Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Igielnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Igielnik

fasola 20:42, 02 cze 2020


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 301
Nowa nowość w moim ogrodzie. Placyk z kostki pod meble. Zostało nam trochę po ułożeniu podjazdu, 8 lat się po ogrodzie walała.





____________________
Fasola Igielnik
fasola 20:48, 02 cze 2020


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 301
Doczekałam się kwiatów piwonii drzewiastych.
To chyba zeszłoroczny nabytek. Całkiem ładna. W tym roku 1 kwiatek.


A ta na zdjęciu wygląda lepiej niż na żywo. Mam 2 szt kupione 8 lat temu jako mikruski, chyba rozmnożone z nasion. Pierwszy raz doczekałem się 2 kwiatów i jestem lekko rozczarowana. Ciekawe czy zyska na urodzie jak kwiat się otworzy?
____________________
Fasola Igielnik
fasola 20:51, 02 cze 2020


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 301
Od frontu




____________________
Fasola Igielnik
fasola 20:54, 02 cze 2020


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 301
Dereń kanadyjski


Kupiłam w tym roku kilka lilaków. Szukałam kwitnących. Marzyły mi sìę purpurowe.


Powojniki


Kalina sztywnolistna
____________________
Fasola Igielnik
fasola 21:00, 02 cze 2020


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 301
Tu drugi egzemplarz w mocniejszym kolorze



Magnolia Sunsation, ucierpiała podczas wycinki drzew, ale kilka kwiatów ma.




Ponieważ w tym roku usuwałam drzewa, drenenie zostały nieprzycięte. I dobrze, trochę osłaniają.
____________________
Fasola Igielnik
fasola 21:02, 02 cze 2020


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 301
Czas rododendronów, azalie jakieś byle jakie w tym roku.






____________________
Fasola Igielnik
fasola 21:07, 02 cze 2020


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 301
Koty chyba uczą mnie polować. Norweg jest amatorem padalców
Ratujemy co się da i wynosimy do lasu. Niestety jak widać na załączonym przykładzie, nie zawsze zdążymy.




____________________
Fasola Igielnik
fasola 21:11, 02 cze 2020


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 301
Ostatnio podczas sprzątania znalazłam w poduszkach od kanapy ogon od padalca. Podejrzewam, że jestem już sławna w necie bo syn nagrał telefonem jak krzyczę i uciekam... chłopaki umierali że śmiechu a ja na zawał.
Oczywiście ogon był wsadzony tam gdzie ja najczęściej siadam! A w salonie mamy dwie wielkie trzyosobowe kanapy.
____________________
Fasola Igielnik
Mgduska 08:47, 03 cze 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Placyk wyszedł rewelacyjnie podziwiam koronkową robotę - żeby takie idealne kółeczko wykroić, to już trzeba umieć, super.
Moja piwonia drzewiasta też zakwitła pierwszy raz od jakiś 5 lat! Przepiękne są, dzikusy takie. Nie wiem tylko, czy to oznacza, że teraz już będą kwitły co roku, czy jak im się zachce?
____________________
Sałatka pokrzywowa
Roocika 10:15, 03 cze 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
fasola napisał(a)
Sucho, zimno, ale powoli zaczyna się zielenić. W tym roku ryję w ogrodzie jak dzik. Różne zarośnięte i zaniedbane miejsca doprowadzam do porządku. Oznacza to walkę z trawą, perzem i barwinkiem .








Czy to jest pragnia syberyjska? Czy masz ją pod drzewami i krzewami? Jak się sprawdza taki zadarniacz? Zastanawiałam się, czy jej nie szkodzą liście z drzew ?Bo nie będę miała czasu na usuwanie z rabat przed zimą
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies