Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek pod dębem

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek pod dębem

Dorota123 23:22, 13 maj 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Waclaw napisał(a)
Czy z tych pąków rozwiną się kwiaty?

Nie widzę poskręcanych liści, To brązowienie to miże objaw jakiegoś przymrozku.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Waclaw 23:25, 13 maj 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
marba napisał(a)

A co to takiego? Fajny ma kolorek.


Kupując nie zapisuję nazw. Niestety nie pamiętam, ale ładne - prawda?
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 23:27, 13 maj 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Dorota123 napisał(a)
Nie widzę poskręcanych liści, To brązowienie to miże objaw jakiegoś przymrozku.


Nie wiem Dorotko. U nas chyba nie było przymrozku. A może jednak?
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
sylwia_slomc... 23:29, 13 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Tulipany w tym sezonie długo cieszą
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Waclaw 23:33, 13 maj 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
sylwia_slomczewska napisał(a)
Tulipany w tym sezonie długo cieszą


To prawda. Mam je i na balkonie i w Przedogródku. Jest zimno - dlatego.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Anitka 23:59, 13 maj 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Widzę, że w Wojsławicach już byłeś na rozeznaniu terenu Zadroszczę wyprawy do ogrodu botanicznego. Te drzewa z fioletowymi kwiatami widziałam w niedzielę jak wracałam z Bieszczad. Nawet eM zaproponował, że się zatrzymamy, żeby zrobić zdjęcia, bo cudnie wyglądały. Nie wiedziałam tylko co to. Ale od czego jest ogrodowisko Zrobiłam już sadzonki runianki. Czekają w łazience na piętrze Schowane przed wszelakimi szkodnikami.

Borów współczuje. U mnie nad stawami wielki, stare drzewa powaliły. Tulipany w zeszłym roku szybko przekwitły. W tym roku cieszą znacznie dłużej. Zimna wiosna ma swoje plusy.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Katkak 06:19, 14 maj 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Ale balkon będzie cudnie ukwiecony. Moje niektóre rodki też kapryszą, za to pewnie za rok dadzą pokaz. Azalki cudne i niezawodne. Dwa lata temu tulipany też długo cieszyły, bo Komunię syna miałam dopiero 21 maja i jeszcze cieszyły. A sadziłam wtedy dużo białych z myślą o tej uroczystości. Większość amba wcięła niestety.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Waclaw 09:03, 14 maj 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Anitka napisał(a)
Widzę, że w Wojsławicach już byłeś na rozeznaniu terenu Zadroszczę wyprawy do ogrodu botanicznego. Te drzewa z fioletowymi kwiatami widziałam w niedzielę jak wracałam z Bieszczad. Nawet eM zaproponował, że się zatrzymamy, żeby zrobić zdjęcia, bo cudnie wyglądały. Nie wiedziałam tylko co to. Ale od czego jest ogrodowisko Zrobiłam już sadzonki runianki. Czekają w łazience na piętrze Schowane przed wszelakimi szkodnikami.

Borów współczuje. U mnie nad stawami wielki, stare drzewa powaliły. Tulipany w zeszłym roku szybko przekwitły. W tym roku cieszą znacznie dłużej. Zimna wiosna ma swoje plusy.


Tak, już byłem. Bardzo lubię podróżować i dlatego prawie każdy weekend gdzieś wyjeżdżamy. Niekoniecznie daleko.
Paulownia jest śliczna
Za runianki dziękuję. Chroń przed szkodnikami . Mogę się odwdzięczyć irysami lub liliowcami jednak liliowce dopiero po kwitnieniu bo nie wiem gdzie, jakie kolory kwitną.

Rozmawiałem z leśnikiem. Pojutrze mam otrzymać specyfik odstraszający bobry - zobaczę czy zadziała.

Zgadza się: tulipany lubią chłód ( w przeciwieństwie do mnie)
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 09:06, 14 maj 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Katkak napisał(a)
Ale balkon będzie cudnie ukwiecony. Moje niektóre rodki też kapryszą, za to pewnie za rok dadzą pokaz. Azalki cudne i niezawodne. Dwa lata temu tulipany też długo cieszyły, bo Komunię syna miałam dopiero 21 maja i jeszcze cieszyły. A sadziłam wtedy dużo białych z myślą o tej uroczystości. Większość amba wcięła niestety.


Przez pewien czas na balkonie królowały żonkile.
Później i nadal tulipany. Już kończą kwitnienie.
Powoli przychodzi czas na nową odsłonę
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
gogo 15:08, 14 maj 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Aż mi się łezka zakręciła w oczach, jak zobaczyłam zdjęcia Ogrodu Botanicznego.
Mieszkając we Wrocławiu byłam tam przynajmniej raz w tygodniu i kupiłam nie jedną roślinę na balkon.
Muszę zacząć być mobilna, przecież ode mnie jeżdżą autobusy
Coraz bardziej kolorowo u Ciebie
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies