Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek pod dębem

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek pod dębem

eVka 09:02, 25 sie 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Waclaw napisał(a)


Aniu, sam się zastanawiam czasami która pasja u mnie przoduje: ogród czy podróże.
Właśnie znalazłem odpowiedź: to życie jest najbardziej pasjonujące

Wacławie, pięknie to napisałeś! Jesteś niesamowicie pozytywną osobą, jak rzadko można takie spotkać!
Bardzo lubię oglądać Twoje zdjęcia z podróży choć nie udzielam się l, muszę się poprawić

____________________
eVka 09:05, 25 sie 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Waclaw napisał(a)


Danusiu, Basiu żadna z roślin w Wojsławicach nie jest podparta.
Wciąż się dziwię jak oni to robią, że rośliny w arboretum są takie dorodne.
Mam podobne doświadczenia do Waszych. W niektórych miejscach są krany do podlewania jednak na tak dużym terenie nie sposób wszystko podlać a jednak rośliny są bardzo okazałe.
Poza tym bogactwo gatunków! Wiele z roślin można kupić w szkółkach jednak najczęściej upatrzonych roślin nie ma w handlu. Skąd oni je biorą? Ale to przecież arboretum

Rzeczywiście Vanilki wyjątkowo dorodne i pięknie sztywno stojące. Jednak to arboretum zatrudniające najwyższej klasy specjalistów ogrodników, wykształconych w dziedzinie ogrodnictwa. Jak bym miała mnóstwo czasu chętnie bym poszła na staż do takiego arboretum i w zamian za darmową pomoc w podstawowej pielęgnacji uczyła się tajników ogrodnictwa
____________________
eVka 09:06, 25 sie 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Waclaw napisał(a)

Jutro, a właściwie dzisiaj znowu jadę podziwiać dzieło natury. Tym razem spływ kajakowy

Uwielbiam! Spływy kajakowe to wielka frajda, udanej zabawy
____________________
anabuko1 11:18, 25 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23558
daszum napisał(a)




Wacku, intrygują mnie te ogromne hortensje. Czy one były w jakiś sposób podparte?
Moje Vanile Fraise leżą zupełnie.
Limelight są sztywne, ale tnę je króciutko.

Dziękuję za reportaż z wycieczki tej i pozostałych.

Hortki piękne.
Ja mam w tym toku do Vanilek zastosowane podpory i ładnie się prezentują.Nic nie leżą.
Wcześniej podwiązywałam, ale to nie to było.
Teraz ztymi podporami wygladaja dużo lepiej
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
gogo 18:37, 25 sie 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Wacku, kolejny raz pozytywnie mnie zaskakujesz bogactwem pasji: spływ kajakowy
A kto będzie robił zdjęcia?, koniecznie chcę Cię zobaczyć
Oczywiście życzę wspaniałej zabawy
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Waclaw 22:44, 25 sie 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Katkak napisał(a)

Ale bimba, nigdy nie byłam.

Dzisiejszy dzień, był taki jak powinien... WSPANIALY!
Rzeczka raz leniwie, raz wartko płynie. Po rzece płyną kajaki. Kooolooorooowe.

Na początku - tłum na wodzie. Chaos. Niektórzy pierwszy raz. Tych poznać od razu: wiosłują jednocześnie ( załogi dwuosobowe). Bum! w brzeg. Bum w drugi! Co za bestia z tego kajaka! Nie chce płynąć do przodu. Proszę pana, po rzece nie płynie się bokiem ani tyłem - śmiech, wesoło, radośnie. Udzielam rad przypadkowym współużytkownikom rzeki. Proszę pani, rzeka sama niesie, należy tylko lekko korygować wiosłem. O tak, proszę popatrzeć.
Po dłuższej chwili kawalkada rzednie.

Zabieramy na pokład pasażera

Pogoda wspaniała. Słońce grzeje, lekka bryza, plusk wody. Ciiisza. I lekki dotyk wody dłonią - jaki przyjemny chłód a rzeka delikatnie kajak niesie. Można się w tej ciszy zatopić


Kasiu,
polecam spływ w ciepły, letni dzień. Jeszcze jesień kolorowa przed nami. Wtedy to dopiero widoki będą
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 22:56, 25 sie 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
effka napisał(a)

Wacławie, pięknie to napisałeś! Jesteś niesamowicie pozytywną osobą, jak rzadko można takie spotkać!
Bardzo lubię oglądać Twoje zdjęcia z podróży choć nie udzielam się l, muszę się poprawić


Ewo, dziekuję ale nie zasługuję na takie pochwały. Ot, taki zwykły jestem.
Tu, na Ogrodowisku wszyscy jesteśmy pozytywnie zakręceni.
Co do zdjęć z podróży to zawsze mam " moralniaka" - wszak to portal ogrodniczy jest. Kiedyś Szefowa na mnie nakrzyczy.
Ale prosicie, ja chce przekazać to co pięknego widziałem więc szybko skrupuły do kieszeni chowam.
Co do arboretum to masz rację. W tym tkwi sekret. To fachowcy, specjaliści. Ja próbuję upiększać swój świat roślinami jednak dopiero poznaję tajniki. Popełniam wiele błędów. To dlatego moje hortensje ( i nie tylko) nie dorównują tym ze specjalistycznych ogrodów. Jednak i na O. są fachowcy. Od Was się uczę. Mam jeszcze całe życie przed sobą.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 23:01, 25 sie 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
anabuko1 napisał(a)

Hortki piękne.
Ja mam w tym toku do Vanilek zastosowane podpory i ładnie się prezentują.Nic nie leżą.
Wcześniej podwiązywałam, ale to nie to było.
Teraz z tymi podporami wygladaja dużo lepiej


Na Bawarii widziałem ciekawą podporę wykonaną z cienkiego bambusa

Niedokładnie widać. Cienki bambus wygięty w pałąk a obie końcówki wetknięte w jedną listewkę. Tu podpiera różę.

____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 23:08, 25 sie 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
gogo napisał(a)
Wacku, kolejny raz pozytywnie mnie zaskakujesz bogactwem pasji: spływ kajakowy
A kto będzie robił zdjęcia?, koniecznie chcę Cię zobaczyć
Oczywiście życzę wspaniałej zabawy


Grażynko,
ja jestem nieciekawym obiektem do fotografowania. Jeszcze założyłem mój ogrodniczy kapelusz do ochrony przed słońcem.
Ale ... spływ to nie wybieg dla modeli


Pozdrawiam
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Gardenarium 23:09, 25 sie 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zdjęcie ważki - brzytwa
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies