Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zakręcony ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakręcony ogród

DorKa 15:27, 31 sty 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
makadamia napisał(a)
Dorka, doceń rysunek, bo nie było mi łatwo narysować go lewą ręką

Tak bym to mniej więcej widziała.
Szmaragdy pociągnąć jeszcze trochę. Można w linii prostej, a można i po ogrodzeniu - jak posadzisz rośliny przed nimi, to ta krzywizna i tak przestanie się rzucać w oczy.
W samym rogu posadzić nigrę, a przed nią - cisa lub inny zimozielony krzew, który da się strzyc w bryłę (u mnie ostrokrzew Meserwy daje radę, nie wiem jak u Ciebie).

Najistotniejsze jest, żeby ta rabata nie była zbyt wąska, żeby dało się cokolwiek przed tymi żywopłotami posadzic.


No szacun kochana sama prawą ręką bym tak nie narysowała Rozumiem, że ta bryła przed nigrą ma być mniej więcej w linii szmaragdów i aureospicat ? jeszcze raz dzięki wielkie! Doceniam, naprawdę
____________________
Dorka Zakręcony ogród
anna_t 15:51, 31 sty 2018


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
DorKa napisał(a)

Ale wtedy w sam róg chyba tak ze 3 szt , dobrze myślę ? Czy większy przerywnik ?

taki żeby nie było przerw w żywopłocie.niewiem ile masz tam metrów?cis baccata to nawet co 80cm się sadzi
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
makadamia 16:11, 31 sty 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
jak ja się dla Ciebie poświęcam...

____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Wiolka5_7 17:01, 31 sty 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20650
Ja bym dała szmaragdy,zeby było jednolicie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
DorKa 07:54, 01 lut 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
anna_t napisał(a)

taki żeby nie było przerw w żywopłocie.niewiem ile masz tam metrów?cis baccata to nawet co 80cm się sadzi


ok 4m. Przypadkowo odpowiedziałaś na nie zadane pytanie dot sadzenia baccaty w innej części będzie na pewno
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 08:03, 01 lut 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
makadamia napisał(a)
jak ja się dla Ciebie poświęcam...



wiesz co juz wyrzuty sumienia mam że Cię tak męczę i wychodzi na to ,że niezły tłumok ze mnie Bardziej obrazowo nie mogłaś tego przedstawić

Toszka pisała mi ostatnio jak osiągnąć ogrodowiskowy styl.I jedna z zasad to powtarzalność sekwencji. Analizując te zasady pomyślałam,że pod każdą z trzech wiśni chcaiłabym wprowadzić ten sam element ,żeby było spójnie. Na pewno nie hortensje, które pięknie pasują ale będą obok wiśni.
Jak wsadzę ostrokrzew w rogu to już raczej nie powtórzę sekwencji
Może faktycznie pojechać po całości szmaragdami, przed nimi nigrę a przed nią no właśnie nie wiem co
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 08:07, 01 lut 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Wiolka5_7 napisał(a)
Ja bym dała szmaragdy,zeby było jednolicie


Też się waham Wiola Wtedy faktycznie musiałabym dodatkowo poszerzyć rabatę bo jak za nigrą ma być jeszcze szmaragd i to nie przy ogrodzeniu ale oddalony ( żeby linie wyrównać ) to miejsca będzie mało. Ale zielone tło po całości bez dziur do mnie przemawia
____________________
Dorka Zakręcony ogród
sylwik69 17:43, 01 lut 2018


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Głosuję na szmaragdy i Nigrę w rogu
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
DorKa 07:48, 02 lut 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
sylwik69 napisał(a)
Głosuję na szmaragdy i Nigrę w rogu


dzięki Sylwia za głos. Każdy na wagę złota
____________________
Dorka Zakręcony ogród
eVka 18:13, 02 lut 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
yyy jeszcze nie wiem o co chodzi ale się dowiem, muszę nadrobic zaległości
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies