Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Motylogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Motylogród

Mariposa 20:30, 24 sie 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Zakrecona napisał(a)
I jak konfitura różana? Degustacja była ?


Konfitura czeka na Tłusty Czwartek Ale zrobiłam też jeden mniejszy słoiczek, na pewno będzie wcześniejsza degustacja
____________________
Ela Motylogród
Mariposa 20:42, 24 sie 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Szykuję miejsce pod kolejne rabaty, drzewka owocowe, więc ogród czeka na swoją kolej. Ale to jedne z ostatnich prac, w przyszłym roku powinnam już stworzyć wszystkie rabaty i zacząć cieszyć się ogrodem w pełni.

Różanką już katować nie będę, zwłaszcza, że większość różyczek złapała czarną plamistość i nie wszystkie ładnie się prezentują, więc tylko kilka portretów.

Love Letter



Queen of Violet



bukiecik Jasminy



i jeszcze inny bukiecik


____________________
Ela Motylogród
Mariposa 20:49, 24 sie 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
To nowa, jeszcze młoda rabata hortensjowo-powojnikowa. Niestety, jedna z hortensji mi padła (zawinęłą się w ciągu 2 tygodni, nie mam pojęcia, co jej było). Bodziszek Rozanne daje czadu, powojniki zdecydowały się zakwitnąć jeszcze.







Obydwa powojniki kupione jako The President - jeden nim faktycznie jest, ale ten drugi od razu wydawał się być inny. Może ktoś wie, jak mu na imię?

____________________
Ela Motylogród
Mariposa 20:54, 24 sie 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Trawka, którą dostałam, już zauroczyła sąsiadkę , wkrótce będę mogła podzielić sie nasionkami.



Chyba wreszcie wiem, jak się nazywa - Pennisetum Purple Baron



A to moja ogrodowa fototapeta



Jak widać, pielenia zawsze będę miała pod dostatkiem ...
____________________
Ela Motylogród
Margerytka40 21:37, 24 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Mariposa napisał(a)
To nowa, jeszcze młoda rabata hortensjowo-powojnikowa. Niestety, jedna z hortensji mi padła (zawinęłą się w ciągu 2 tygodni, nie mam pojęcia, co jej było). Bodziszek Rozanne daje czadu, powojniki zdecydowały się zakwitnąć jeszcze.







Obydwa powojniki kupione jako The President - jeden nim faktycznie jest, ale ten drugi od razu wydawał się być inny. Może ktoś wie, jak mu na imię?



Rozanne śliczniutki
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
AniazUroczyska 02:31, 25 sie 2020

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Bardzo ładna trawka. Jaką masz odmianę hortensji? U mnie jeden krzaczek nie zakwitł, ani jednego kwiatuszka, też nie wiem dlaczego....
Roocika 13:55, 25 sie 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Elu ta fototapeta No rozczuliła mnie, będę mieć taką z każdej strony
fajnie wyglądają te hortensje na nóżkach i z bodziszkami
Na powojnikach się niestety nie znam, nie mam żadnego.
Macham
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
sylwia_slomc... 14:22, 25 sie 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Materiałowa mata zawsze zabezpieczy w dużym stopniu przed nasiewaniem się chwastów
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mariposa 16:39, 26 sie 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
AniazUroczyska napisał(a)
Bardzo ładna trawka. Jaką masz odmianę hortensji? U mnie jeden krzaczek nie zakwitł, ani jednego kwiatuszka, też nie wiem dlaczego....

Aniu, to Magical Moonlight.
____________________
Ela Motylogród
Mariposa 16:42, 26 sie 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Roocika napisał(a)
Elu ta fototapeta No rozczuliła mnie, będę mieć taką z każdej strony
fajnie wyglądają te hortensje na nóżkach i z bodziszkami
Na powojnikach się niestety nie znam, nie mam żadnego.
Macham


Z pozostałych boków niby sąsiedzi koszą trawniki, ale mniszek i perz (ten przy siatce, którego nikomu nie chce się wycinać) też się sieją jak gupie.
Może się okazać, że ta mata najbardziej ochroni przed chwastami.
____________________
Ela Motylogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies