Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Agatorek 22:00, 30 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Ale fajna ta ścieżka z kwiatków

Mi się podoba jeszcze turzyca evergreen. Zobacz sobie, jeśli nie znasz.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
ajka 21:45, 02 kwi 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4069
Wczoraj mąż z dzieciakami wykonali kawał roboty, skosili całą trawę, zrobili wertykulację i aerację trawnika. Ja wyrwałam tylko trochę chwastów z rabatek Zostało nawożenie trawnika i spryskanie środkiem na chwasty.
Może ktoś mi podpowie jak to wygląda z pryskaniem drzewek? Chciałam zastosować zapobiegawczo, bo mam problem z mączniakiem i chorobami grzybowymi. Robi się to teraz czy czeka na liście?



Dziś przycięliśmy róże Chopin i Pomponella, czekałam książkowo do kwitnięcia forsycji.

Moja kwitnąca forsycja



Trzcinnik KF ruszył ostro z kopyta



Czosnki i kosaćce również. Posadziłam 6 czosnków i wyszły wszystkie.




____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 21:49, 02 kwi 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4069
Brunnery i miodunka też już ruszyły







A to podrzeń żebrowiec



Narecznica jeszcze nie odbija, albo ją szlak trafił, albo to jeszcze nie jej czas.

Jeszcze klon Red Sunset, już się czerwieni

____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Zuzka25 08:32, 03 kwi 2021


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Hej , pracowity dzień za Wami. Na opryskach drzewek owocowych się nie znam. Jedynie Promanalem pryskałam cisy na miseczniki.
Wczoraj między gotowaniem, a sprzątaniem w przerwie pojechałam do szkółki w Galowicach na mały, wiosenny rekonesans.
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Agatorek 11:32, 03 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Ładne już masz oznaki wiosny

Zdrowych i spokojnych Świąt
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
ajka 23:40, 03 kwi 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4069
Zuzka ja jeszcze nie byłam tej wiosny w ogrodniczych, czekam aż przyroda się rozbuja

Wszystkim życzę wesołych i spokojnych świąt

____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 21:17, 10 kwi 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4069
Jakoś trudno zebrać się po świętach, ponawoziłam dziś rododendrony, azalie, hortensje, wrzosy, borówki, zakwasiłam im glebę. Próbuję odratować mojego największego rododendrona, który wysechł latem, poobcinałam to co suche, ale wygląda coraz gorzej Zdecydowałam, że jak padnie to w jego miejsce posadzę hortensję. No, ale szkoda mi go będzie bardzo. Nawiozłam też magnolię, która wygląda na to, że w tym roku kwiatów mieć nie będzie, ale nie dziwię się, bo ją mocno podcięłam w zeszłym roku, bo wyglądała koszmarnie. No i wzięłam się na zasilenie tui, ale jest ich tyle, że zrobiłam tylko połowę. Chyba jutro mimo niedzieli będę musiała skończyć, bo na kolejny tydzień zapowiadają cały czas deszcze Jestem zła, bo nie zdążyłam ani zasilić jeszcze trawnika, ani popryskać na chwasty, ani popryskać drzewek i wychodzi na to, że zaczynam nie nadążać. No i glebogryzarka znów będzie musiała poczekać, bo przecież w deszczu nie da rady, a jak ziemia będzie mokra, to też trzeba będzie odczekać Warzywniak też czeka, więc słabo.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
anuska2507 15:59, 11 kwi 2021


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
To pracowity dzień miałaś! Chyba wiele osób jest w niedoczasie przez tą pogodę, trudno działać, gdy wieje i pada. Taki sezon w tym roku
Mój warzywniak też czeka. Wczoraj posiałam tylko rzodkiewkę, żeby już coś rosło, a reszta nie przekopana i chwasty szaleją :/
A rozgryzłaś, co temu rododendronowi dolega?


____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
ajka 20:23, 11 kwi 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4069
anuska2507 napisał(a)
To pracowity dzień miałaś! Chyba wiele osób jest w niedoczasie przez tą pogodę, trudno działać, gdy wieje i pada. Taki sezon w tym roku
Mój warzywniak też czeka. Wczoraj posiałam tylko rzodkiewkę, żeby już coś rosło, a reszta nie przekopana i chwasty szaleją :/
A rozgryzłaś, co temu rododendronowi dolega?



anuska2507 pogoda zaczyna mi przypominać tą zeszłoroczną, też u nas non stop padało i słońca było tyle co nic. Na warzywniaku była bida z nędzą, oby się nie powtórzyło
Rododendron ma tak od lata, wyjechałam, nie podlewałam i od tego czasu biedak nie może się podnieść. Jakoś nie doczytałam, że one potrzebują dużo podlewania. Człowiek uczy się na błędach.

Skończyłam nawożenie tui, odchwaściłam ognisko. Chociaż tyle z głowy. Było tak fajnie cieplutko, że to była sama przyjemność. Moje brabanty porozrastały się tak co niektóre, że nie miałam jak głowy między nie wsadzić. I pomyśleć, że jakiś czas temu pytałam co zrobić, by się zagęściły, bo miałam wąskie i niskie patyki

Bambusy zaczynają wypuszczać nowe kiełki, jeszcze nie wszystkie, ale jestem dobrej myśli. Chyba przetrwały zimę







____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Kasya 20:25, 11 kwi 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42227
U mnie przemarzło pare pędów, tzn straciły liście ale nie trzeba nawet usuwać bo puszczają zielone
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies