Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Igielnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Igielnik

Mgduska 11:09, 19 mar 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Widzę, że dużo straciłam z Twojego wątku w ciągu zeszłego roku, kiedy całkiem wypadłam z forum. Ładnie u Ciebie, podobnie, jak na działce leśnej moich rodziców. I kotka masz cudnego. My kiedyś, z naszym poprzednim kotkiem jeździliśmy na tamtą działkę, kotek całymi dniami ganiał po sosnach. Jedynym sposobem, żeby go przywabić i w ogóle znaleźć, było grzechotanie słoikiem z suchą karmą, objawiał się wtedy znikąd
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 11:12, 19 mar 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Twój lilak jest rzeczywiście cudowny, chciałabym mieć miejsce na takie pachnidła. Ja muszę znaleźć coś co rośnie trochę wyżej, bardziej w formie drzewka. Po pierwsze ze względu na słońce, którego mam coraz mniej, po drugie, chcę się zasłonić od sąsiadów. Lecę jeszcze popatrzeć na Twój ogród, fajny ma klimat, tęskni mi się do lata...
____________________
Sałatka pokrzywowa
fasola 13:08, 19 mar 2020


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 301
Mój ogród jest w totalnej ruinie. Sosny wycięte i podcięte. Bardzo odsłonił się taras i część ogrodu. Oj będę się długo przyzwyczajać. Bardzo dużo światła w domu zabierały te sosny, bałam się, że przy jakiejś wichurze przewalą się na dom.
Będę szukać większych sadzonek mniejszych drzew. Czeka mnie rewolucja.

Teraz mam zespół mało szalonych kotów, takie naziemne raczej. Ale poprzednia ekipa uprawiała wspinaczki na same czubki drzew, w amoku ścigając sójki. Jeden nawet kiedyś złamał łapkę, bo spadł z wysoka
____________________
Fasola Igielnik
fasola 13:11, 19 mar 2020


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 301
Tak było



A tak mam teraz
____________________
Fasola Igielnik
fasola 13:15, 19 mar 2020


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 301






____________________
Fasola Igielnik
fasola 13:21, 19 mar 2020


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 301
Wreszcie kwitną wawrzynki

Ciemiernik mają swojev5 minut
____________________
Fasola Igielnik
Anda 13:29, 19 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33374
W pierwszej chwili pomyślałam, że po wycięciu drzew jest smutno i pusto. Jednak po chwili zauważyłam, że masz teraz miejsce na nowe, mniejsze drzewa i mnóstwo bylin. Na pewno też poprawi się gleba po ubytku takich dużych drzew
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
UlaB 18:34, 19 mar 2020

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Fasola, trafiłam do Ciebie przypadkiem a Ty prawie sąsiadka Cudny ogród. Zazdroszczę przede wszystkim przestrzeni.
Karczowania barwinka nie zazdroszczę. Miałam z nim przygodę, na szczęście krótką - kwiatki ładne ale niestety zbyt ekspansywny. Wyłazi jeszcze tu i ówdzie ale to juz pikuś
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Milka 06:50, 21 mar 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Będzie inaczej po wycięciu, nie gorzej z wielkimi drzewami problem, nasze podcięliśmy bardzo wysoko, resztę załatwi natura. Mam je daleko od domu, ale blisko domu poniemieckie drzewa, ogromne i z tymi mam sajgon; gmina nie wytnie, bo są na prywatnych działkach, a ich właściciele nie chcą, bo kasa.
Dorodny wawrzynek, mój darowany malutki, ale kwiatek pokazał
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
fasola 17:55, 21 mar 2020


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 301
Wczoraj i dziś sprzątałam po wycince. Gałązki pozbierane, igły zgrabione. Część rabat bylinowych wyczyszczona. Poprzycinałam też uszkodzone i połamane krzewy. Cały dzień rozmyślam co i jak posadzić, żeby poprawić.

Objeździłam lokalne sklepy, już wiem co ciekawego i dużego mają na stanie.

Ponieważ preferuję rośliny liściaste zastanawiam się nad:
jabłonką ozdobną - 1 lub 2 bliżej domu
magnolią Yellow Laternen (ma wadę - sadzonka to badyl o wysokości 160 cm)
czeremchą Colorata (posadziłabym dalej od domu. U nas jest plaga tej dzikiej czeremchy, strasznie się sieją i szybko rosną. Czy Colorata też się nasiewa? Bo gdyby zechciałą szybko urosnąć byłoby jej dużą zaletą, ale niechciane siewki dyskwalifikują)
dużą magnolią Suzan - ładna, duża sadzonka z porządną bryłą korzeniową
dużym dereniem skrętnolistnym o zielonych liściach (minus u mnie dereniom jest trochę sucho)
była też ładna wiśnia japońska Kiku shidare zakura - boję się czy nie będzie za delikatna na Suwałki.

Doszłam do wniosku, że muszę całkowicie przerobić rabatę koło tarasu. Chodzi mi po głowie kilka wariantów. Pewnie skończy się na misz-maszu z róż, małych niskich cisów i jakiegoś większego krzewu na środku (tu jako wariant dosadzenie dwóch dereni jadalnych, jeden większy już tam rośnie).

Miłko, to już jest stan po wycince. Wawrzynek mam od dawna. Dodatkowo mam 3 mniejsze, 2 białe i 1 bardziej fioletowy, ale jakoś nie chcą się rozrastać. Koło nas w puszczy Augustowskiej sporo ich rośnie, ale najczęściej są dość rachityczne.

____________________
Fasola Igielnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies