Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek pod dębem

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek pod dębem

Waclaw 19:39, 24 mar 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
greg66 napisał(a)
No zimny wiatr przeszkadza ale działamy, u Ciebie spory front robót


Ten zimny wiatr daje się we znaki. Pracując mam na sobie narciarską kurtkę i zimowe buty. Na dłoniach grube rękawice.
Z utęsknieniem wyczekuję słonka. I tego letniego wietrzyku który przyjemnie chłodzi pochylone nad roślinami ciało.
Rabata to wyzwanie
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
sylwia_slomc... 19:46, 24 mar 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82134
Ja bym biorąc pod uwagę, że się tworzy zakątek ciut leśny i swobodny zrezygnowała z tych fal niezapominajkowych. Niech faluje rabata, a rośliny przed sadzeniem najlepiej rozłożyć na rabacie tak by się równomiernie każda z nich powtarzała, lub powtarzały się plamy. Czemu tak? Bo i tak paprocie jak zaczną się rozrastać to pójdą w kierunkach, które same sobie wybiorą, niezapominajki się rozsieją, podobnie fiołki i nici z fali niezapominajkowej zostaną. Jeśli zostawisz tak to niezapominajki wysieją się tylko wokół tej fali, a jak dasz rytmicznie to będziesz je już miał w przyszłym sezonie na całej rabacie w okolicy matek. A o ten efekt chodzi na pinie Chyba, że chcesz fale jak u Kasi wzdłuż ścieżek, ale wtedy o wiele więcej pracy co sezon Cię czeka bo wszystkie siewki nie planowane w danym miejscu trzeba będzie przenosić gdzie indziej
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Waclaw 19:49, 24 mar 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ja bym biorąc pod uwagę, że się tworzy zakątek ciut leśny i swobodny zrezygnowała z tych fal niezapominajkowych. Niech faluje rabata, a rośliny przed sadzeniem najlepiej rozłożyć na rabacie tak by się równomiernie każda z nich powtarzała, lub powtarzały się plamy. Czemu tak? Bo i tak paprocie jak zaczną się rozrastać to pójdą w kierunkach, które same sobie wybiorą, niezapominajki się rozsieją, podobnie fiołki i nici z fali niezapominajkowej zostaną. Jeśli zostawisz tak to niezapominajki wysieją się tylko wokół tej fali, a jak dasz rytmicznie to będziesz je już miał w przyszłym sezonie na całej rabacie w okolicy matek. A o ten efekt chodzi na pinie Chyba, że chcesz fale jak u Kasi wzdłuż ścieżek, ale wtedy o wiele więcej pracy co sezon Cię czeka bo wszystkie siewki nie planowane w danym miejscu trzeba będzie przenosić gdzie indziej


Jutro przesadzam. Masz 100% racji. Tak chciałem. Będzie plamami.
Sylwia a masz może tego pina? Zaginął mi i nie mogę go odnaleźć. Pamiętam zdjęcie dobrze ale ... (Specjalnie nie szukaj).
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
kasiek 21:55, 24 mar 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Sylwia słusznie prawi, wstążki nie utrzymasz bez corocznej korekty. Fiołki które Ci dałam to te:


Wstążkę z fiołków koryguje (przycinając) co roku - te pudło które dostałeś to fragmenty które wystawały poza wstążkę, niezapominajki tylko gdzieniegdzie wyrywam bo im daje wolna rękę.
Funkie masz na pewno takie białe pofalowane jak na poniższej fotce i chyba zielone


Powodzenia!
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Ania111 15:33, 26 mar 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Wacku ,
Jaki jesteś pracuś
Ile się tu dzieje
Pozdrawiam .

Ps. Czytam wątek na bieżąco,
Nawet jak nie zostawiam śladu
____________________
Ania Spelnione marzenie
Waclaw 15:44, 26 mar 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
to tak jak ja Twój
Pogoda sprzyja, na urlop wysłali to staram się na rabacie jak najwięcej zrobić
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Anda 17:11, 26 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
O tak, widzę to tak samo jak Sylwia
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Waclaw 19:42, 26 mar 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Anda napisał(a)
O tak, widzę to tak samo jak Sylwia


Niezapominajki przesadziłem już wczoraj. Nocą podlewałem. Czas pokaże czy się przyjmą. Nieodmiennie optymistą jestem.
Dzisiaj wymyśliłem posadzić tam białe hortensje. W 2019 r ukorzeniłem Polar Bear i White Snow. Sprawdzę w tym roku czy się rozrosły. Jeśli tak - przesadzę.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Ania111 19:46, 26 mar 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Waclaw napisał(a)


Niezapominajki przesadziłem już wczoraj. Nocą podlewałem. Czas pokaże czy się przyjmą. Nieodmiennie optymistą jestem.
Dzisiaj wymyśliłem posadzić tam białe hortensje. W 2019 r ukorzeniłem Polar Bear i White Snow. Sprawdzę w tym roku czy się rozrosły. Jeśli tak - przesadzę.



Wacku
Na pewno się przyjmą
Masz rękę do roślinek,
One to czują
____________________
Ania Spelnione marzenie
Waclaw 19:51, 26 mar 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Ania111 napisał(a)



Wacku
Na pewno się przyjmą
Masz rękę do roślinek,
One to czują

Ty u mnie a ja u Ciebie
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies