Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek pod dębem

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek pod dębem

Waclaw 22:48, 23 mar 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Migdałkowi, wczesną wiosną wycinam jednoroczne pędy których jest mnóstwo. Wszystkie starsze gałęzie zostawiam. Wycinałem również stare gałęzie które swym kształtem nie pasowały do pokroju. Posłucham Twojej rady i skrócę je po kwitnieniu.
Cieszę się z takiego kibica
Dzisiaj sadziłem paprocie. Nie zdążyłem wszystkich posadzić - jutro skończę.
Podlewałem już po zmierzchu. Trochę się obawiam o tę rabatę bo duże drzewa wypijają wodę ale już tyle zacienionych ogrodów widziałem, że liczę na powodzenie przedsięwzięcia
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
sylwia_slomc... 22:51, 23 mar 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82134
Czyli sadzenie rozpoczęte Ja też dzisiaj posadziłam rośliny od Ciebie, poszły na dwie nowe rabatyTu koło warsztatu i tą z ratowanymi rodkami i tym sposobem rabaty obsadzone mam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Waclaw 22:52, 23 mar 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
gogo napisał(a)
Podziwiam ogrom pracy, efekty będą, nie ma innej opcji


Grażynko, mimo dłuższego już przebywania na O. ja wciąż startuję. To wynika z rozciągniętego frontu prac oraz realizacji innych pasji.
Tak bardzo cieszę się, że sympatia panująca na O. tak bardzo dopinguje do pracy z roślinami
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 23:06, 23 mar 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
sylwia_slomczewska napisał(a)
Czyli sadzenie rozpoczęte Ja też dzisiaj posadziłam rośliny od Ciebie, poszły na dwie nowe rabatyTu koło warsztatu i tą z ratowanymi rodkami i tym sposobem rabaty obsadzone mam


Ty jak zawsze jesteś tytanem pracy. U mnie to tak szybko nie idzie. Tym bardziej, że sprawiłyście mi z Kasią OGROMNĄ niespodziankę. Przymusowy urlop wykorzystuję również do porządkowania spraw związanych ze zdrowiem. Ileż radości z sadzeniem!!! .
Cała rabata będzie pełna. Teraz widać jak różną ziemię mamy. Ja sadzę do dołków do których sypię ziemię: torf + kompost + ziemia z dołka w równych proporcjach. Wychodzi bardzo pulchna ziemia. Porównując z Twoją ziemią to duża różnica. Trochę się zastanawiam czy dobrą ziemię im daję.
Siewek ciemierników nie rozdrabniałem bo bałem się uszkodzić. Poszły do kompostu. Jeśli się uda to je rozmnożę i jesienią porozsadzam.

Jeszcze raz Tobie i Kasi dziękuję. Szkoda, że przez okropnego wirusa nie dane nam było dłużej się Wami pocieszyć. Takie spotkania, rozmowy są dla mnie najciekawsze.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 23:09, 23 mar 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
anabuko1 napisał(a)

No i fajnie
Czas właściwy na te prace. Tylko aby cieplej było.
Ja trochę też podzialalam. Reszta na cieplejsze dni.


Tak myślę, że zmienię nieco kształt tej rabaty na bardziej fantazyjny. Muszę to szybko przemyśleć ponieważ rośliny do sadzenia czekają
Działam ale zimno brrrr.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
sylwia_slomc... 00:12, 24 mar 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82134
Waclaw napisał(a)


Ty jak zawsze jesteś tytanem pracy. U mnie to tak szybko nie idzie. Tym bardziej, że sprawiłyście mi z Kasią OGROMNĄ niespodziankę. Przymusowy urlop wykorzystuję również do porządkowania spraw związanych ze zdrowiem. Ileż radości z sadzeniem!!! .
Cała rabata będzie pełna. Teraz widać jak różną ziemię mamy. Ja sadzę do dołków do których sypię ziemię: torf + kompost + ziemia z dołka w równych proporcjach. Wychodzi bardzo pulchna ziemia. Porównując z Twoją ziemią to duża różnica. Trochę się zastanawiam czy dobrą ziemię im daję.
Siewek ciemierników nie rozdrabniałem bo bałem się uszkodzić. Poszły do kompostu. Jeśli się uda to je rozmnożę i jesienią porozsadzam.

Jeszcze raz Tobie i Kasi dziękuję. Szkoda, że przez okropnego wirusa nie dane nam było dłużej się Wami pocieszyć. Takie spotkania, rozmowy są dla mnie najciekawsze.

Szkoda bo w takich spotkaniach najważniejszy jest drugi człowiek, dopiero potem rośliny....przynajmniej my tak mamy
Ciekawa jestem jaki kształt powstanie, lubię fantazję
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
kasiek 08:26, 24 mar 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
O - czytam że działasz Jeszcze zimnica do czwartku, potem będzie lepiej Pokaż fotki z etapów prac i koncepcji
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
greg66 09:25, 24 mar 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4571
No zimny wiatr przeszkadza ale działamy, u Ciebie spory front robót
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Waclaw 19:25, 24 mar 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
sylwia_slomczewska napisał(a)

Szkoda bo w takich spotkaniach najważniejszy jest drugi człowiek, dopiero potem rośliny....przynajmniej my tak mamy
Ciekawa jestem jaki kształt powstanie, lubię fantazję

Z zakładaniem rabat mam duuuży kłopot. Najpierw: gdzie? Później: jakie? Kolejne: co na nich?
Sadzę przypadkowo. Później ewentualnie będę zmieniał stanowiska. Trochę "faluję" niezapominajkami. Być może później dopasuję do "fali" krawędź rabaty. Przy dębie zrobię półokrągłe wcięcie bo tam stół będzie. Pasek trawnika i rabata. Fiołki i pozostałe sadziłem "plamami". Część paproci wywiozłem dzisiaj do "magazynu". Zdjęć nie robiłem bo świeżo posadzone - nic nie widać.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 19:34, 24 mar 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
kasiek napisał(a)
O - czytam że działasz Jeszcze zimnica do czwartku, potem będzie lepiej Pokaż fotki z etapów prac i koncepcji

Kasiu, o ile w innych dziedzinach życia potrafię planować i umysł mam ścisły to przy tworzeniu ogrodu jestem nieporadny jak dziecię. Moja koncepcja jak na razie opiera się na dwóch założeniach: miejsce i kolory na rabacie. na razie kształt prostokątny. Z czasem będzie ewoluował. Kolory to zielony, biały i niebieski. Postaram się tego trzymać. Brakuje mi ogrodniczego zmysłu jaki ma choćby Iwonka ( innych nie wymieniam).
Fotek na razie nie robiłem bo paprocie w ziemi. Oznaczyłem patyczkami. Niezapominajki: wstęgą. Pozostałe - plamami. Host jeszcze nie sadziłem ale na razie posadzę pod płotem aby zobaczyć jakie wspaniałości otrzymałem i wtedy rozplanuję gdzie je posadzić. Rozważam zrobienie obwódki z nich od strony trawnika.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies