Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w skali mikro -pączkowanie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w skali mikro -pączkowanie :)

gierczusia 12:17, 29 paź 2019


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Anda napisał(a)


Co do rabaty Moni, to ja jej tylko orientacyjnie zrobiłam plan z roślinami, a resztę, czyli większość roboty, bo i odległości i ilość, robiła juz Monia. Dziewczyna ma zmysł do nasadzeń Widać to po jej całym ogrodzie.

Jednakowoż, ponieważ lubię planować rabaty bylinowe, polecam się na przyszłość

Wielki Amelanchier One takie wielkie nie rosną Posadź sobie platana Albo jeszcze lepiej jakąś lipę

O ta reformę chodzi. No to już wiem





To bedem męczyć Was obie
Widzę ,że Monia ma to " coś ".. I najlepsze jest to, że to teraz co mi w serduchu gra
Ale dumam strasznie...koedyś nastawiałam się na nasadzenia typu pół na pół w sensie zimozielony szkielet i byliny..teraz chce mi się duuużo traw..i jak tu pomyśleć o efekcie wielosezonowym ???? Ogród jest nadal mały..już nie mikro , ale nadal mały..wszystko z domu widać jak na dłoni...echhhh...

A z tym drzewem...zaraz za płotem rosnà piękne wielopniowe czeremchy..i brzozy i choinki... Chciałam się wpasować w ten trend..stad świdośliwa....brzozę mam już koło leżaczka...aaaaaaa..

Mówiac wielki miałam na myśli takiego 2 metrowego , bo właśnie go znalazłam w sieci ... Lipa...hmmmmmm..a czemu lipa ???
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
sylwia_slomc... 12:52, 29 paź 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
Elu ja bym sie jednak nastwiała na ogród wielosezonowy bo potem przychodzi ten moment i pusto, a chcialoby sie by cieszyło nadal
W jakim kolorze altanka będzie docelowo, taka jasna?
A nie myślałaś żeby nad scieżką od zielonego włazu w stronę domu ze trzy pergole postawić na pnacza? Pod takimi pergolami fajnie się spaceruje i robia za przesłonę, nie widac wszystkiego na raz jak na dłoniW zimie można w światełka ubrać.....


doczytałam czym sie kierowałaś w projektowaniu i dooglądałam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Pszczelarnia 13:07, 29 paź 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Melduję się, ze wrócę na dłużej. Miło Cię widzieć.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
waldek727 13:22, 29 paź 2019


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Elunia i Waldziu. Jak miło.
Miałem Ci Elżbieto pokazać ładnie wkomponowaną i obficie kwitnącą Rutewkę Devalaya, ale w trosce o cycki tego nie zrobię.
Tempo prac w Twoim ogrodzie przewyższa tempo budowy metra w Warszawie. To świadczy o dobrym przygotowaniu projektu.
Paczam dalej co będzie.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Anda 13:32, 29 paź 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33543
No ale efektem wielosezonowym są też duże, strukturalne byliny, pięknie brązowe zimą. Ewa Pszczelarnia wg mnie ma takie fajne strukturalne rośliny.

Lipa bo jest miododajna, ma piękne liście i to śliczne drzewo jeśli chodzi o habitus.

Amelanchier wszystkie piękne, więc skoro masz miejsce i lubisz...
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sylwia_slomc... 14:26, 29 paź 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
Ewo to prawda byliny mogą budować ogród pod warunkiem, ze nie będzie zimą huraganu lub opadu bardzo mokrego sniegu, bo te potrafia wszystko połamać w drobny mak, a to już nie wygląda i nie buduje niestety Przerobiłam u siebie, do tego jednak zielony zimą to tak upragniony kolor w szarówie lub bieli
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Anda 14:41, 29 paź 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33543
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ewo to prawda byliny mogą budować ogród pod warunkiem, ze nie będzie zimą huraganu lub opadu bardzo mokrego sniegu, bo te potrafia wszystko połamać w drobny mak, a to już nie wygląda i nie buduje niestety Przerobiłam u siebie, do tego jednak zielony zimą to tak upragniony kolor w szarówie lub bieli


Nie wiem, jak u Eli ze śniegiem. U mnie bardzo słabo Za to wiać potrafi nieźle. Myślę, że Ewa mogłaby coś doradzić ze swoim dużym już doświadczeniem. Są byliny, a także krzewy, które nie będąc zimozielone budują fajną strukturę w zimie.
A co u Ciebie z takich roślin nie zimozielonych opiera sie śniegowi i buduje fajną strukturę? Bo na pewno masz też takie

Osobiście zielony zimą nie jest mi do niczego potrzebny, a wręcz mi nie pasuje. Zima to zima i brązy z szarościami dla mnie są najlepsze. Nie wzbudzają takiej tęsknoty za wiosną. Zwłaszcza, że trawnik zieloności nie traci. Więcej nie chcę. Ale to takie moje podejście. Jak pojawia się więcej zielonego to dla mnie oznacza wiosnę i wtedy „wychodzę z norki”
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sylwia_slomc... 15:07, 29 paź 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
Anda napisał(a)


Nie wiem, jak u Eli ze śniegiem. U mnie bardzo słabo Za to wiać potrafi nieźle. Myślę, że Ewa mogłaby coś doradzić ze swoim dużym już doświadczeniem. Są byliny, a także krzewy, które nie będąc zimozielone budują fajną strukturę w zimie.
A co u Ciebie z takich roślin nie zimozielonych opiera sie śniegowi i buduje fajną strukturę? Bo na pewno masz też takie

Osobiście zielony zimą nie jest mi do niczego potrzebny, a wręcz mi nie pasuje. Zima to zima i brązy z szarościami dla mnie są najlepsze. Nie wzbudzają takiej tęsknoty za wiosną. Zwłaszcza, że trawnik zieloności nie traci. Więcej nie chcę. Ale to takie moje podejście. Jak pojawia się więcej zielonego to dla mnie oznacza wiosnę i wtedy „wychodzę z norki”

U mnie się sprawdzają świetnie budleje Davida, ale nie wiem jakie temp u Eli zimą. Są częściowo zimozielone i ja nie ścinam kwiatostanów do wiosny

Jak Ela zobaczy to usunę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Anda 15:17, 29 paź 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33543
Ślicznie to wygląda Sylwio
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
gierczusia 16:03, 29 paź 2019


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Tak jednym okiem z konferencji zostaw proszę to zdjęcie Sylwia nie wpadła bym ze budleja może być częściowo zimozielona myślałam o harleqinie ..wstępnie
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies