Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zakręcony ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakręcony ogród

Magleska 20:27, 03 lut 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
i jak ? zdecydowałaś już ?
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
DorKa 08:09, 05 lut 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Magleska napisał(a)
i jak ? zdecydowałaś już ?

Chyba jednak wypełnię tą lukę szmaragdami a w rogu planowana nigra.
Musze znaleźć tylko jakąś inspirację co pod nią .. Tak jak pisałam, te wiśnie będą trzy w odpowiednich odstępach i chciałabym pod nimi to samo posadzić , żeby było spójnie. Tylko co oprócz hortensji pasuje ?
Czacha mi już dymi od tych pomysłów albo raczej ich braku
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 15:04, 06 lut 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Jestem na etapie szukania dostawcy drzew. Czy nigra szczepiona na 180 cm jest ok czy za niska troszkę ? Znalazłam takie za 170 pln.
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Kasia_CS 15:25, 06 lut 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Ja chyba wolalabym na to miejsce wyższą, bo jak juz zywoplot podrosnie w plecach, to chyba nie bedzie już tak wysokiego akcentu stanowić.. ale ja nie wiem, jak korona rosnie względem miejsca szczepienia, więc moja opinia taka mało profesjonalna
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Magleska 15:26, 06 lut 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
DorKa napisał(a)

Chyba jednak wypełnię tą lukę szmaragdami a w rogu planowana nigra.
Musze znaleźć tylko jakąś inspirację co pod nią .. Tak jak pisałam, te wiśnie będą trzy w odpowiednich odstępach i chciałabym pod nimi to samo posadzić , żeby było spójnie. Tylko co oprócz hortensji pasuje ?
Czacha mi już dymi od tych pomysłów albo raczej ich braku

Wiesz ,ze się nie znam a myślałaś o dereniach ? One mają takie piękne białe listki ,a zimą czerwone patyczki
A co do nigry ,to chyba faktycznie jakby trochę wyżej szczepiona 2,20 ,2,30 ? Nie mam Nigry i nie widziałam żadnej na żywo ,więc właściwie nie umiem pomóc ....ale odzywam się
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
DorKa 15:30, 06 lut 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Magleska napisał(a)

Wiesz ,ze się nie znam a myślałaś o dereniach ? One mają takie piękne białe listki ,a zimą czerwone patyczki


Już nie bądź taka skromna Myślałam na pewno o nich, już w koszyku było ivory ale z uwagi na brak wybranego miejsca nie kupiłam Fajny pomysł dzięki
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 15:33, 06 lut 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Kasia_CS napisał(a)
Ja chyba wolalabym na to miejsce wyższą, bo jak juz zywoplot podrosnie w plecach, to chyba nie bedzie już tak wysokiego akcentu stanowić.. ale ja nie wiem, jak korona rosnie względem miejsca szczepienia, więc moja opinia taka mało profesjonalna


Z tego co wiem to korona urośnie jeszcze sporo ale macie rację , szukam większej Nie chcę ,żeby szmaragdy ją złtumiły
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Gardenarium 18:01, 06 lut 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
DorKa napisał(a)

Chyba jednak wypełnię tą lukę szmaragdami a w rogu planowana nigra.
Musze znaleźć tylko jakąś inspirację co pod nią .. Tak jak pisałam, te wiśnie będą trzy w odpowiednich odstępach i chciałabym pod nimi to samo posadzić , żeby było spójnie. Tylko co oprócz hortensji pasuje ?
Czacha mi już dymi od tych pomysłów albo raczej ich braku


miskanty 'Variegatus'
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
DorKa 18:17, 06 lut 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Gardenarium napisał(a)


miskanty 'Variegatus'

Dziękje Dansiu seredecznie za super pomysł Variegatusy faktytcznie ładnie będą wyglądać. Muszę jedynie zrewidować moje plany bo hortensje które będą rosły obok nigry miały być podsadzone gracimiliusem i w takim razie może być zbyt trawiasto. Moze w takim razie zrezynowac z gracimiliusa ?
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 08:08, 07 lut 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Jakbym te Variegatusy dała pod Nigry poradzcie co posadzic jeszcze na tej rabacie proszę

po prawej stronie ( której nie widać ) będzie szpaler limek zakończony trzecią nigrą. a tutaj nie mam pomysłu


To jest widok z tarasu więc zależy mi,żeny było ładnie. Na pewno chce tez miec parę hortensji wiec może tam gdzie rosną diamentino i morning light , posadzę szpaler innych hortensji ( diamentino za niskie tutaj ) Ale w tą dziurę pomiędzy nigry to już nie mam pomysłu żadnego Tam gdzie stoi najwyższy szmaragd muszę mieć dojście do wody. Pomocy please
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies