Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek pod dębem

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek pod dębem

Dorota123 18:48, 22 paź 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Waclaw napisał(a)
i mnie się podobało ale nie można mieć wszystkiego
Tak zawsze kończy jedna z moich dobrych przyjaciółek. Ja zawsze odpowiadam, że można jeśli się tak lubi.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
sylwia_slomc... 19:50, 22 paź 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
Ciekawe to co piszesz Tu gdzie w podwórku osiołek stoi i rośnie moja peonia drzewiasta mam teren po stercie węgla kamiennego latami(60 lat) tam składowanego. Wybraliśmy ile się dało i co grubsze, czułam się prawie jak w kopalni, ale ziemia sporo miału pochłonęła przez ten czas, tam jest bardzo przepuszczalna gleba, ile wlejesz tyle przyjmie. Ciekawe czy żyzna jest....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
daszum 21:47, 22 paź 2018


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Sylwia, to razem będziemy czekać na ten cud. A później woreczek terra preta podarujemy Wacławowi
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
AgataM 21:52, 22 paź 2018


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
Piękne domki wypatrzyłam w tym rumuńskim sklepiku. Trudno byłoby mi zdecydować, który wybrać........

Gęste kosmosy rosną u Ciebie jeszcze nad stawem. Piękne Za rok będzie ich mnóstwo. Ale będzie kolorowo....

Pozdrawiam

____________________
AgataM Przedziwny Ogród
Waclaw 15:46, 23 paź 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Dorota123 napisał(a)
Tak zawsze kończy jedna z moich dobrych przyjaciółek. Ja zawsze odpowiadam, że można jeśli się tak lubi.


Ja po prostu lubię się powałęsać po takich miejscach. Kupił, nie kupił - cieszę oczy widokami. A że jestem zakupoholikiem, coś zawsze przybędzie
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 15:50, 23 paź 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ciekawe to co piszesz Tu gdzie w podwórku osiołek stoi i rośnie moja peonia drzewiasta mam teren po stercie węgla kamiennego latami(60 lat) tam składowanego. Wybraliśmy ile się dało i co grubsze, czułam się prawie jak w kopalni, ale ziemia sporo miału pochłonęła przez ten czas, tam jest bardzo przepuszczalna gleba, ile wlejesz tyle przyjmie. Ciekawe czy żyzna jest....


Ona z samego węgla żyzną się nie zrobi. Uważam, że należało by ją wymieszać z obornikiem, polać gnojówką ( nie mylić z gnojowicą) i trochę poczekać
Początek ( węgiel) już masz.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 15:51, 23 paź 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
daszum napisał(a)
Sylwia, to razem będziemy czekać na ten cud. A później woreczek terra preta podarujemy Wacławowi


A gdy minie 1000 lat ... będę czekał na ten woreczek
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 16:06, 23 paź 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
AgataM napisał(a)
Piękne domki wypatrzyłam w tym rumuńskim sklepiku. Trudno byłoby mi zdecydować, który wybrać........

Gęste kosmosy rosną u Ciebie jeszcze nad stawem. Piękne Za rok będzie ich mnóstwo. Ale będzie kolorowo....

Pozdrawiam



Tak, Agato. W takich sklepach trudno wybrać. Można oczopląsu dostać. Lubię brać do rąk te cudeńka, nawet wtedy gdy wiem, że ich nie kupię.

W mieszance kwiatów łąkowych kosmosów było dużo. Dały ogrom kwiatów a to w łączce bardzo mi się podobało. Gdy kwiaty kolejno przekwitały starałem się zrzucać nasiona na ziemię. Czy w przyszłym roku kwiatów będzie równie dużo?
Czas pokaże.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 16:11, 23 paź 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
nad stawem, w łączce georginie kwitną
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Gosialuk 17:58, 23 paź 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Łączka się sprawdziła. Bardzo mnie to cieszy. Te dalie też są z siewu?. Jak tak, to zbieraj nasiona na przyszły rok.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies