Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek pod dębem

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek pod dębem

Waclaw 14:16, 03 mar 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7166
Radziłyście żeby skrócić czarne bzy
Jak? Ściąć w połowie? Czy 1/3 ściąć i cieńsze gałązki?

Żeby nie było i u mnie kretowiska są
Bergenie przy schodkach są niezawodne. A w rogu fotografii zapomniane żonkile.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 14:26, 03 mar 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7166
sierotka napisał(a)
Helo mogłabym tam mieszkać


Ja tam zamieszkam gdy w totka główną wygraną wygram. Wtedy i ogród angielski zrobię.

Rzeka wyżłobiła głęboki wąwóz. Ponieważ właściciele stawów "skręcili" jej wody w rzece poziom wody jest praktycznie żaden. Pomiędzy łachami coś tam cyrka. Dlatego mogłem do niej wejść.
Za to w mojej rzeczce ( granica działki) jest zbyt wiele wody i w stawie wciąż podnosi się woda.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 14:28, 03 mar 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7166
asiak napisał(a)
Śliczne przebiśniegi
Dzisiaj pierwszy raz w tym roku byłam na działce i też mam kwitnące przebiśniegi Może nie aż tyle, ale mam


Przebiśniegi to takie wyjątkowe kwiaty
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
sylwia_slomc... 15:02, 03 mar 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81690
Dziękuję za cudowny spacer po lesie Łany przebiśniegów, marzenie, ale z tych co w łące od Ciebie sadziłam już coś mi tam zakwita więc może się kiedyś takich łanów w brzezinie doczekam Bo już wiem, że się siejąŚwietnie te schodki z bergeniami wyglądają Już wiem, że jeszcze bergenii muszę dosadzić wzdłuż rowu bo brak mi akcentów zimozielonych tam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Waclaw 15:10, 03 mar 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7166
sylwia_slomczewska napisał(a)
Dziękuję za cudowny spacer po lesie Łany przebiśniegów, marzenie, ale z tych co w łące od Ciebie sadziłam już coś mi tam zakwita więc może się kiedyś takich łanów w brzezinie doczekam Bo już wiem, że się siejąŚwietnie te schodki z bergeniami wyglądają Już wiem, że jeszcze bergenii muszę dosadzić wzdłuż rowu bo brak mi akcentów zimozielonych tam


Sylwinko, niechże się sieja ku radości oczu i pszczół.
Bergenie są niezawodne. Chcesz?
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Anda 18:15, 03 mar 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Piękne przebiśniegi
Teraz pewnie co rusz będą przybywać kwitnące rośliny. Oj piękna jest wiosna co roku
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Dorota123 18:17, 03 mar 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Waclaw napisał(a)

Drzewo które tak się Dorotce podobało - jeszcze stoi

Posadzone w tamtym roku klony ginnala chyba przetrwały

Z czterech brzóz papierowych zostały dwie
Właśnie trafiłam do Twojego wątku i zachwycam się dziko rosnącymi przebiśniegami. Teraz staw wygląda troszkę smutno, ale w ubiegłym sezonie był rewelacyjny. Oglądam zdjęcia i widzę złamane drzewo, pomyślałam że nadal wygląda bardzo malowniczo. Ja przy tym drzewie czekałabym z aparatem do zachodu słońca i zrobiłabym mu dużo zdjęć. To drzewo to jak symbol zniszczonego mostu łączącego dwa brzegi.
Pozdrawiam
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Waclaw 19:33, 03 mar 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7166
Dorota123 napisał(a)
Właśnie trafiłam do Twojego wątku i zachwycam się dziko rosnącymi przebiśniegami. Teraz staw wygląda troszkę smutno, ale w ubiegłym sezonie był rewelacyjny. Oglądam zdjęcia i widzę złamane drzewo, pomyślałam że nadal wygląda bardzo malowniczo. Ja przy tym drzewie czekałabym z aparatem do zachodu słońca i zrobiłabym mu dużo zdjęć. To drzewo to jak symbol zniszczonego mostu łączącego dwa brzegi.
Pozdrawiam [/quote

Dużo optymizmu w Tobie
To lubię
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 19:35, 03 mar 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7166
Anda napisał(a)
Piękne przebiśniegi
Teraz pewnie co rusz będą przybywać kwitnące rośliny. Oj piękna jest wiosna co roku


Wszyscy pokazują oznaki wiosny. Chciałem i ja
Wiosna idzie i kwiatów coraz więcej
Wszyscy czekamy na wybuch ale chyba jeszcze trochę poczekamy.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Gosialuk 20:08, 03 mar 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Wacku ja się cieszę, że wiosna tak stopniowo przychodzi. W tamtym roku od razu lato się zrobiło. Niech te wiosenne wyczekane kwiaty trochę dłużej pocieszą. U mnie też na razie szaroburo, ale migiem się wszystko zazieleni jak tylko słoneczka będzie trochę więcej.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies