Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek pod dębem

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek pod dębem

Waclaw 15:33, 30 mar 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Anda napisał(a)
Podziwiam Twoje nastawienie. Ja nie potrafiłabym tak spokojnie do tego podejść.


Z natury jestem pogodnym człowiekiem. Dość dawno doszedłem do wniosku, że pogodnym łatwiej żyć. Niech inni się stresują. Nie zawsze tę filozofię udaje się stosować ale ... staram się
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 15:36, 30 mar 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
gogo napisał(a)
Współczuję
Mi sąsiedzi idący na skróty do sklepu notorycznie depczą skalniak i rozwalają kamienie.
Kiedyś zrobiliśmy przegrodę z siatki, była jeden dzień, a potem siatka zniknęła
A to jest na samym początku mojego podjazdu, a więc na widoku wszystkich.
Kiepsko wygląda.
Dlaczego ja nie wiem, że są szachownice perskie?
Myślałam, że to to samo, co cesarskie.
Muszą u mnie zamieszkać, są piękne


Ja o nich tez nie wiedziałem. Zobaczyłem je w zeszłym roku w Keukenhof.

Pomyślałem tak jak Ty i mam. Teraz czekam co pokażą. Dzisiaj plewiłem i zauważyłem, że jedna ma już kuleczki kwiatów
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 15:38, 30 mar 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Katkak napisał(a)
Masz Ci los. Zawsxe się jakiś patafian trafi, szkoda słów.


Kasiu, ja też używam tego wyrażenia: "patafian"
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 15:56, 30 mar 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
koliber napisał(a)
Wacku, mi swego czasu sąsiad specjalnie na złość zjeździł samochodem dostawczym całą tylną część działki, na której to dopiero co zaczęła wschodzić siana trawa Dlaczego? Bo mu ponoć moi chłopcy pojeździli rowerkami po polnej!!! drodze. Jakieś koleiny mu tam porobili - tak przynajmniej tłumaczył. Nie bronię w tym miejscu moich chłopaków (mieli wówczas 5 i 6 lat), bo wtedy to było ich na prawdę wszędzie pełno, ale od tego jest przecież dialog i poprzez rozmowę, moim zdaniem, załatwia się takie sprawy. Przecież gdyby przyszedł i powiedział, jak sprawy wyglądają, to bym poszła i bym mu te "koleiny" naprawiła. A tak do dzisiejszego dnia sąsiedzi się nie odzywają (to już 9 lat), a i zdarzało się jeszcze kilka niemiłych incydentów z ich udziałem
Szkoda


Czasami się zastanawiam dlaczego w ludziach tyle złości? Wszelkie konflikty najpierw należy załatwiać na drodze dialogu. W moim bloku, tym z "Przedogródkiem pod Dębem" też jest podobnie. Mieszka w nim siedem rodzin, niewypowiedziane pretensje, zapiekłe charaktery doprowadziły do kłótni, złego traktowania, nerwów, stresów. Na szczęście dotyczy to odchodzącego pokolenia moich rodziców. Mój tato odszedł, sąsiad odszedł. Trzeci, ten najbardziej kłótliwy jest już bardzo wiekowy i nie ma się z kim kłócić. Sąsiadki są w złej kondycji - bardzo wiekowe. Emocje opadły. Czasem jedynie głupota daje o sobie znać.
Myślę, że kolejne pokolenie już będzie wolne od złości jaka cechowała Karguli i Pawlaków.

Tobie życzę ocieplenia stosunków z sąsiadami. Wiem, że to bardzo trudne. Przemyśl, czy podłożem nie jest zazdrość ze strony sąsiadów.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Dorota123 19:58, 30 mar 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Waclaw napisał(a)


Dziękuję Dorotko .
Myślę, że jest im przyjemnie, że zrobiło się ładnie jednak nie wyrażają tego.
Oczywiście nie oczekuję żadnych ochów ani achów. Wolałbym jednak aby nie szkodzili.
Wiem, że sąsiad nie zrobił tego specjalnie ale........
Takie postępowanie nie jest w porządku, też było by mi przykro. Dobrze, że zwróciłeś mu uwagę, może na przyszłość będzie trochę bardziej rozsądnie manewrował autem. Zobaczymy, czy do niego dotarło to, czy tylko przeprosił bo tak wypadało.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Katkak 20:01, 30 mar 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Waclaw napisał(a)


Kasiu, ja też używam tego wyrażenia: "patafian"

Wacuś bo my bratnie dusze jesteśmy
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
anabuko1 23:45, 30 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23558
Waclaw napisał(a)
Głowa do góry, uśmiech na twarz i tańcząc idziemy przez życie

Och ,żeby tak było cały czas
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Waclaw 07:34, 31 mar 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Katkak napisał(a)

Wacuś bo my bratnie dusze jesteśmy

____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 07:35, 31 mar 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Dorota123 napisał(a)
Takie postępowanie nie jest w porządku, też było by mi przykro. Dobrze, że zwróciłeś mu uwagę, może na przyszłość będzie trochę bardziej rozsądnie manewrował autem. Zobaczymy, czy do niego dotarło to, czy tylko przeprosił bo tak wypadało.


Mam taką nadzieję
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 07:39, 31 mar 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
anabuko1 napisał(a)

Och ,żeby tak było cały czas


Aniu, wiem, że życie "to nie je bajka". Czasami rozdaje kopniaki. To jednak od nas zależy czy tym kopniakom ulegniemy czy mimo razów jednak zachowamy pogodę. To czasami bardzo trudne - wiem.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies