Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek pod dębem

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek pod dębem

Waclaw 22:15, 31 sty 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
zgadzam się z Tobą
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
daszum 11:40, 04 lut 2020


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Waclaw napisał(a)

W Polsce firmy potrzebują fachowców i moje obserwacje wskazują, że jeśli pracownik się sprawdzi to pracodawca gwarantuje mu stabilną pracę.
Często powtarzam pracującemu synowi: ucz się, obserwuj lepszych od siebie,wyciągaj wnioski, bądź dobrym fachowcem, to co robisz rób rzetelnie. Nie będziesz miał kłopotów z pracą a zabiegi pracodawcy będą ci gwarantowały dobrą pensję.



Wacław, przeczytałam tę ciekawą wymianę zdań, ale ten fragment muszę skomentować.

Mój syn (inż.mechanik) zatrudnił się rok temu w polskim oddziale dużego amerykańskiego koncernu na stanowisku poniżej swoich kwalifikacji. Po kilku miesiącach pracodawca docenił jego umiejętności w ten sposób, że na tym stanowisku powierzał mu co raz ambitniejsze zadania do wykonania ( na miarę inżyniera). Syn stwierdził, że jedyną możliwością awansu będzie opracowanie jakiegoś nowatorskiego projektu.Po 3 miesiącach pracy po nocach przedstawił szefom swój projekt. Projekt wzbudził ich zainteresowanie na tyle, że postanowili przedstawić to rozwiązanie w centrali firmy w USA, lecz wcześniej polecili mu żeby zgłosił to rozwiązanie jako patent firmowy w USA. Czekaliśmy jakiś czas na odpowiedź z USA, w końcu- hurrraaa- uzyskał patent firmowy. Zaznaczam, że jest to pierwszy patent uzyskany przez polski oddział firmy, działającej od 6 lat.

Teraz konkluzja - w sytuacji zawodowej mojego syna nie zmieniło się zupełnie nic. Nie dostał firmowej koszulki, nikt nawet nie uścisnął mu ręki. Z amerykanami do tej pory nikt nie rozmawiał na temat tego rozwiązania. Koledzy syna nic nie wiedzą o jego osiągnięciu, ponieważ stanowi tajemnicę firmy.


Syn mi co chwilę powtarza, że zacznie z powrotem układać ludziom płytki w łazience, ponieważ jest w tym dobry.

____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Waclaw 19:31, 04 lut 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Gratuluję zdolnego syna Danusiu.
Sytuacja z synem jest spowodowana zazdrością jego przełożonych oraz ich obawą o utratę stanowisk ( ponieważ ktoś jest bardziej zdolny od nich). Niestety takie zjawiska są częste w świecie. Nie jest to specyficzne dla Polski ponieważ zięć w Hongkongu ma podobne zdarzenie. Nie jest to zdrowa sytuacja. Nie tak powinno być. Ludzie powinni się wspierać w działaniach. Jeśli pracujemy w firmie to WSZYSCY powinni ciągnąc w tym samym kierunku aby wóz czy kareta jechały szybciej. Wtedy dalej zajadą. Podkładanie nóg do niczego dobrego nie prowadzi. Zastanawia mnie jedynie brak reakcji ze Stanów.

Odradź synowi układanie kafelek. Niech dobrze robi to w czym się wykształcił. Niech zadba jedynie o publicity.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
sylwia_slomc... 19:35, 04 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
Taka smutna rzeczywistość, żeby się inni nie okazali od nas lepsi czasem
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
daszum 21:10, 04 lut 2020


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Wacław, Sylwia w tej rzeczywistości cieszę się, że jestem na emeryturze i już nic nie muszę.

Wracając do sytuacji mojego syna - jest rzeczywiście zdolny, ale nie umie o siebie zawalczyć i nawet mając taki silny atut w ręce, nie jest w stanie tego wykorzystać , a z wiadomych powodów nikt nie jest zainteresowany żeby go wspierać.



____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Waclaw 20:33, 05 lut 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
daszum napisał(a)
Wacław, Sylwia w tej rzeczywistości cieszę się, że jestem na emeryturze i już nic nie muszę.

Wracając do sytuacji mojego syna - jest rzeczywiście zdolny, ale nie umie o siebie zawalczyć i nawet mając taki silny atut w ręce, nie jest w stanie tego wykorzystać , a z wiadomych powodów nikt nie jest zainteresowany żeby go wspierać.




cóż, wielka sztuka - mieć dobry towar. Większa sztuka to umieć go sprzedać.
Dopinguj syna aby walczył o siebie
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Anda 20:47, 05 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33468
O wlasnie, to jest sztuka, niestety.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
daszum 22:00, 05 lut 2020


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Dziękuję Wam za wsparcie, mam nadzieję, że starania mojego syna zostaną docenione
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Waclaw 16:08, 06 lut 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Anda napisał(a)
O wlasnie, to jest sztuka, niestety.


____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 16:09, 06 lut 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
daszum napisał(a)
Dziękuję Wam za wsparcie, mam nadzieję, że starania mojego syna zostaną docenione


Jestem o tym przekonany
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies