Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zakręcony ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakręcony ogród

anpi 11:26, 07 lut 2018


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
Nie czytałam jakie były do tej pory propozycje,ale może sadziec purpurowy,podsadzony rozchodnikiem dobranym wysokością i jeżówkam ,tylko nie wiem czy nie za wysoki i późno kwitnie ale trzeba sprawdzić różne odmiany.Mi podobał się purpurowy. Ale to jest bylina,a może jakieś róże"długo" kwitnace?
Tu masz link do sadźca:

https://www.sadowniczy.pl/pol_pl_Sadziec-Dety-Atropurpureum-133954_1.jpg
http://3.bp.blogspot.com/-7JrVm5z_B18/UlEdXp2NxGI/AAAAAAAAEkA/-aIs7bEQbus/s1600/DSCN0645.JPG

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
DorKa 11:49, 07 lut 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
anpi napisał(a)
Nie czytałam jakie były do tej pory propozycje,ale może sadziec purpurowy,podsadzony rozchodnikiem dobranym wysokością i jeżówkam ,tylko nie wiem czy nie za wysoki i późno kwitnie ale trzeba sprawdzić różne odmiany.Mi podobał się purpurowy. Ale to jest bylina,a może jakieś róże"długo" kwitnace?
Tu masz link do sadźca:

https://www.sadowniczy.pl/pol_pl_Sadziec-Dety-Atropurpureum-133954_1.jpg
http://3.bp.blogspot.com/-7JrVm5z_B18/UlEdXp2NxGI/AAAAAAAAEkA/-aIs7bEQbus/s1600/DSCN0645.JPG



Cześć dzięki bardzo za odwiedziny i propozycję. Na temat sadzca musze poczytać o powiem szczerze nic o nim nie wiem natomiast pomysł z różami podoba mi się. Mogłabym je posadzić tam gdzie rośnie teraz lawenda z werbena i byłoby pięknie.


to mam kolejny fragment zagospodarowany ( gatunek róży później ustalę ) a co w lukę ze znakiem zapytania?
____________________
Dorka Zakręcony ogród
anpi 14:26, 07 lut 2018


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
Poprawiłam drugi link,bo się nie otwierał,ale w cytowanym już się nie da.

A w tą lukę to może takiego buczka na pniu-kupisz odpowiedniej wielkości to ci już nie urośnie .a kształt możesz korygować.Liście gubi bardzo późno i pięknie się przebarwia-możesz u mnie zobaczyć na 11 stronie.Całe lato będzie ci pasował do Nigry a potem się wyróżni.
Wkleję ci jego zdj.z maja potem jak chcesz usunę.


____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
DorKa 14:36, 07 lut 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
anpi napisał(a)
Poprawiłam drugi link,bo się nie otwierał,ale w cytowanym już się nie da.

A w tą lukę to może takiego buczka na pniu-kupisz odpowiedniej wielkości to ci już nie urośnie .a kształt możesz korygować.Liście gubi bardzo późno i pięknie się przebarwia-możesz u mnie zobaczyć na 11 stronie.Całe lato będzie ci pasował do Nigry a potem się wyróżni.
Wkleję ci jego zdj.z maja potem jak chcesz usunę.




Byłam u Ciebie, świetnie wygląda ten buczek a łąką miodzio
Nie lubię zbyt dużo kolorów i nie chcę festyniarskich rabat ale czy w tej kolorostyce nie bedzie zbyt monotonnie ? Nigry jakby nie było urosna spore wiec tego bordo będzie juz i tak wiele. Ale w każdym razie wielkie dzięki za pomysł.Każda propozycja na wage złota.zdjęcia nie usuwaj bo mi się podoba i może na innej rabacie go wykorzystam

p.s Twoje drzwi do ogrodu piekne
____________________
Dorka Zakręcony ogród
daszum 22:55, 07 lut 2018


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Wg mnie ten buk tam nie pasuje gdyż zarówno buk jak i nigra są bardzo ciemne. A dlaczego nie chcesz tam dać hortensji?
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
DorKa 07:34, 08 lut 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
daszum napisał(a)
Wg mnie ten buk tam nie pasuje gdyż zarówno buk jak i nigra są bardzo ciemne. A dlaczego nie chcesz tam dać hortensji?


hortensje będą po lewej stronie ( tam gdzie teraz diamentino rosną ) wsadzę wiekszę ( moze znów limki ) więc cała rabata w hortkach to za dużo będzie tym bardziej, ze po prawej stronie, której nie widać na zdjęciu tez będzie szpaler limek
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Wiolka5_7 08:31, 08 lut 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20650
To może posadź derenie Ivory Halo?
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
mrokasia 09:01, 08 lut 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18147
A ile tam masz miejsca pomiędzy tymi dwoma nigrami? Bo może po całości dać tam róże z lawendą i werbeną? Wybrać np. 2 gatunki róż w różnych kolorach i kwitnące w różnych terminach.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
DorKa 09:04, 08 lut 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Wiolka5_7 napisał(a)
To może posadź derenie Ivory Halo?


Wtedy tak by to wyglądało



Nigra, pod nią Variegatus,dalej róże z lawendą i werbeną, derenie IH (za nimi nic ?) , Nigra + vaiegatus i hortensje i trawki. Mnie się podoba Jakieś uwagi ?
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 09:06, 08 lut 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
mrokasia napisał(a)
A ile tam masz miejsca pomiędzy tymi dwoma nigrami? Bo może po całości dać tam róże z lawendą i werbeną? Wybrać np. 2 gatunki róż w różnych kolorach i kwitnące w różnych terminach.


Byłby to dobry patent na mojego piesełka ale tam gdzie koncza się róże ( za największą tujką ) jest woda, do której muszę mić dostęp. A pomiędzy różami ciężko by chodzić
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies