Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek pod dębem

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek pod dębem

daszum 20:05, 06 lut 2020


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
gogo 22:12, 09 lut 2020


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Podpisuję się, niestety ze smutkiem, pod Waszymi słowami
Mój kuzyn przez 20 lat robił projekty racjonalizatorskie, zostały opatentowane przez zakład, a on dostawał premie i miał się z tego cieszyć
Na szczęście zmądrzał i robi to teraz sam, nawet nie chodzi mu o pieniądze, ale o to, że wreszcie jego zdolności są doceniane.

Czekam na plany ogrodowe
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Waclaw 22:23, 09 lut 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Dzisiaj robiłem zdjęcia, Szkic również gotowy. Może jutro dam radę wkleić.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Agania 08:36, 10 lut 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Waclaw napisał(a)


Rzeczywiście, obserwuję wokół taką tendencję: młodzi nie wiążą się na stałe. A nawet jeśli to nie mają dzieci. Wasze spostrzeżenia i obawy to potwierdzają. Życzę Wam jednak wspaniałych i licznych wnucząt .


Poczytuję sobie tutaj i tak Wam powiem, że właśnie zostałam najszczęśliwszą babcią na świecie
Życie pisze różne scenariusze i każdy chociaż raz w życiu posiada swoje 5 min i jeśli się je umiejętnie
wykorzysta to życie zmienia się o 100% i to odwaga jest nam tutaj bardzo potrzebna i szczęście przychodzi

Co tam planujesz Wacku?
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
sylwia_slomc... 14:51, 10 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
No to wklejaj, czekamy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Waclaw 16:26, 10 lut 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Agania napisał(a)


Poczytuję sobie tutaj i tak Wam powiem, że właśnie zostałam najszczęśliwszą babcią na świecie
Życie pisze różne scenariusze i każdy chociaż raz w życiu posiada swoje 5 min i jeśli się je umiejętnie
wykorzysta to życie zmienia się o 100% i to odwaga jest nam tutaj bardzo potrzebna i szczęście przychodzi

Co tam planujesz Wacku?


Wiem, wiem Agatko. Jestem na bieżąco u Ciebie.
Nie odzywam się bo nie mam nic mądrego do dodania.
Wnusi już gratulowałem. Piękna Na ostatnim zdjęciu - to moje wrażenie - podobna do Ciebie.
Zgadzam się z Tobą co do odwagi: do odważnych świat należy.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 16:46, 10 lut 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
co do planów to od dawna planuję zagospodarowanie czterech arów które znajdują się przed oknem mojego mieszkania. jak juz pisałem, teren nie należy do mnie lecz do gminy. Gmina ustawia się bokiem do moich planów, nie mówi tak, nie mówi nie. Wychodzę z założenia, że jeśli w przyszłości mam codziennie patrzeć na ten skrawek ziemi to czy on należy do mnie czy nie niech będzie zadbany i ładny.
Od lat 70-tych moje dbanie ograniczało się do koszenia trawy. Po wkroczeniu do zaczarowanego świata Ogrodowiska co rusz planuję coś z tą ziemią zrobić.

To tyle tytułem wstępu.
Teraz szkic:

Wyjaśnienia:
Poniżej wymiarów 25 m i 4 m znajduje się droga asfaltowa.
4 m to brama wjazdowa. Przez bramę prowadzi droga szutrowa - dojazd do posesji
.
Po prawej stronie drogi - teren już zagospodarowałem. Na razie nie zamierzam zmieniać układu.jest tam rabata i trawnik miedzy rabatą i chodnikiem.
Pomocy potrzebuję po lewej stronie drogi szutrowej aż do górnej, sześciometrowej krawędzi trapezu.
Na poniższym zdjęciu, tak do linii trzepaka, modrzewia na pierwszym planie.

Jak widać, na tych czterech arach jest sporo drzew.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Anda 16:57, 10 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33467
Fajny kawalek z tymi drzewami. Jak tam masz glebe? Kwasna bardziej? Piasek czy glina? Latem pewnie jest sucho, pod drzewami i malo opadow. Wg mnie mozna to fajnie zagospodarowac i na dodatek tak, zeby nie miec zbyt duzo z tym roboty
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Waclaw 17:14, 10 lut 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Niewątpliwie najpiękniejszym jest okazały dąb ( stąd nazwa mojego wątku).
Wzdłuż drogi asfaltowej ( na szkicu odcinek 25 m) rosną świerki. Te mogłyby zostać choć nie są urodziwe. Miedzy świerkami i asfaltem jest najpierw chodnik z betonowej kostki, pas ziemi około 1,5 m a później ligustrowy żywopłot z wrośniętym weń płotem z siatki. Ten płot chciałbym wymienić ale to osobna historia. Pas ziemi zagospodaruję. Bedę się inspirował pasem ziemi Szefowej( bardzo mi się u niej podoba).
Odcinek płotu z siatki o długości 32 m odgradza mnie od sąsiedniej posesji. Pięknie zagospodarowana. Wzdłuż tej siatki sąsiadka posadziła tuje. Tuje są widoczne na ostatnim zdjęciu powyżej po prawej stronie oraz tutaj - na wprost

Na zdjęciu widoczne są trzy rachityczne sosny, chcę je wyciąć bo będą mi wyciągały wodę z grządek. Wzdłuż drogi szutrowej zacząłem sadzić:
najpierw magnolia, później azalia a później rh Nowa Zemla. To są moje pierwsze nasadzenia na tej działce.
No i dalej stanąłem. Nie wiem jak zagospodarować ten teren. Widziałem u Sylwii podniesione rabaty. Chciałem takie zrobić z kantówek naokoło dębu. Jednak napisaliście, że dąb nie lubi przysypanych korzeni. Odstąpiłem od zamiaru.
Najbardziej zależałoby mi abyście pomogli wytyczyć rabaty. W jakich miejscach, jakie kształty, jakie wielkie. Podoba mi się ogród złudzeń i niespodzianek Kasi. Coś podobnego. Widziałem to również w Augsburgu. Obecnie decyzja co na poszczególnych rabatach jest drugoplanowa. Najpierw jakie rabaty i gdzie. Nie wiem czy ścieżki robić zawiłe czy proste osie widokowe.
Muszę teraz przerwać. Dokończę wieczorem.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 17:15, 10 lut 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Anda napisał(a)
Fajny kawalek z tymi drzewami. Jak tam masz glebe? Kwasna bardziej? Piasek czy glina? Latem pewnie jest sucho, pod drzewami i malo opadow. Wg mnie mozna to fajnie zagospodarowac i na dodatek tak, zeby nie miec zbyt duzo z tym roboty


Ach Ewa! Tylko jak???
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies