Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w skali mikro -pączkowanie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w skali mikro -pączkowanie :)

gierczusia 19:21, 29 paź 2019


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Już teraz z domu , na spokojnie ... Bardzo istotne sà te wasze przemyślenie na temat koloru i struktury ogrodu zimà..tak mnie to zbuliło / zaintrygowało ,że sama nie wiem co o tym myśleć...wiecie..to taka rzecz , o której jeszcze niedawno nie wiedziałam ,że jej nie wiem .. głupio brzmi..prawda a więc muszę się z tym " przespać " , przemyśleć , zastanowić..czy zielony na rabatach zimà jest przeze mnie pożadany , czy raczej niekoniecznie...

Zapraszam ,żebyście się wypowiedzieli w tej kwestii
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 19:25, 29 paź 2019


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
sylwia_slomczewska napisał(a)
Elu ja bym sie jednak nastwiała na ogród wielosezonowy bo potem przychodzi ten moment i pusto, a chcialoby sie by cieszyło nadal
W jakim kolorze altanka będzie docelowo, taka jasna?
A nie myślałaś żeby nad scieżką od zielonego włazu w stronę domu ze trzy pergole postawić na pnacza? Pod takimi pergolami fajnie się spaceruje i robia za przesłonę, nie widac wszystkiego na raz jak na dłoniW zimie można w światełka ubrać.....


doczytałam czym sie kierowałaś w projektowaniu i dooglądałam


Sylwio altanka jasna , taki kolor jak jest jest docelowy dom też mam biały dach grafitowy..taki jak na budynku mieszkalnym...

Kwestia pergoli...super koncepcja , szkoda ,że wcześniej na to nie wpadłam..a może jeszcze ne jest zbyt pöźno...tylko muszę to na spokojnie wybadać..bo po prawej stronie altany jest w planie miejsce na huśtawkę..zaraz coski wrzucę ,żeby zobrazować..... I z tego powodu może tam już nie być miejsca na pergolę....
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 19:42, 29 paź 2019


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Koncepcja huśtawki po prawej stronie altany


____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
AsiaK_Z 23:06, 29 paź 2019


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Jesssuuuu, Elaaaa... ciekawość zaspokojona, ale teraz będę cierpieć na bezsenność altana jest ZARYPIASTA !!! Szczena mi leży na ziemi Bosko to wygląda ♡ nie mówiąc już o miejscu do relaxu....
Ściskam mocno
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Monia81 20:05, 30 paź 2019


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
gierczusia napisał(a)
Już teraz z domu , na spokojnie ... Bardzo istotne sà te wasze przemyślenie na temat koloru i struktury ogrodu zimà..tak mnie to zbuliło / zaintrygowało ,że sama nie wiem co o tym myśleć...wiecie..to taka rzecz , o której jeszcze niedawno nie wiedziałam ,że jej nie wiem .. głupio brzmi..prawda a więc muszę się z tym " przespać " , przemyśleć , zastanowić..czy zielony na rabatach zimà jest przeze mnie pożadany , czy raczej niekoniecznie...

Zapraszam ,żebyście się wypowiedzieli w tej kwestii


No to ja się wypowiem, bo nurtowało mnie to zanim jednak zdecydowałam się na to co nam w duszy gry, też chciałam, żeby o każdej porze roku było ładnie, ale czy to jest aż tak ważne zastanawiałam się co chcę osiągnąć, i czy zima jako pora roku w ogrodzie ma dla nas wyglądowo znaczenie i tak w sumie na to co się dzieje zimą w ogrodzie patrzę z przymróżeniem oka, na rabatach pomiędzy byliny są wsadzone akcenty zimozielone, ale w niewielkiej ilości, trawy czy byliny takie zasuszone mają swój urok, a że w ogrodzie w zimie przebywamy tylko w momencie uzupełniania w karmikach pokarmu dla ptaszków, a zima jest dla nas czasem odpoczynku i relaksu przy dobrej książce czy filmie, to doszłam do wniosku, że nie muszę mieć w ogrodzie zawsze piknie, ot co tak więc Eluś musisz się zastanowić, bo ja do tego podchodzę bardzo lajtowo, gdyż ogród w całej okazałości ma mnie cieszyć od wiosny do jesieni, bo wtedy w pełni czerpię garściami i przebywam w nim najwięcej...

A za tak ciepłe słowa Elu i Ewuni bardzo dziękuję no i trochu przydługawo mi wyszło...
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
gierczusia 15:45, 05 lis 2019


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Pszczelarnia napisał(a)
Melduję się, ze wrócę na dłużej. Miło Cię widzieć.


Cieszé się Ewciu ,że Cię widzę i zapraszam na " zaś"
Ciekawa kestem również Twojej opinii na temat wielosezonowosci nasadzeń..wygladu ogrodu zima...wiesz.....
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 15:52, 05 lis 2019


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
waldek727 napisał(a)
Elunia i Waldziu. Jak miło.
Miałem Ci Elżbieto pokazać ładnie wkomponowaną i obficie kwitnącą Rutewkę Devalaya, ale w trosce o cycki tego nie zrobię.
Tempo prac w Twoim ogrodzie przewyższa tempo budowy metra w Warszawie. To świadczy o dobrym przygotowaniu projektu.
Paczam dalej co będzie.


Dobrze Waldemarze może być i tak
Wyguglałam już rutewkę , ale i tak chętnie zobaczę jakieś ładne foto z nia w roli głownej Twojego autorstwa..wal śmiało..cycki zniosà wszystko

Teraz robota stanęła.. Pada deszcz , no i czekamy na zamówionà blachę na dach altany..ale miło słyszeć dobre słowo ..przez te cuda z ekipà od bruku miałam chyba dość czasu ,żeby pewne rzeczy przemyśleć
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 11:11, 11 lis 2019


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Anda napisał(a)
No ale efektem wielosezonowym są też duże, strukturalne byliny, pięknie brązowe zimą. Ewa Pszczelarnia wg mnie ma takie fajne strukturalne rośliny.

Lipa bo jest miododajna, ma piękne liście i to śliczne drzewo jeśli chodzi o habitus.

Amelanchier wszystkie piękne, więc skoro masz miejsce i lubisz...

Noo właśnie duże strukturalne byliny..i może to właśnie TEN kierunek.... będę miała calusià zimę ,žeby to wykombinować
Ale polecem też do Pszczółki i zerknę na Jej ogröd zimà, to łatwiej mi będzia diagnozę postawić

Amelanchiera majà znajomi ..jest urokliwy z tymi wieloma pniami ( gdyż drzewo wielopniowe mwłaśnie mi się marzy ) no i cuuudnie kwitnie...

Aaaaa poogladam jeszcze lipy..teaz sobie przypominam ,że na Chelsea była aka jedna lipa , która skadła moje serce..hmmm..muszę chyba przegrzebać zdjėcia ... Tylko..jeden pień....aaaaa
Buziol wielki mam nadzieję,że będziesz mnie wspierać
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 11:26, 11 lis 2019


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ewo to prawda byliny mogą budować ogród pod warunkiem, ze nie będzie zimą huraganu lub opadu bardzo mokrego sniegu, bo te potrafia wszystko połamać w drobny mak, a to już nie wygląda i nie buduje niestety Przerobiłam u siebie, do tego jednak zielony zimą to tak upragniony kolor w szarówie lub bieli

Anda napisała

Nie wiem, jak u Eli ze śniegiem. U mnie bardzo słabo Za to wiać potrafi nieźle. Myślę, że Ewa mogłaby coś doradzić ze swoim dużym już doświadczeniem. Są byliny, a także krzewy, które nie będąc zimozielone budują fajną strukturę w zimie.
A co u Ciebie z takich roślin nie zimozielonych opiera sie śniegowi i buduje fajną strukturę? Bo na pewno masz też takie

Osobiście zielony zimą nie jest mi do niczego potrzebny, a wręcz mi nie pasuje. Zima to zima i brązy z szarościami dla mnie są najlepsze. Nie wzbudzają takiej tęsknoty za wiosną. Zwłaszcza, że trawnik zieloności nie traci. Więcej nie chcę. Ale to takie moje podejście. Jak pojawia się więcej zielonego to dla mnie oznacza wiosnę i wtedy „wychodzę z norki”


To sà właśnie moje obecne egzystencjonalne problemy czy zimà zielony jest uragniony , czy raczej nie pasuje..czy ogród zimà może praktyczne wcale nie istnieć a dopiero na wiosnę człek budzi się do życia ogrodowego razem z bylinami.... I wiecie co..chyba zabijecie mnie śmiechem ale mimo " mania " ogrodu - no dobra..mikro , bo mikro , ale zawsze - przez tyle lat nie znam odpowiedzi na te pytania...dlatego..błogosławiona ta zima w tym roku, wypadajaca o dziwo właśnie teraz chodzę po świecie, ogladam krajobrazy i dumam...

Teraz mam przed oczyma ścianę zimozielonego lasu , na której tle cudownie prezentuja się te czeremchy w kolorowych , a jednak opadajacaych liściach...i dumam

Piszcie co Wam w duszy gra w tej materii.. Dołaczcie przykłady roślin , które wedlug Was dobrze buduja zimowy ogród...
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 11:29, 11 lis 2019


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
AsiaK_Z napisał(a)
Jesssuuuu, Elaaaa... ciekawość zaspokojona, ale teraz będę cierpieć na bezsenność altana jest ZARYPIASTA !!! Szczena mi leży na ziemi Bosko to wygląda ♡ nie mówiąc już o miejscu do relaxu....
Ściskam mocno


Pieerumbooollll to nie dość ,że musza płacić za zembologa, to jeszcze rachunek za tablety na bezsennosć ....

Ściskam mooocno Asiu
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies