Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Gutlandia

Pokaż wątki Pokaż posty

Gutlandia

sylwia_slomc... 23:53, 16 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Zgadzam się z Imienniczką
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Anda 07:32, 17 maj 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Sylszu w punkt napisała

Piękna masz zieleń wiejską u siebie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
la_estrellita 08:52, 17 maj 2019


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Dziewczyny to wszystko dlatego, że nie mam obecnie ani czasu ani możliwości żeby robić coś w ogrodzie. Jak już wcześniej pisałam, przedogródek zacznę jak sąsiad zakończy remont ściany. Zostało tylko malowanie ale ze względu na deszcze sprawa się przeciąga. Z powodów powyższych mam za dużo czasu na myślenie to rozkładam wszystko ma czynniki pierwsze . A tak w zasadzie to już nawet znalazłam w necie takie głogi jak mnie interesują . Jak sąsiad zacznie malować to klikam „kup” i przyjadą . Dzisiaj przejechałam się okrężną drogą i pooglądałam cudze ogródki. Sporo tych głogów rośnie i wszystkie piękne. Zauważyłam też, że w sąsiedniej wsi te rosnące przy drodze muszą być cięte a mimo to pięknie kwitną. Muszę tylko podpatrzyć jak, żeby te swoje w przyszłości nieco w ryzach trzymać.
____________________
Agnieszka Gutlandia
sylwia_slomc... 09:59, 17 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
To jeszcze się z zamawianiem wstrzymaj bo nie wiadomo w jakim kolorze będzie ta sąsiedka elelwacja, żeby się potem kolory głogów z kolorami ścian nie pogryzły
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
la_estrellita 10:31, 17 maj 2019


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Sylwiu, sąsiadowa ściana będzie w kolorze zbliżonym do mojej elewacji. Kolor sama wybierałam bo sąsiad przyszedł z paletą i stwierdził, że on na to patrzył nie będzie tylko ja i ja mam decydować o kolorach . O! Takich mam sąsiadów . Zresztą tamta ściana od frontu i tak nie będzie widoczna.
____________________
Agnieszka Gutlandia
sylwia_slomc... 10:34, 17 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
A to ok
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
malgol 11:21, 17 maj 2019


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
la_estrellita napisał(a)
Sylwiu, sąsiadowa ściana będzie w kolorze zbliżonym do mojej elewacji. Kolor sama wybierałam bo sąsiad przyszedł z paletą i stwierdził, że on na to patrzył nie będzie tylko ja i ja mam decydować o kolorach . O! Takich mam sąsiadów . Zresztą tamta ściana od frontu i tak nie będzie widoczna.


Ale super sąsiadu mnie się tacy nie zdarzaja
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Kamcia 22:46, 17 maj 2019


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Ja też nie mam szczęścia do sąsiadów. Tylko sąsiadka z lewej strony jest w porządku. Sasiad z tyłu miał duże problemy jak postawilismy plot drewniany. Biegał z aparatem i miarą i straszył nas, ze zgłosi w urzedzie, ze nasz płot jest za wysoki.

Sasiedzi z naprzeciwka są "typowo niemieccy", aż do przesady. U nich rośliny w ogrodzie przecięte co do linijki.

Po 11 latach w Niemczech przyzwyczaiłam sie do niemieckiego porządku i nawet go lubię ale co za dużo to niezdrowo. We wszystkim trzeba znać umiar. Nadgorliwosc jest gorsza od faszyzmu.
____________________
Kamila Ogrod stewardessy
la_estrellita 21:44, 19 maj 2019


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Sylwiu

Gosiu tak blisko a tak inaczej

Kamilo no nie wiem co powiedzieć, u mnie zupełnie inaczej. Tak sobie żyjemy w naszym winklu w zgodzie j przyjaźni, prawie jak rodzina. Chociaż jest taki jeden sąsiad (a w zasadzie cała trzypokoleniowa rodzina), którego nikt nie lubi, taka czarna owca, wyjątek od reguły. Dziad kłótliwy upierdliwy, ale cóż trzeba jakoś z tym żyć. Kiedyś daliśmy mu do zrozumienia, że nie damy sobie wchodzić na głowę i jest spokój. Na szczęście jego działka nie graniczy z naszą.

Z moich niewykopanych mieczyków umarły tylko 3. Większość przeżyła i dorobiła się potomstwa. Nie wiedziałam, że one się sieją. Czy ktoś wie, po ilu sezonach takie z siewu kwitną?

____________________
Agnieszka Gutlandia
Milka 07:11, 20 maj 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
la_estrellita napisał(a)
Sylwiu, sąsiadowa ściana będzie w kolorze zbliżonym do mojej elewacji. Kolor sama wybierałam bo sąsiad przyszedł z paletą i stwierdził, że on na to patrzył nie będzie tylko ja i ja mam decydować o kolorach . O! Takich mam sąsiadów . Zresztą tamta ściana od frontu i tak nie będzie widoczna.

Tacy sąsiedzi, to skarb
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies