Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

ajka 19:40, 10 lut 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4038
Widok od drugiej strony jeszcze









____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
LIDKA 21:02, 10 lut 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7298
Duży ogród i zrobiłaś fajne fotki bo widać gdzie co jest,
ja nie umiem takich zrobić u mnie. podglądam z ciekawością bo tu się szykuje rewolucja.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Joann 06:39, 11 lut 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2091
Aniu, pogapie się i coś narysuję. Ale masz piękną, dużą działkę. Zazdarszczam
____________________
Joanna Ogród długi
ajka 08:45, 11 lut 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4038
Joann napisał(a)
Aniu, pogapie się i coś narysuję. Ale masz piękną, dużą działkę. Zazdarszczam


20 arów, jest co robić, ale czasem wydaje mi się, że i tak za mało miejsca na moje chciejstwa, bo jednak trochę trawnika chcę zostawić.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
sarenka 09:53, 11 lut 2022


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Ale masz duże podwórko,masz na czym działać

Czy masz może zdjęcia tych judaszowcow co u mnie pisałaś? Czy mogłabyś u mnie dodać zdjęcia z wiosny,lata i jesieni?
____________________
Magda W samym sloncu
ajka 12:50, 11 lut 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4038
sarenka napisał(a)
Ale masz duże podwórko,masz na czym działać

Czy masz może zdjęcia tych judaszowcow co u mnie pisałaś? Czy mogłabyś u mnie dodać zdjęcia z wiosny,lata i jesieni?


Sarenka dużo ci nie pokażę, bo ja kupiłam swoje półtora roku tem to są małe drzewka a każde kosztowało coś koło 300zł jak dobrze pamiętam
Forest Pansy i Ruby Falls we wrześniu 2020
https://www.ogrodowisko.pl/watek/8001-ogrod-ponad-miare-czyli-trudne-poczatki?page=27#post_8
Maj 2021
https://www.ogrodowisko.pl/watek/8001-ogrod-ponad-miare-czyli-trudne-poczatki?page=58
Wrzesień 2021
https://www.ogrodowisko.pl/watek/8001-ogrod-ponad-miare-czyli-trudne-poczatki?page=126#post_8

Ale zobacz tutaj jak pięknie kwitnie duże drzewo
https://www.ogrodowisko.pl/watek/1557-judaszowiec-kanadyjski-forest-pansy?page=2#post_2

Jest sporo odmian. Ja mam Ruby Falls i Forest Pansy. Ruby Falls jest płaczącym drzewkiem. Obydwa kwitną na fioletowo.
Chcę jeszcze dokupić białą odmianę. Ogólnie jest ich trochę na ogrodowisku, musisz poszukać np. kolumnowy Avondale, płaczący Lavender Twist.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
sarenka 18:09, 11 lut 2022


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Dzięki za fotki. Ten Ruby Falls mi się podoba bardziej. W zeszłym roku u April czytałam o tym białym judaszowcu i wtedy czytałam o nich,ale rozmyło się...
____________________
Magda W samym sloncu
ajka 18:27, 11 lut 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4038
Jeszcze taka mała ciekawostka, że ich kwiaty są jadalne. Jeszcze nie próbowałam
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Joann 09:22, 13 lut 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2091
Aniu, dodaję od siebie, może coś Ci się nasunie. Wyznaję zasadę, że im więcej propozycji, tym szybciej właściwie rozwiązanie się znajdzie. Przynajmniej w ogrodzie


Myślę, że powinnaś iść za tym, co zrobiłaś w przedogródku. Jeśli wybrałaś już koła, Twoje rabaty i ognisko powinny być zaokrąglone. W ogrodzie 'Na zielonej trawce" są takie właśnie.
____________________
Joanna Ogród długi
olciamanolcia 09:29, 13 lut 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7149
Joann napisał(a)
Aniu, dodaję od siebie, może coś Ci się nasunie. Wyznaję zasadę, że im więcej propozycji, tym szybciej właściwie rozwiązanie się znajdzie. Przynajmniej w ogrodzie


Myślę, że powinnaś iść za tym, co zrobiłaś w przedogródku. Jeśli wybrałaś już koła, Twoje rabaty i ognisko powinny być zaokrąglone. W ogrodzie 'Na zielonej trawce" są takie właśnie.


Też jestem za jednakowymi układami rabat w ogrodzie. Albo koła i fale albo linie proste.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies