Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Agatorek 20:23, 17 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
chodzi głównie o tą górną linię rabat, w Twojej wersji niby ma zaokrąglone krawędzie, ale bardziej mi przypomina linie proste.

Wybacz, dziś również mam spadek formy

w wersji złagodzonej linii (zielona)



albo pójść w owal (czerwona linia)




____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
ajka 19:51, 20 mar 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Agatorek, tak sobie myślę, że ten tył całkiem wyprostuje, ale wzdłuż drzewek, nie na ukos. Na planie nie ma, ale mam tam jeszcze posadzony duży klon ginnnala, który ma się tam wyróżniać, wstawię tam też chyba trampolinę.

A u nas powrót zimy Miałam iść zrobić trochę porządków w sobotę, miała być glebogryzarka i znowu nic. Za to cebulowe, wychodzą już w najlepsze co mnie bardzo cieszy.



____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Agatorek 23:01, 20 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
U nas tak biało było wczoraj, a dziś było tak zimno, że nie wyszłam na dwór. Jutro też strajkuję . Farbę se nałożę na włosy i pojadę po pizzę (niestety nie dowożą do nas, a jest stosunkowo blisko). Tzn w odwrotnej kolejności. Najpierw pizza, później farba .

Prosty tył będzie dobrze wyglądał .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
ajka 12:38, 23 mar 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Męczy mnie już ta pogoda, dziś znów pada i wieje, w depresję idzie popaść.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
antracyt 12:42, 23 mar 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11664
Jeszcze chwilka, będzie cieplej i słonecznie, zamiast depresji będą zakwasy
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Agatorek 21:18, 23 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
ajka napisał(a)
Męczy mnie już ta pogoda, dziś znów pada i wieje, w depresję idzie popaść.


U nas wczoraj i dziś było całkiem ładnie . Pracuję na zakwasy
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
ajka 21:49, 23 mar 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Agatorek napisał(a)


U nas wczoraj i dziś było całkiem ładnie . Pracuję na zakwasy


Aga, jesteś nie do zdarcia
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 21:51, 23 mar 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
antracyt napisał(a)
Jeszcze chwilka, będzie cieplej i słonecznie, zamiast depresji będą zakwasy


Zuza chcę w to wierzyć, Chcialam zrobić jak najwięcej przed świętami, a tu się nie zanosi zbytnio.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Agatorek 00:43, 24 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
No to zrobisz po Świętach, jak teraz nie zdążysz. Właśnie dlatego nie stawiam sobie ram czasowych na zadania do wykonania (w ogrodzie). Później tylko człowiek niepotrzebnie się stresuje.
Jak mi się chce, to idę i kopię, a jak nie, to biorę książkę i leżę pół dnia na kanapie .

Co chciałabyś zrobić w najbliższym czasie?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
ajka 11:02, 24 mar 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Agatorek napisał(a)
No to zrobisz po Świętach, jak teraz nie zdążysz. Właśnie dlatego nie stawiam sobie ram czasowych na zadania do wykonania (w ogrodzie). Później tylko człowiek niepotrzebnie się stresuje.
Jak mi się chce, to idę i kopię, a jak nie, to biorę książkę i leżę pół dnia na kanapie .

Co chciałabyś zrobić w najbliższym czasie?


Mam jeszcze parę porządków do zrobienia, zagrabienia pozostałości po trawach, bo są na całym trawniku, usunięcia zeschniętych liści z liliowców, kosaćców, żurawek przycięcie tui (bo nie wszystkie zdążyliśmy), jednej trawy, bo ostała się pośrodku, tawuł japońskich i usunięcia chwastów, które zaczęły powoli wychodzić. Niby nie tak dużo, ale zaraz będą święta, zrobi się ciepło, trzeba będzie zabrać się za sianie warzyw i pielęgnację trawnika, zaraz nowe nasadzenia i nie będzie na to czasu. A poszerzanie rabat też przesuwa się z tygodnia na tydzień. Chcemy domówić jeszcze piasku i kamienia by skończyć część pod basen i wszystko przesuwa się w czasie, bo planujemy to zrobić razem.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies