnie szmaragdy dałyby ładne tło dla Nigry ja bym dała szmaragdy ,chyba
Chociaż trochę mnie korci czy choina kanadyjska ,lub cisy by tam fajnie nie wyglądały jako przerywnik między tymi tujami .....ale to najlepiej na żywo ocenić .....pewnie ktoś mądrzejszy Ci doradzi


No właśnie taż mnie korci żeby tam jakiś przerywnik dać Tym bardziej,że to ogrodzenie idzie ni z gruszki ni z pietruszki i tak czy siak muszę trochę wyrównać jego linie drzewami
____________________
Dorka Zakręcony ogród
anna_t 13:59, 31 sty 2018


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Popieram Magde, przerywnik z cisa np. Dużo sztuk nie wyjdzie a Danusia też robi takie mieszane żywopłoty
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
DorKa 14:28, 31 sty 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
anna_t napisał(a)
Popieram Magde, przerywnik z cisa np. Dużo sztuk nie wyjdzie a Danusia też robi takie mieszane żywopłoty

Ale wtedy w sam róg chyba tak ze 3 szt , dobrze myślę ? Czy większy przerywnik ?
____________________
Dorka Zakręcony ogród
makadamia 14:33, 31 sty 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Nie bardzo rozumiem, jakby ten przerywnik miał wyglądać.

Jeśli by to miał być np.: duży obelisk z cisa, oddzielający od siebie dwa żywopłoty, to tak.
Jeżeli po prostu kawałek trzeciego żywopłotu, to nie.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
DorKa 14:52, 31 sty 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
makadamia napisał(a)
Nie bardzo rozumiem, jakby ten przerywnik miał wyglądać.

Jeśli by to miał być np.: duży obelisk z cisa, oddzielający od siebie dwa żywopłoty, to tak.
Jeżeli po prostu kawałek trzeciego żywopłotu, to nie.

Ok, ale jak połączę po prostu szmaragdy i aureospicaty na środu w rogu to będzie nieładne tło dla nigry. A jak zostawię puste miejsce to też kapa bo dziura będzie

To w takim razie może pojadę szmaragdami za róg, wtedy będzie ładne tło dla nigry. Popatrzcie na to stare zdjęcie z góry , tutaj widać dokładnie nierówną linie płotu, którą chcę żywopłotem wyrównać :
]


____________________
Dorka Zakręcony ogród
makadamia 15:12, 31 sty 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Dorka, doceń rysunek, bo nie było mi łatwo narysować go lewą ręką

Tak bym to mniej więcej widziała.
Szmaragdy pociągnąć jeszcze trochę. Można w linii prostej, a można i po ogrodzeniu - jak posadzisz rośliny przed nimi, to ta krzywizna i tak przestanie się rzucać w oczy.
W samym rogu posadzić nigrę, a przed nią - cisa lub inny zimozielony krzew, który da się strzyc w bryłę (u mnie ostrokrzew Meserwy daje radę, nie wiem jak u Ciebie).

Najistotniejsze jest, żeby ta rabata nie była zbyt wąska, żeby dało się cokolwiek przed tymi żywopłotami posadzic.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies